Kvaliteten pralni stroj..

JanezGricar

Zelenc'
30. okt 2012
3
0
1
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Evo, kopija teksta iz tabele v testu:

Miele W1934WPS LG F1480QDS
PRANJE (37 %) (4.3) (4.9)
IZPIRANJE (11 %) (2.6) (3.2)
OŽEMANJE (11 %) (3.6) (3.8)
TRAJANJE PROGRAMA (6 %) (3.8) (3.5)
PORABA ELEKTRIČNE ENERGIJE (15 %) (3.5) (3.1)
PORABA VODE (5 %) (4.5) (3.8)
GLASNOST (5 %) (2.8) (2.3)
PRAKTIČNE LASTNOSTI (8 %) (3.1) (2.8)
NAVODILA ZA UPORABO (2 %) (4.7) (3.3)

SKUPNA OCENA (100 %) (3.8) (3.9)

axmen34.jpg

  • Ali lahko dodaš še ostale primerjave navedenega teksta na način, kot si jo podal zgoraj? Hvala.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Mare77 pravi:
Da se malo pohvalim
smirk-1.gif


Sam sem v soboto kupil LG F1480QDSP 7 kg stroj za 603€ v Saturnu v Budimpešti. Cena v BB je 860€ brez popustov, najceneje v SLO se ga da dobiti za 680€.
Toliko o tem, koliko zaslužijo naši trgovci na nas, ker smo majhni...
Če bi šel še v Ikeo kaj kupit (sicer sem šel, ker sem že bil tam), ki ima nižje cene od Italije in Avstrije, se ti že skoraj splača štartat samo zaradi takih nakupov iz Slovenije.
10.gif

A da bi se za 70 eur peljal v Budimpešto? Pa verjetno se res ne bom
rolleyes-1.gif


A si mogoče kdaj slišal o politiki različnih cen proizvajalcev po državah?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Kaj je lahko narobe če noče prati na 90 stopinj? Na ostalih programih pere normalno.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Da si kar sposodm temo. Treba bo nov pralni stroj. Tam nekje do 600€, kar mi je prioriteta je, da je čim tišji.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Da si kar sposodm temo. Treba bo nov pralni stroj. Tam nekje do 600€, kar mi je prioriteta je, da je čim tišji.

Če gledaš za okoli 600 eur,vzemi tole,imam točno tega že par mesecev in je motor praktično neslišen,pa moja pravi da ji je tisti AddWash je parkrat prav prišel.

http://www.samsung.com/si/consumer/home-appliances/washing-machines/addwash/WW90K5410WW/LE
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_1955_avt129291_pralni_stroj_samsung_ww5500_ww90k5410ww

Imajo zdaj 5 let garancije (in 10 let na motor). Svetujem ti da ga greš vsaj pogledat v živo,recimo v Harvey Normanu jih imajo razstavlljene,po mojem je tole vsaj glede izdelave (boben,stikala,odpiranje vrat..) dva razreda višje od Gorenja ali Beka (pri gorenjevih pralnih strojih je npr.ročka za odpiranje bobna narejena tako šalabajzersko,da imaš občutek da ti bo po 10 odpiranjih v rokah ostala...)


http://www.samsung.com/si/petletgarancije/
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.814
817
113
MB
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Kaj je lahko narobe če noče prati na 90 stopinj? Na ostalih programih pere normalno.

Mogoče imaš nastavljeno na program za sintetiko ali volno. Potem ti ne bo pral na 90 stopinj , kljub nastavitvi na 90 stopinj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
KSZ

Tudi sam sem pred nakupom pralnega stroja, najbolj sem se zagrel za Bosch, model WAT24460BY ali WAT24440BY. Prvega ima Merkur za 495 €, drugega lahko dobim par evrov več.
Kaj porečete na ta izbor? Gledal sem primerjavo med njima na Boschevi strani, pa ne najdem neke pametne razlike, razen da je prvi glasnejši za 1-2 decibela.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Samsung verjetno ni slaba izbira, bolj je problem ker se azijska roba pri nas tako malo prodaje, da ljudje mislijo da je to največji krš.

Ko pogledaš prodajo teh znamk (še kak LG) v aziji, ti je bolj jasno kam pes taco moli.
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Samsung verjetno ni slaba izbira, bolj je problem ker se azijska roba pri nas tako malo prodaje, da ljudje mislijo da je to največji krš.

Ko pogledaš prodajo teh znamk (še kak LG) v aziji, ti je bolj jasno kam pes taco moli.
wink-1.gif

Ne, problem pri nas pri teh znanmkah je servis, ter dobavljivost rezervnih delov.

Samo iz tega vidika ima gorenje prednost, ker imajo dobro servisno mrežno. Bosch recimo ima drage rezervne dele, ampak glede na to, da se priporoča menjava stroja na 5 let dandanes, to ne igra vloge
grin1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kar danes kupis je crap. Dela dve leti pol se pa zacne. Pri nas je bil doma nek super druper, serviser je bil 5x doma pa vsakic trdil, da je to se vedno najboljsi stroj, da ostalo je sele tema.

Jaz pravim, najcenejsi beko ali kaj podobnega. Stari mami beko za 300 eur se vedno dela, pet programov in cao. Zdej pa wifi, barvni touch, vaga, tipalo vlage in ne vem kva se vse. Narejeno je pa, da po garanciji nekaj rikne, garant. Tako, da zagovarjam, cimceneje pa da ni ravno iz alibabe. Ko ti za utezi, nogce ali kej podobnega hocejo spulit tolk kot za novga pocen ti vse pove...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Jah to zna biti res problem. A če je stroj kot se šika itak ne crkne.

Ta najbolj pogoste zadeve, ki crkujejo pa se na e-bayu dobi
smile-1.gif
.

Tako sem jaz nabavil stikalo vrat pri pralnem - Electrolux (stikalo 32 UER), ta teden menjal obe vzmeti v vratih pomivalca - Bosch, star 3.5 let...pa ne med cenejšimi (vzmeti s poštnino 23 EUR)
crazy1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz sem si sedaj tudi Samsunga naročil, poročam kako se obnese.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Miele fantje, Miele, pa bilo koliko se delate vsi norca iz tega Mileleta in njihovih cen
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Ja, če hočeš pralni stroj za 800 € in da zdrži 10 let pač kupiš Miele, ostalo je pa vse isti crap za več ali manj denarja.... Zanussija za 300 € imam že 5 let in še nič ne kaže da bo riknil. Rabim 4 programe in arividerči vanč. Nisn baba da bom doktoriral iz pralnega stroja. Ni to avto ali telefon.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
4 leta star samsung za 280 EUR (redna cena cca. 400), dela kot prvi dan. Tudi če po 5 letih crkne in kupi novega, se mi je bolj izplačalo kot nov miele, ki bo verjetno v 15 letih potreboval nekaj servisov (100-200 EUR), poleg tega pa bo verjetno tak miele čez 15 let po tedanjih kriterijih energijski razred D (če je danes A++).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.236
113
ko boste enkrat odjokali tale energijski razred, potem bo lažje. V A++++++ normalno noben stroj ne pere, tako da energijska fora je zarajo kaj bo kupila. Kje odtehta boljši beri dražji stroj. V kvaliteti kaj pride ven iz stroja, torej čistost, mehkost, da ne zjebe tkanine itd. Tako kot je en napisal, zamoškega samskega je itak vseeno kam vrže tisto majico. Za draga oblačila je pa samo najboljše dovolj dobro.Torej kvaliteta bobnov, masa, senzorika, itd.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Potem je pa zadeva kristalno, kaj kristalno, diamantno jasna: povprečen Slovenec ne potrebuje Mieleta.
Ker verjetno ne nosi niti Armanija, niti Deorja. Za nižji ter srednji segment cunj je pa itak vseeno, v katerem stroju se pere. Slej ko prej bodo cunje za zamenjat. Zdaj, ali je to danes ali jutri, pa niti ni pomembno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Mater... a je res potrebno to pametovanje? Sajkek boljse ne bi mogel povedati kot je... ne gre samo za 20 let obljubljeno zivljenjsko dobo, gre za to kar pride ven, koliko unici tkanino itd... pa brez skrbi tudi top model Samsungs in Bekota ni poceni. Pac tako je, pa ne rabis bit baba, ce hoces top pralni stroj in imad hkrati kvalitetna oblacila je edini odgovor Miele ali pa pogojno kaki top model Siemensa.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Kdo pametuje? A to, da se ne strinjaš z nekom, ki pravi, da so dobri samo dragi pralni stroji? Jaz cunje perem (oz. pralni stroj) že kar nekaj časa in to s srednjim razredom pralnih strojev, tudi kaj dražjega se najde med cunjami. Armani ali Dior ravno ne.
tongue-1.gif

In kaj sem uspel do sedaj izvleči iz vsega? Da iz NEKVALITETNE cunje tudi Miele ne naredi čudeža, medtem, ko pralni stroj srednjega razreda ne uniči DOBRE cunje ... Če pa po petih letih slučajno jo, mi je pa itak vseeno, saj ne oblačim x let istih cunj. Se jih prej naveličam.
Jaz raje kupim malo dražjo robo oblačil, pač drugi pa dražji pralni stroj. Ampak, jebiga, sem pač tak, da sem raje lepše oblečen, kot pa, da mi pere Milko. Saj tega, da imam doma Milkota noben ne ve, vidijo pa me, kako sem oblečen.
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Ne kolega, ne govorim jaz da drugi stroji niso ok in da ne perejo ok, zgolj trdim da je Miele tukaj najboljši, najboljše skupaj sestavljen, največ vlaga v to in je tudi najbolj vzdržljiv in najboljše seveda pere. Sem imel tako Miele, kakor tudi top model Siemensa, mislim da Q800 serija? No zdaj sem v neki prehodni opciji in je tu Beko za 350 super, ko pa se lokacijsko ustalim pa bo zagotovo padel zopet Milko. In kar se tice unicevanja cunj, s pranjem se vse cunje in z vsakim strojem unicujejo. Tudi sam kupujem visji rang oblacil ravno za to mi je pomembno kako so te cunje oprane
smile-1.gif
Aja pa to s pametovamjem ni letelo zgolj/neposredno na tebe...
 
Nazadnje urejeno: