PRALNI STROJ

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Pralni stroj je crknil po 7 letih. Kot so nekateri rekli, je to standardna doba za take stroje novejse izdelave (prejsnji so, kot vsi vemo zdrzali tudi po 20 let). Skratka treba je kupit novega. Zdaj me pa zanima, ce se je kdo pogljabljal in ve kaj je best price/performance. Racunal sem da me bo zadeva prisla med 300 in 400 EUR. Zdaj smo imeli Gorenje in enkrat je sel lezaj, ampak to je pomojem povsem sprejemljivo, tudi popravilo je bilo poceni.

Skratka kaj in kje kupit, so trenutno kje kaksne akcije? Serviser je danes reklel, da se v Leclercu dobi pralne stroje v akciji od Gorenja po 170 EUR, ampak nekako se mi zdi, da je to premalo, da bi bila kvaliteta vsaj na osnovnem nivoju.

Za odgovore prosim cimprej, ker imam ze veliko umazanega perila
frown-1.gif


lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Sam imam nagledanega Candy Go 1460 DH
- 1400 rpm
- 6 kg
- A+AA
- inverterski motor

Zadeva se prodaja za cca 520€. Ta inverter baje ful tišje dela od ostalih.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Pri današnji tehniki je pomembno imet serviserja, kjer si hitro na vrsti in dolgo garancijo. Naš pralni stroj gre zdaj že 2 v popravilo. V roku 3 let. Je pa Gorenje. Druge znamke pa jaz nebi kupil
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Pri današnji tehniki je pomembno imet serviserja, kjer si hitro na vrsti in dolgo garancijo. Naš pralni stroj gre zdaj že 2 v popravilo. V roku 3 let. Je pa Gorenje. Druge znamke pa jaz nebi kupil
smile-1.gif

in še vedno ostajaš na gorenju
confused-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Seveda, če pa ima servis blizu
cool-1.gif
.
Sicer pa, baje so Candy pralni stroji bolj problematični z vidika zanesljivosti, tako da bi se jaz to prej temeljito pozanimal.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Pri današnji tehniki je pomembno imet serviserja, kjer si hitro na vrsti in dolgo garancijo. Naš pralni stroj gre zdaj že 2 v popravilo. V roku 3 let. Je pa Gorenje. Druge znamke pa jaz nebi kupil
smile-1.gif

HA HA HA...kako me nasmejete s takimi izjavami!
hysterical-1.gif



Pa to ni res! Zato ker imate šrot pomivalni stroj se vam stalno kvari (in v gorenenju to vejo,,,,torej če želijo obdržati vsaj kakega kupca, MORAJO dati 5 letno garancijo).

Kupite si stoj druge znamke, pa bo delal 10 let in več, pa tudi serviserjev ne bo treba kliacati.

Magari Candy, ki ga vsi pljuvajo.....nese gorenje na celi črti!

in ne...menjava leža ni nekaj povsem običjanega in pričakovanega..menjava ležaja je znak slabe kvalitet le tega in konstrukcije celega stroja.

Ampka ni kaj.....gorenje je še vedno zakon...sploh kadar dela
uf-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Kupite si stoj druge znamke, pa bo delal 10 let in več, pa tudi serviserjev ne bo treba kliacati.
Pogumna izjava. Si pripavljen za to izjavo stat s kakšnim kupčkom denarja ali zgolj nakladaš?
grims-1.gif

Brez zamere, ampak pljuvanja brez osnovanih razlogov ne prenašam ravno najbolje. In spodnja izjava to je (pa gornja je tudi polno nakladanja):
Citat:
Magari Candy, ki ga vsi pljuvajo.....nese gorenje na celi črti!

Aja, pa ne zagovarjam Gorenja. Sam sem npr. vzel Boscha.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če bi zase kupoval, bi tudi jaz vzel Boscha.
Poznam že kar precej ljudi, ki ga ima, pa še od nobenega nisem slišal, da bi imel kakšne probleme.
To velja tudi za druge aparate.
Bi bil vesel, če se oglasi kdo, ki ima težave z Boschem.
Ker s Candyjem, Gorenjem, Electroluxom se jih hitro nekaj dobi.
Se pa strinjam z Andrejem, da takšno odzivnost in hitrost popravljanja reklamiranega materiala kot jo ima Gorenje nima nobeden.
Pa ne bi rekel, da ima zato toliko servisov ker se toliko kvari, ampak zato, ker je toliko aparatov na trgu.

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Bi bil vesel, če se oglasi kdo, ki ima težave z Boschem.
No, ni ravno težava, morda bolj konstrukcijska napaka. Ob centrifugi imamo letališče doma (zvok pristajanja letala
grin1.gif
. Zanimivo je pa to, da je bil celo cenejši od Gorenja (vsaj kolikor imam v glavi).
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Mi smo par mescov nazaj kupili Bosch in je super, edini problem je kot je že mtl povedal glasnost centrifuge. Na 1200 je zvok res tako kot bi pristajalo letalo haha. Na 800 obratov je že normalen zvok.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Pri današnji tehniki je pomembno imet serviserja, kjer si hitro na vrsti in dolgo garancijo. Naš pralni stroj gre zdaj že 2 v popravilo. V roku 3 let. Je pa Gorenje. Druge znamke pa jaz nebi kupil
smile-1.gif

HA HA HA...kako me nasmejete s takimi izjavami!
hysterical-1.gif



Pa to ni res! Zato ker imate šrot pomivalni stroj se vam stalno kvari (in v gorenenju to vejo,,,,torej če želijo obdržati vsaj kakega kupca, MORAJO dati 5 letno garancijo).

Kupite si stoj druge znamke, pa bo delal 10 let in več, pa tudi serviserjev ne bo treba kliacati.

Magari Candy, ki ga vsi pljuvajo.....nese gorenje na celi črti!

in ne...menjava leža ni nekaj povsem običjanega in pričakovanega..menjava ležaja je znak slabe kvalitet le tega in konstrukcije celega stroja.

Ampka ni kaj.....gorenje je še vedno zakon...sploh kadar dela
uf-1.gif

In kera od teh tvojih super duper firm mi bo pokvarjeni stroj popravila v 3-5dneh ?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
No mi imamo oboje od gorenja - sušilca in pralni stroj.
Če ne bi kupil kuhinjo v kompletu, bi imel vse stroje od gorenja. Prvič zato, ker sem z njimi zadovoljen in mi ni še nič odpovedalo, drugič pa zato, ker je potrebno podpirati slovensko gospodarstvo. Firma Gorenje podpira pol koroške.

Vem pa, da je lahko s polno ritjo srat ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Imel pralno sušilni stroj Candy, ki smo ga po petil letih odpeljali na odpad (prav zaprav čaka v kleti na zbiranje odpadkov). Sedaj imamo kaki mesec Bosch WAE2448KBY stal malo pod 500 EUR in je fenomenalec. Bistveno tišji od Candy in pol leta starega Gorenje stroja, ki ga ima mama. PErilo opere odlično in dosti boljše kot prejšnji Candy. Funkcij ima dovolj,... Garancija 2 leti, za doplačilo mislim, da 15 EUR pa se garancija podaljša za še dodatna 3 leta (v bistvu zavarovanje preko zavarovalnice Triglav).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Raze hladilnika sam nebi hotel imeti ničesar od gorenja.

Sicer sem bil prisiljen kdajimeti, ker sem dobil za darilo...samo je na srečo hitro crknilo, takod asmo se losali po dobrem letu (mikrovalovka).

Skoraj ne potznam človeka, ki bi imel gorenja pa ne bi imel kake okvare z njim (od meni poznanih)....šefici žæe 2 x mrknil (programator), drugi sodelavki tudi že (ne vem kaj ej bil problem), ženini sestri...na novem bilo potrebno menjati ležaj,....

v glavnem delajo šrot....kaj morem jaz pomagat pri temu?

Mis mo imeli Candy-ja 15let (pa je pral minimalno 5 žeht tedensko), potem smo ga zamenjali z identičnim še za (se mi zdi) 11 let...tega prodali naprej in zdaj se vrti Bosch (taki pri starših, kot pri sestri).

Midva pa prej imela Candyja (kupila od sestre 10 let starega, ki je bil v drvavrnici, pa je potem delal še kakih 8 let, ter sva ganato prodala dalej (zgolj 4 kile je pral) in kupila Electroluxa (spomladi....kombinirančka).

Podobni štosi so s pomivalcem...Candy je pral dobesedno do izrabe (mislim da 13 let)....pa ti stroji niso videli serviserja!...popljuvana pa je znamka kot da gre za vsaj 50 % slabši izdelek kot gorenje.

Pa sajmeni je vseeno kaj kdo kupi...kar želi, samo smešne so mi izjave da je gorenje zakon, sicer je v roku 56 let (kar traja garancija) že 2 x crknil...bo pa defintivno spet naslednji stroj gorenje
crazy1.gif

(spominja me na zastavinega Yugota..sicer hud stroj, samo nikoli nisi vedel ali boš prišel do službe ali ne).

In ne gre se za to katera znamka se ne bo pokvarila...kvarijo se vse, pomembna je pogostost kvarenja (in razpložljivost stroja...tisti ki so delali ta predmet na Organizaciji v Kranju pri Hudoklinki (Zanesljivost in razpoložljivost), bojo dobro vedeli zakaj se gre
evil.gif
).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Takega, kot je dal eden link od Gorenje pralni stroj, je pri nas doma.Dali smo za njega 600€, mislim da v merkurju. Pralni stroj dela k šus. Aja, mamo ga že leto dni al pa mal več. Sam stroj res dela vsak dan. Otrok in 5 odraslih, od tega dva skoz pokol zidaraja plus ostala dela.
Je pa tko, mal gledamo, da je čim več slovenske robe v bajti, mal na to, da je servis urejen, mal na ceno,...
Dejstvo je, da so se v preteklosti kvarili tv-ji zelo. Od gorenja. Pralni stroji, sušilci delajo na muč. Za tanovga še ne vem.
ah, LCD sem kupu pa LG-jev. Je pač boljši
smile-1.gif
.


Pa še tisti, ki ste proti Gorenju in jihovim produktom. Preden napišete, da so Gorenje jajca in da je bosch, candy, .... boljša roba, mal se pozanimajte al pa poguglajte. Še na rit vs bo vrglo, ko boste ugortovili, kako so firme pomešane med sabo
frown-1.gif
.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Pred osmimi leti sem kupil Candy pomivalni stroj, pralni stroj, napo, steklokeramično ploščo in pečico - edino hladilnik je gorenje. Tri leta kasneje sem kupil sušilni stroj Bosch. Vsi stroji so bili v zgornjem cenovnem razredu proizvajalca (drugi ali tretji pod najdražjim ki se je prodajal pri nas).

Trenutno stanje: hladilnik dela bp, pralni stroj je šel pred enim letom v kanto - programator (zamenjal ga je bosch, ki je precej tišji in opere bistveno hitreje), pomivalni stroj - pred dvema letoma zamenjan programator, notranje košare so že počasi za na odpad (ko se bo pokvaril gre v kanto), sušilni stroj je še vedno kot nov, pri napi je že prvi dan odpadel gumb za vklop ventilatorja, na steklokeramični sta crknili dve lučki za indikacijo preostanka toplote, pečica je bp.

Zaključek: vse kar je povezano z vodo ne kupim več Candyja.
 

Hilux

Zelenc'
27. nov 2008
17
0
1
Pred leti sem prodajal Candy in tako, kot je rekel colos, same reklamacije.Če hočeš srednji oz višji srednji razred, ki redko crkne vzemi Bosch.
Je pa tudi res, da ima pralni stroj 8 kg serijsko napako, da strga kakšno cunjo, če nabašeš boben do konca.