Poraba elektrike

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz imam samo razvlazevanje in 23 (slednje ne vem, ce ima kaj veze) in porabi povprecno 5kwh/dan. Dela seveda 24/7. To sicer ostaja tam tudi julija in avgusta, ker hladimo prakticno nikoli s klimo. Ce slucajno potreba po hlajenju, se vklopi talno hlajenje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Hladne noči so super ja. Pri meni v mansardi je po celi noči luftanja notri 20 stopinj, do 13 ure se ogreje na 22, okoli 19 ure pa je 24. Takrat za kakšno uro prižgem klimo, predvsem da zniža vlago in se potem lažje zaspi. Ko se noči ne ohladijo pa ima klima kr dosti dela, da ohranja notri 24-25 stopinj in nizko vlažnost.
 
Bi mi znal kdo povedati približno razliko v porabi energije med sušilnim strojem starim 15 let, ki ima odvod zraka skozi cev in med temi novimi A+++? Suši ca. 3x na teden.
Ne vem ali se mi splača menjat zaradi prihranka pri elektriki, ne bi pa se rad šel šparanja, pa naj stane koliko hoče :)

računaj da TČ porabi recimo pol kilowatne ure na sušenje, tisti z odzračevanjem pa ene 2. V bistvu je stvar taka, tista zadeva ima el grelec (verjento 2 kW) in če ti ti suši eno uro računaj porabo dobri 2 kilowatni uri (neki več ker maš še el motor za vrtenje bobna pa ventilator za odzračevanje itd...)

tko res slabo je rzamerje recimo 1: 3, če maš ka klump s tč, drgač pa so razmerja višja oz z enim tvojim sušenjem bi s okej sušilcem s tč lahk sušil cel teden
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Za meritve porabe priporočam tale merilec:
a slike - grafi so iz Emosovega merilnika ?
Meritve za celo hišo so na mojelektro.si
Na sliki je prikaz sanitarne toplotne črpalke v trenutno prazni hiši, zagon pri vodi 29°C, samodejni izklop pri 55°C
Ne vem zakaj je moč v stalnem porastu. Sem mislil da mi merilnik porabe, podoben kot na tvojem linku, samo mnogo starejši in firme Voltcraft, narobe kaže, pa vidim da števec od Elektra kaže enako
Točke na grafu niso trenutna moč, ampak povprečna moč v zadnjih 15 minutah

TOPL_CRP_29_55C.jpg
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Bi mi znal kdo povedati približno razliko v porabi energije med sušilnim strojem starim 15 let, ki ima odvod zraka skozi cev in med temi novimi A+++? Suši ca. 3x na teden.
Ne vem ali se mi splača menjat zaradi prihranka pri elektriki, ne bi pa se rad šel šparanja, pa naj stane koliko hoče :)
splača se poklicat serviserja ki ve kaj dela da ga očisti, drugače se bo enkrat zaradi muck vžgal. Poglej v navodila, mogoče celo kaj piše o tem. Pri nas je enkrat izklopil en varnostni termostat, kar je najbrž bilo opozorilo da se nekaj pregreva. Serviser je termostat pač vklopil nazaj in adijo. Nekaj mesecev kasneje (mogoče je bilo vmes poletje ko sušimo zunaj, ne vem več) pa izklop FIDa in hud smrad po zažganem perilu. Ni gorelo perilo, ampak nekaj zadaj ali znotraj stroja.
Drugače pa nepogrešljiv pri sušenju odej, prevlek za jogi in podobno. V glavnem - posuši vse kar zmečeš vanj. S sušilcem na toplotno črpalko AAA+++, vsaj Beko ki ga imamo zdaj, kar pozabi na to, pa so že menjali toplotno črpalko
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
a slike - grafi so iz Emosovega merilnika ?
Meritve za celo hišo so na mojelektro.si
Na sliki je prikaz sanitarne toplotne črpalke v trenutno prazni hiši, zagon pri vodi 29°C, samodejni izklop pri 55°C
Ne vem zakaj je moč v stalnem porastu. Sem mislil da mi merilnik porabe, podoben kot na tvojem linku, samo mnogo starejši in firme Voltcraft, narobe kaže, pa vidim da števec od Elektra kaže enako
Točke na grafu niso trenutna moč, ampak povprečna moč v zadnjih 15 minutah

Poglej priponko 56874
Ne ta merilec ni povezan na wifi da bi znal kaj sporočati. Je uporaben samo kot poceni način za ugotovit porabo naprav...
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
No, ker me je zanimalo koliko moja Micka (MSZ-LN35VG2) dejsko porabi sem v el omarico dodal tokovni senzor na varovalko klime.
Klima je nastavljena je na 24*C na avtomatiko.V teh precej vročih dneh je kurila v povprečju 200W.
Dnevno lavfa po 10 do 12h kar nanese med 2kWh in 2,5kWh porabljene energije dnevno:
1655705600558.png

Integracija v HA torej kaže povsem napačne podatke, ker kaže cca 6x nižjo porabo od dejanske...
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
a slike - grafi so iz Emosovega merilnika ?
Meritve za celo hišo so na mojelektro.si
Na sliki je prikaz sanitarne toplotne črpalke v trenutno prazni hiši, zagon pri vodi 29°C, samodejni izklop pri 55°C
Ne vem zakaj je moč v stalnem porastu. Sem mislil da mi merilnik porabe, podoben kot na tvojem linku, samo mnogo starejši in firme Voltcraft, narobe kaže, pa vidim da števec od Elektra kaže enako
Točke na grafu niso trenutna moč, ampak povprečna moč v zadnjih 15 minutah

Poglej priponko 56874
Po moje moč TČ raste zato, ker pri segrevanju vode iz 54*C na 55*C se TČ bolj matra (porabi več energije), kot pa za segrevanje vode iz 29*C na 30*C?