Poraba elektrike

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Koliko elektrike porabite mesečno ? ( pa recimo osnovne zadeve kaj laufa in kaj ne )

Meni, TV redko, stalno gorita dva hladilnika, 1 zamrzovalna skrinja in stalno en računalnik, brez ogrevanja.

Mesečno skurimo 950kW - a se to samo meni zdi veliko ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Steve

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
to je ogromno. skurim 280kw, pa je en hladilnik, bojler, TV 8 ur na dan, pa razni routerji, modemi, pa vsa ostala bela tehnika (pralni, pomivalni, kuhalna plosca, pecica). Mesecna poloznica 34e.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
plačam cca 37 € mesečno. poraba nekje 245 kwh
pralni stroj vsak dan. enako susilec.pomivalni stroj, hladilnik, zmrzovalnik. tv ene 4 ur na dan.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
izklopi računalnik pa bo poraba padla za plolovico..ne vem zakaj mora lavfat 24 ur dnevno.

Pri nas, 2 sobno stanovanje, 4 osebe, voda na elektriko, štedilnik na plin ostalo pa neka klasika...cca. 8 kWh dnevno (torej na počez 300 kWh).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
racunalnik mogoce tja do 150 kwh mesecno vec mislim da ni mogoce.

povej koliko peres, susis perilo, kuhas, peces na elektriko, grejes vodo, ponoci razsvetljujes dvorisce in okolico...
Meni se zdi veliko, jaz v hisi prezivim s pol manjso porabo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
pri meni nek star sony mini stolp v standby pozre toliko kot takrat ko je prizgan radio. cca 20w. ce imas vec takih potratnezev se nabere.
sposodi, kupi si merilec porabe pa isci potratneza pravijo na elektro lj.
wink-1.gif


kaksne stare skrinje se ze splaca zmerit.
Jaz sem danes dobil novo A++ razred in jo bom zmeril kolikk se bo priblizala tisti deklarirani porabi.
Gorenje hladilnik mi porabi bistveno vec od deklarirane pa ga nimam poleg stedilnika radiatorja... tudi pazim da ni po nepotrebnem odprt
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Povprečno okoli 500kWh mesečno. Grejem in hladim se s klimo, plazma TV, vsa feršterkerija, bojler, pralni stroj, comp 24ur na dan, del tega seveda v spanju. 58€ pri Gen-I.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Si prepričan, da ti števec pravilno odčitava?

Meni so ga prejšnji mesec menjali, ker je baje meril premalo.

Sicer pa nekje 200-210kWh/mesec. Bojler, indukcija, hladilnik+mala skrinja, TV 4 ure, pol žarnic je še navadnih.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
racunalnik mogoce tja do 150 kwh mesecno vec mislim da ni mogoce.

povej koliko peres, susis perilo, kuhas, peces na elektriko, grejes vodo, ponoci razsvetljujes dvorisce in okolico...
Meni se zdi veliko, jaz v hisi prezivim s pol manjso porabo.

Pere se vsak dan, včasih 2x ampak večinoma na 2 tok. voda in ogrevanje je na OLJE
stupid-1.gif


Tako da mi ni jasno kam gre ves štrom.... pomojem je najbolje da kupim oni merilnik in vsako naprevo merim dan, dva da dobim povrpečje in zamenjam tisto kar je požrešno.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Povprečno 350 kWh.
Enodružinska hiša popolnoma vse na elektriko razen ogrevanja, ki je na olje.

Tvoja poraba se mi zdi zelo visoka.
Kako pa si prišel do te cifre 950? Ali si zapisuješ porabo po števcu ali si prebral na položnici?

Poskusi odklopit popolnoma vse naprave iz omrežja in glej števec, če se bo ustavil nato pa priklapljaj eno po eno in vmes preverjaj števec morda ti kakšen aparat preveč kuri.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Števce odčitavajo enkrat letno in celo leto plačuješ pavšal glede na predhodno porabo in nato sledi poračun.
Se pravi, da se je tvoja poraba elektrike v zadnjem času povečala.
Zapisuj si števec nekaj dni vedno ob isti uri in boš videl kakšna je tvoja dejanska poraba.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Prvo si kupi merilec porabe pa ga handaj po porabnikih! (najceneje) pa obvezno na Gen-i oz. Petrol (te bojo dali med industrijske odjemnike ob taki porabi
evil.gif
)

Tako porabo imajo v povprečju preko celega leta črpalkarji s TČ zrak/voda, ki se celo zimo grejejo hiše, celo leto SV na elektriko ter seveda vse pritekline, ki trošijo štrom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
kaj pomeni to industrijski odjemnik. Ponavadi je to drazje.
pri tasci je kmetija in sp, poraba elektrike pa 250 evrov na mesec!
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Uf, glede na napisano je to mnogo preveč (če ti res laufa tisto v opisu s prvega posta). Skrinja je res malo večji porabnik, ampak ...
Kot že omenjeno, izključi vse porabnike in poglej, če se rotor vrti, ali če ti utripa lučka (če maš tip MT3XX ali podobnega proizvajalca).
Že sedaj vem, da se rotor ne bo vrtel (če imaš indukcijo), ker mora bit vsaj 0,45% Ib (torej 0,45 % baznega toka od npr. 10 A), da se števec sploh začne vrtet, in to zelo počasi, razen, če se ti kdo ni priključil zraven (pa spet MOČNO dvomim, ker bi to moralo bit ZA števcem).

Aja, pa podatek se meri v kWh (kolovatnih urah), ne v kW. Ampak mislim, da si se zgolj zmotil ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Števce odčitavajo enkrat letno in celo leto plačuješ pavšal glede na predhodno porabo in nato sledi poračun.
Se pravi, da se je tvoja poraba elektrike v zadnjem času povečala.
Zapisuj si števec nekaj dni vedno ob isti uri in boš videl kakšna je tvoja dejanska poraba.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Števce odčitavajo enkrat letno in celo leto plačuješ pavšal glede na predhodno porabo in nato sledi poračun.
Se pravi, da se je tvoja poraba elektrike v zadnjem času povečala.
Zapisuj si števec nekaj dni vedno ob isti uri in boš videl kakšna je tvoja dejanska poraba.
S tem bo samo ugotovil ce se mu kdo sverca pa se to ne, ker ce bo izklopil varovalke bo.tudi svercar brez porabe.

elektriko spusti.samo v eno vticnico( npr pralni) nastavi merilec porabe na 0, ter ga po pranju primerjaj s spremembo na uradnem stevcu.
Poracun ti kaze da si porabo povecal za cca 100 % glede na lani. Kaj imas novega na elektriko samo ti ves, oziroma kaj si 4* vec uporabljal kot lani.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
kaj pomeni to industrijski odjemnik.

Niti ne vem točnega naziva. Naša firma ima konkretno cenejšo elektriko...MWi priključne moči pač delajo svoje
wink-1.gif