Okopalnik/kosilnica

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Nikakor ne more frezo naprej riniti. Torej sta dve opciji, ali priključek zadaj ali pa obračanje krmila za 180 stopinj.
Malo večja zadeva Muta Maestral ima posebej ročko za spremembo smeri in 3 prestave v obe smeri + 4., ki je fizično blokirana, kadar imaš priključek spredaj in gre samo v eno smer naprej, ko je motor spredaj - zadnji priključek.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
lahk pa da morš pustiti v leru oz. nevtralni in če freza kljub temu vrti je to to... namreč jaz imam doma frezo, ki ima samo te okopalnike in se z njim premika...dejansko moraš zadevo kar nazaj držat, saj hoče it naprej. če gre prehitro naprej ne sfreza...če pa se vkoplje se pa ustavi in na mestu vrti..dejansko moram nekaj časa naprej držat, potem pa naprej tiščat, če se hoče zakopat...je pa po dvakratnem frezanju zemlja res top, vendar roke bolijo k [cenzura]...
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
To je to ko je sestavljeno, krmilo se da obrnit, (sem probal), vendar je neuporabno oz celo nevarno, ker dejansko bi moral hoditi rikverc pred frezo. inverterja nima vsaj najdu ga nism....
Očitno je to to.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Imel doma podobno. Na sliki sedaj je pravilno sestavljena, ti hodis za njo. Z gasom uravnavas le vrtenje koles in ne prekopalnika. Za prekopalnik bi moral imeti samo dela/ne dela knof. Da bi pa takole hodil v rikverc pa mocno odsvetujem.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Pri hiši mamo ta stroj .... največ se rabi v verziji kosilnica....., zanima me kako se uporablja v verziji okopalnik. K nekako mi ni logično da koplje spredaj, oz sem probal in je kar muka delat, pa tud končni efekt ni lih to kar bi rad?
a je to to al ..... kako.... ni mi glih jasno....

Sedaj pa mi naj ta dotičen ali ti dotičen uporabnik pove ali je to res njegova kosilnica??
nimam rad da nekdo laže o nečem in pobira iz oglasov na tujih straneh in si prisvaja zadeve.
Ta dotična kosilnica se je v oglasu katere link priložžim prodajala leta 2013 in bil je naveden tudi prodajalec

42223 Varaždinske Toplice
Županija
Varaždinska
Država
Korisnik nije verificirao telefonski broj Hrvatska

Oglas;

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motokultivator-sip-mini-100-oglas-8221268

Sedaj pa na videlo in pojasni kako in kaj--
10.gif
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Pa kaj se tolko razburjaš ....
Sliko iz prvega posta sem pobral iz neta (k moje nisem mel poslikane)


ta pa je konkretno kosilnica o kateri se pogovarjamo in sem jo danes poslikal
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - zakaj ne bi poklical v SIP Šempeter, sem prepričan da ti bodo poslali kopijo navodil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.924
5.463
113
Da nima "rikverca" enostavno tako da jo upališ v kontra
sprasujem se.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Pri hiši mamo ta stroj .... največ se rabi v verziji kosilnica....., zanima me kako se uporablja v verziji okopalnik. K nekako mi ni logično da koplje spredaj, oz sem probal in je kar muka delat, pa tud končni efekt ni lih to kar bi rad?
a je to to al ..... kako.... ni mi glih jasno....

Sedaj pa mi naj ta dotičen ali ti dotičen uporabnik pove ali je to res njegova kosilnica??
nimam rad da nekdo laže o nečem in pobira iz oglasov na tujih straneh in si prisvaja zadeve.
Ta dotična kosilnica se je v oglasu katere link priložžim prodajala leta 2013 in bil je naveden tudi prodajalec

42223 Varaždinske Toplice
Županija
Varaždinska
Država
Korisnik nije verificirao telefonski broj Hrvatska

Oglas;

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motokultivator-sip-mini-100-oglas-8221268

Sedaj pa na videlo in pojasni kako in kaj--
10.gif
hysterical-1.gif
sem se hotel že oglasit, pa nisem našel smisla.
Æe ima nekdo doma takšno zadevo, pa sprašuje kam se kaj namontira in kako dela, je mal.... čudno.
Vsi, ko so dajali odg. takšne zadeve nimajo. So pa opisoval, kakšne imajo oni. In kolk si je zdaj domvnevni lastnik te zadeve lahko pomagal??? wtf??

Ta zadeva je takšna kakršna je. Freza se priklopi, tam kam paše. Ni drugih variant. Pa če je to zadaj ali pa spredaj. Če končni efekt ni takšen, kakršen si si zamislil, bo treba verjetno po boljši/dražji stroj. Verjetno je pa še vseeno boljši, kakor tista bau bau sranja (20kg) na elektriko, ki samo praskajo in poskakujejo po zemlji.
Pa še odvisno je kakšno zemljo greš frezat. Če nisi prej preštihal, bo verjetno tud tukaj samo praskanje zemljice. Tako da.....
Še ena zadeva. To niso traktorji in traktorski priključki. Pri frezah, treba marsikdaj uporabiti tudi lastno moč in iznajdlivost. Kako in kaj, je pa odvisno od "mašine".
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.177
3.098
113
Noži se glede na sliko obračajo v levo (torej proti kolesom) in stroj se mora pomikati v levo. Ročke zasukaj nazaj. In preveri smer vžiga, če res nima prestav.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.188
2.422
113
v lokalni ostariji
jebala vas občina

iz ernga preprostga strojčka boste naredl dizertacijo. nema rikverc. ti sam zakurblej spust v zemljo pa mal mirkej da se preveč ne ukoplje. itak ko freza on vleče naprej pa stvar rešena...

1 m ma to "širine" mal bl na a hodš pa je... alpa maria poklič da bo vozu k je bil učer najbrž vesel večer
wink-1.gif


takih "jajc" je blo ogromn včasih. nč nouga...