Fosil in SSD?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Da se tukaj vstulim,..torej doma je Lenovo T410, vidim da ima 4gb rama, win7 gor.
Nisem nasel ali ima 2x2GB rama ali 1x4. kako to pogledam?

Disk je 256 samo navaden procesor je nekaj i5,..
Je pa tole zelo pocasno..ce dodam 4gb rama in SSD disk,.. bo kej hitrejse ali je skoda denarja?

Preko CPU-Z lahko tudi vidiš kaj je v posameznih RAM slotih. Več RAMa nikoli ne škodi, ampak realno gledano če ti RAMa trenutno ne primankuje (torej da je poraba <75%), potem nekega efekta tudi ne bo.

SSD pa se bo precej poznal pri zagonu sistema in programov. Tako da to naredi ne glede na situacijo z RAMi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.880
5.460
113
Za ram insistem sčekirat...


Potem SSD...

Potem pa ne kompliciraj z winsi.... Linux Mint 20.04...Xfce bo še najbolj resource conserving...

Janch kateri so pa high end znamke SSDjev?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
high end ssd za domačo uporabo je verjetno samsung pro ;)

winse kupiš za tiste 5-10€ pa imaš mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Winse ni treba ukradit, lahk jih dobiš na uradni strani, zastonj. Aktivatorski skript se pa najde na internetih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
751
870
93
Ma problem je že v biosu, da so tako oskubjeni, da nimaš sploh kaj videt. Pod system info ni podatka o disku (tudi z originalnim ne, na katerem so XP). Podatek je samo o serijskih, ramu, cpu..Če dam test diska pa ga testira, tudi SSD. Secure boot funkcije itak ni, prvič celo vidim, da v biosu ni niti ure. Potegnil sem update za bios ampak ga je treba očitno updejtat iz windows okolja (preko njihove update aplikacije) in sem spet na začetku..Vsi "normalni" laptopi imajo po mojih izkušnjah že v biosu integriran nek update utilty za bios update, no tu seveda tega ni. džizs, v kaj se spuščam :nigladek:

bom posnel video..



Ne predstavljam si 10-ko furat na 1gb ram-a. Verjetno bi mi že pri installu javil kakšen WTF :D
Z 1GB bo že 7ka problem. Pred leti sem v službi nalagal na eno podbno HP serijo z 2GB 7ko pa je bilo tolk počasno vse skupaj, da smo dokupili dodaten ram. Na 3 ali pa 4GB je delalo potem precej bolje.
Drugače pa s 7 se jaz ne bi upal povezati na mrežo. Daj vsaj kaksen spodoben AV še gor, če ne bo pokuril prevec resourcev.