merjene hitrosti na avtocesti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Kar sam si poišči nazaj.

Saj sem iskal ampak takšnih jamračev, kot si napisal ti...
Ampak tukaj so jamrači, da so omejitve na avtocesti problem, ker on v svoji "premiji" na more vedeti, če vozi 130 ali 180.
...nisem nikjer našel. Lahko prosim torej ti citiraš, ki točno veš kje si bral te jamrače?
Saj lahko, da si narobe razlagam kaj od prebranega ampak tega res ne najdem. Hvala.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Naj ti suze liju. Primerjave seveda ne more dati šofer, ki se prvič usede v avto. Na avto se moraš navaditi.
Dobrih 15 let nazaj sem hkrati vozil 3.0 V6 limuzino in 1.4 bencinarja, denimo tak klošarski avto, vendar solidno vzdrževan. Po 10.000 km z vsakim dokaj dobro veš, koliko se v katerem pelješ, brez da zijaš na števec. Test torej lahko narediva, če boš zrihtal S-klaso za 10.000 km. Če bo ta teden, bom to prevozil tja do konca septembra. Goriva ne bom sam plačeval, naj bo zraven ena od kartic bencinske družbe. Izkaži se.

Noben ni komentiral ADAC-ovega poročila o zavornih poteh testiranih vozil, ki sem ga dal. Verjetno nemško niti slik ne razumete.
Da bo lažje, še povzetek iz žurnala. Ni omembe vrednih razlik med tipi avtomobilov. Pa še to bi lahko izenačili, če bi na jajčka dali kot prvo vgradnjo enako kvaliteto gum kot na "športne" voze.

Kdor nima občutka, kako hitro vozi ne glede na avto, ima resne težave pri zaznavanju okolice in kot tak predstavlja smrtno nevarnost za druge na cesti.
Res pa je, da se on počuti varno. Ker pač ne zaznava pravilno. Saj menda hitrosti praviloma ne zaznavamo z ušesi in tresljaji telesa, temveč z očmi. In te sporočajo enako informacijo, če se peljemo v jajčku ali v premiji. Na koncu je reakcijski čas tudi enak.

Zdaj se pa odloči, a hitrost zaznavaš z očmi, ki v vsakem avtu delujejo enako, ali s trzljaji in ušesi, kjer je razlika med avti. Najboljše da ti mojega dam za ene 3 leta v uporabo pa za 20k eur bencina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Pa recimo te k so znižani ali imajo zatemnjena stekla in podobno. Pri takih veš da so zgonjeni do konca.
 
  • Haha
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
O hitrostih ne bi. Premije nimam, jo pa občasno vozim.
Imam pa privat hidravličarja C5 z avtomatikom. Moje hitrosti so večinoma okol omejitve, pač službeno ogromno na cest in se navadiš.
Prejšnjič sem iz Štajerske peljal tasta in taščo, ker je v soboto blo zvečer in prazna cesta, sem pritisnil mal bolj, tam med 160 in 170 je šlo. Tastar je mislil, ko sem zavil za Grosuplje, da gremo na pijačo na Tepanje, je cel čas na sovoznikovem sedežu študiral, kva mečkam po prazni cesti.
 
  • Haha
Reactions: Seba81 in Hanzi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
O hitrostih ne bi. Premije nimam, jo pa občasno vozim.
Imam pa privat hidravličarja C5 z avtomatikom. Moje hitrosti so večinoma okol omejitve, pač službeno ogromno na cest in se navadiš.
Prejšnjič sem iz Štajerske peljal tasta in taščo, ker je v soboto blo zvečer in prazna cesta, sem pritisnil mal bolj, tam med 160 in 170 je šlo. Tastar je mislil, ko sem zavil za Grosuplje, da gremo na pijačo na Tepanje, je cel čas na sovoznikovem sedežu študiral, kva mečkam po prazni cesti.

Jaz sem lani iz Placida Dominga peljal dve panični penzionistki, ko je drugače konstantno kompliciranje glede hitrosti, sobota blizu polnoči in dejansko sem bil parkiran pred vsemi taksisti tako da smo bili na AC pred praktično vsemi ostalimi. Pa je šlo tudi čez 200, pa ni nobena niti glasu dala od sebe, ko se drugače tud pri 140 že oglašata.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
volan ima tak... svetleč :)

zdaj ali se je lepo vozil pa ima ohoho več km ali pa so g sile in božanje po ovinkih naredile svoje :p
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Volan je tak kot mora biti. Z relativno svežim, čistim in negovanim usnjem. Moj je enak, realni km.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Jaz sem lani iz Placida Dominga peljal dve panični penzionistki, ko je drugače konstantno kompliciranje glede hitrosti, sobota blizu polnoči in dejansko sem bil parkiran pred vsemi taksisti tako da smo bili na AC pred praktično vsemi ostalimi. Pa je šlo tudi čez 200, pa ni nobena niti glasu dala od sebe, ko se drugače tud pri 140 že oglašata.
Pri 140 se oglašata, pri 200 utihneta....in samo še potiho molita
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kak dokaz ali samo nabiraš poste? Reakcijski čas človeka v premiji je drugačen kot v jajčku? Obcestni količki se mimo oči voznika premikajo hitreje v cliotu pri 100 km/h kot v premiji pri 100 km / h?
Da vidimo, kaj boše rekel kolikšna je bila hitrost v tem posnetku?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
KSZ

Na sihtu vozim razlicne avte in so hitrosti velikokrat precej visoke. Res je da se pri novejsih in bolj “premium” avtih manj opazi ko gres cez 130... ni pa mozno da ne bi opazil ko vozis 200 ali vec. Vse se odvija hitreje in ce tega kot voznik ne opazis pol si IMHO nevaren na cesti.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
KSZ

Na sihtu vozim razlicne avte in so hitrosti velikokrat precej visoke. Res je da se pri novejsih in bolj “premium” avtih manj opazi ko gres cez 130... ni pa mozno da ne bi opazil ko vozis 200 ali vec. Vse se odvija hitreje in ce tega kot voznik ne opazis pol si IMHO nevaren na cesti.

Nevaren si že če voziš 200, ne glede na to ali opaziš ali ne.