merjene hitrosti na avtocesti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
KSZ

Na sihtu vozim razlicne avte in so hitrosti velikokrat precej visoke. Res je da se pri novejsih in bolj “premium” avtih manj opazi ko gres cez 130... ni pa mozno da ne bi opazil ko vozis 200 ali vec. Vse se odvija hitreje in ce tega kot voznik ne opazis pol si IMHO nevaren na cesti.

True that ampak v kolikor se ne motim je poanta bolj v temu, da za razliko od starih kantic pri novejših oz. bolj premium avtih zaradi več dejavnikov težje zaznavaš višje hitrosti oz. se ti npr. 170 hitro hitro zdi kot 130 pri starejšemu avtu in ne da jih ne zaznavaš (200+) oz. kaj šele, da ne moreš ločit med 130 in 200+ km/h.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Govora je bilo vedno 230+ ponoci na prazni avtocesti. In kdor redno vozi po slo avtocestah in na relaciji jesenice lj, lj koper, lj maribor prehiti 3-10 vozil ve, da je to prakticno prazen poligon. Ce se imajo policaji cajt izzivljati nad taksnimi vozniki, get the fuck out na meje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
True that ampak v kolikor se ne motim je poanta bolj v temu, da za razliko od starih kantic pri novejših oz. bolj premium avtih zaradi več dejavnikov težje zaznavaš višje hitrosti oz. se ti npr. 170 hitro hitro zdi kot 130 pri starejšemu avtu in ne da jih ne zaznavaš (200+) oz. kaj šele, da ne moreš ločit med 130 in 200+ km/h.
Ja ze ze...sam OP je pac sel 200+ ...

in moj point je bil, da kot nekdo ki vozi take avte precej redno 200+ in bi lahko “bluzil” da se kao navadis... se ne - je razlika in se opazi... tud tist ki trdi da brez napora vozi 230+ cez slovenijo je bullshiter. Bolj si utrujen ker je vec zadev za spremljat in ker se vse odvija hitreje.
Pa ne me narobe razumet, rad hitro vozim in mi to ni tema za moralizirat...sam ne se hecat no, ne more se ti zgodit da gres 200 in tega ne opazis
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Govora je bilo vedno 230+ ponoci na prazni avtocesti. In kdor redno vozi po slo avtocestah in na relaciji jesenice lj, lj koper, lj maribor prehiti 3-10 vozil ve, da je to prakticno prazen poligon. Ce se imajo policaji cajt izzivljati nad taksnimi vozniki, get the fuck out na meje.

230 ponoči po naših avtocestah? Ni šans! Niso primerne za takšne podvige in pika.

Po naših AC si recimo s tempomatom na 150 že kar hiter, pri 180 pa moraš biti že kar konkretno pozoren. Si ne predstavljam, kakšen stroj moraš imeti, da ti nevede pobegne na 230.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
KSZ

Na sihtu vozim razlicne avte in so hitrosti velikokrat precej visoke. Res je da se pri novejsih in bolj “premium” avtih manj opazi ko gres cez 130... ni pa mozno da ne bi opazil ko vozis 200 ali vec. Vse se odvija hitreje in ce tega kot voznik ne opazis pol si IMHO nevaren na cesti.
Pomembno čutilo pri določanju hitrosti je tudi uho. Če si sopotnik, boš tam pri starem Cliotu pri 130km/h pogledal vozniki na števec z mislijo "krucefiks, nekam hitro gremo". Pri kakšni luksuzni limuzini boš komaj nad 200km/h dobil enak občutek hitrega premikanja.
Tu neke biatvene vloge ne igra lega na cesti, ampak zvočna izolacija avta.

Tudi motoristi so dostikrat označeni kot divjaki, zgolj zato ker mu auspuh preveč rohni ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.953
113
lol kateri razpon ocen od 55 do 90....pa si tam kamera pa itak zavaja, vse "kaže" počasneje. Tako da ne moreš ocenit po sliki. Razen če se greš kakšne analize , distance cas bla bla...
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
230 ponoči po naših avtocestah? Ni šans! Niso primerne za takšne podvige in pika.

Po naših AC si recimo s tempomatom na 150 že kar hiter, pri 180 pa moraš biti že kar konkretno pozoren. Si ne predstavljam, kakšen stroj moraš imeti, da ti nevede pobegne na 230.

Večina naših AC je bolj primerna za 230 kot tiste neomejene nemške. Je pa res, da ponoči vozim hitro samo kadar ni nikogar, ker ljudje ponoči popolnoma izgubijo zmožnost ocene, kako hitro se jim nekdo od zadaj približuje. Jim že podnevi gre dovolj slabo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
lol kateri razpon ocen od 55 do 90....pa si tam kamera pa itak zavaja, vse "kaže" počasneje. Tako da ne moreš ocenit po sliki. Razen če se greš kakšne analize , distance cas bla bla...
Tisti, kateremu sem repliciral s tem posnetkom se je zgražal, kako se ne opazi hitrosti gibanja glede na obcestne količke. Če ne opaziš razlike med 50 in 90, potem ne opaziš tudi med 100 in 180.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Tisti, kateremu sem repliciral s tem posnetkom se je zgražal, kako se ne opazi hitrosti gibanja glede na obcestne količke. Če ne opaziš razlike med 50 in 90, potem ne opaziš tudi med 100 in 180.
Priznam, da mi je krepko žal, da sem se zapletel v pogovor z ljudmi z balkansko mentaliteto, ki se menijo v kateri trgovini ni kamer in varnostnika, da bi kaj ukradli. Pač ne odobravam dejanj, ki niso po zakonu in še manj odobravam, da bi se s tem nekdo hvalil po forumu. Čeprav praktično nobenemu nič ne zmanjka zaradi tega. Kot ne zmanjka, če ti nabiralničarji spizdijo bakrene žlebe. Saj imaš zavarovane. Mar ne?
Če je smiselno, da je nekaj legalno, potem je treba napore vložiti v to, da se najprej spremeni zakonodaja. Dokler pa je zakonodaja taka kot je, se tega počne čim manj, sploh pa se s tem ne hvali in o tem ne debatira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
Tipično, da balkanci ne razumejo, da je problem kršitev zakonodaje.
Precej pizdarij na tem svetu povzročajo takšni paragrafarji kot je moderno reči tistim, ki bi tudi mamo ubili, ker tako zahteva nek kretenski zakon. Takšni imate tudi precej težek lajf, čeprav se prepričujete, da ste neizmerno srečni. Pa ne rabiš sploh odgovarjat, ker odgovor poznam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
KSZ

Na sihtu vozim razlicne avte in so hitrosti velikokrat precej visoke. Res je da se pri novejsih in bolj “premium” avtih manj opazi ko gres cez 130... ni pa mozno da ne bi opazil ko vozis 200 ali vec. Vse se odvija hitreje in ce tega kot voznik ne opazis pol si IMHO nevaren na cesti.
Sem napisal, da so hitrosti nad 170 druga stvar. Ko voziš 200+ to ni več hec, to je napor, če si normalen seveda. Če si pa Šišenski sladoled majster v golfu na LJ obvoznici je pač vseen.