Prekoračitev hitrosti / stacionarni radar / dve vozili na fotografiji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Igi
Ce sodišče napise napačne davcno številko na zapuscini, vzame referent kuli, jo popravi in vseka stampiljko zraven.
Ce stranka napacno delilko parcele zapise, gre postopek v popravek kar stane "jurja" .
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
Igi
Ce sodišče napise napačne davcno številko na zapuscini, vzame referent kuli, jo popravi in vseka stampiljko zraven.
Ce stranka napacno delilko parcele zapise, gre postopek v popravek kar stane "jurja" .
Fajn ne?
Imam en tak primer... parcela v rovtah, kamor se gre 1x na leto pogledati ali še vse stoji. In enkrat pred 20+ leti, ko so se podatki prenašali v elektronsko zemljiško knjigo, se je en mojster na geodetskem zatipkal in eno koordinato premaknil za neka 2 metra. Posledično je nastal nek tak trikotnik ki je narisan k sosedu. Seveda tega nihče ni opazil, dokler novi sosed ne pride z idejo, "vi se pa po moji parceli vozite, tu ko imate uvoz je mojega 20cm na dolžini treh metrov...". In gremo brskati. Na netu res tako narisano. Na original papirjih pa seveda drugače. Vprašanje na geodetsko, preverijo na terenu in ugotovijo napako pri prepisu v elektronski sistem. Bi jo odpravili in postavili mejnik (stari se je izgubil pri obnovi ceste), če se vsi deležniki s tem strinjajo. Novi sosed pa rekel NE jaz se s tem ne strinjam. In so mojstri šli. Žal ne moremo pomagati.

In imaš takoj veselico.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Geodeti so pa sploh štala zase.
Letos jim je celo uspelo občinsko mejo prestavit za skoraj 10m.
Pazi METROV! Ti imas problem v CM ;)
Pa so sami rekli da je sla cesta pred 60-70leti tam kjer gre danes. V teh 60 letih pa jo nekdo narisal 10m stran.
In sedaj so sli cesto prestavljat na terenu namesto na ekranu.
Ce bi bil jaz kmet tiste njive, se jim ne bi pustil. Pa ceorav je kmet pred kaksnim desetletjem res kupil njivo samo po katastru do lokacije nove ceste.
Na drugi lokaciji pa cetrtina 400 let stare cerkve zadnja desetletja stoji na privat zemljiscu. In potem pride ta privat lastnik na idejo, smda bi zupnija kupila zemljisce pod ib okoli cerkve ...
Seveda je sam "pozabil " da njegova hiša v bližini tudi stoji na sosedovem.

Off sva, se bo MaverickT oglasil ;)