Prekoračitev hitrosti / stacionarni radar / dve vozili na fotografiji

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Prosim brez moraliziranja in ja sprejmem mnenje, da sem divjak. Bom itak že dovolj od lastnice vozila poslušal zaradi točk, ki si jih je "prislužila" ;)

Kako je z veljavnostjo meritve hitrosti iz priložene fotografije?
IMG_1328.jpg


Namreč pravilnik menda pravi:
"v konkretni situaciji (ko sta na fotografiji dve vozili) ni mogoče nedvomno in na prvi pogled, brez dodatnih analiz in pojasnil, zanesljivo ugotoviti, katero vozilo je prekoračilo hitrost. Sodišče prve stopnje je pri tem v 14. odstavku obrazložitve pravilno pojasnilo, da je nedvoumnost dokaza dokazni standard pravilnika in je vezan na slikovno dokumentacijo, določeno s certifikatom, ter da nedvoumnost sama po sebi izključuje naknadne analize dokaza ter je namenjena storilcu, ki lahko na podlagi fotografije sam jasno in očitno ugotovi, da je hitrost prekoračilo njegovo vozilo in se na podlagi takšnega dokaza odloči, ali bo zoper plačilni nalog vložil pravno sredstvo ali ne in kako bo gradil svojo obrambo."

Še sodna praksa za podoben primer

In ker se od mene pričakuje, da se držim zapisanih zakonov in pravilnikov bi pričakoval, da se jih drži tudi nasprotna stran.

Pritožba ali ne (predvsem zaradi točk)?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pritožba vsekakor, ker samo po sliki ni možno določiti katero vozilo je bilo slikano zaradi prehitre vožnje.
Če se bo v odgovoru pojasnilo, da ima radar možnost določitve prekrškarja pa bojo mogli to tudi dokazati - katero vozilo na sliki je imelo kako hitrost v trenutku nastanka slike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Preglej trenutno veljavne pravilnike in če niso spremenjeni, vloži zahtevo za sodno varstvo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Kot vem so pri nas že nekaj let v uporabi t.i. super radarji, ki lahko merijo več vozil hkrati.

En članek iz l. 2017, ki sem ga nahitro najdel.


Kjer je zapisano:
Dosedanji merilniki hitrosti, ki so pri nas najbolj razširjeni, merijo hitrosti le na enem voznem pasu hkrati, in sicer za eno vozilo. Najnovejša generacija, ki se je je prijelo ime super radar, pa lahko meri hitrost na obeh straneh prometnega toka hkrati, pri čemer lahko spremlja več vozil, tudi do osem naenkrat.

Sedaj če se boš pritožil boš v primeru zavrnitve pritožbe ob polovičko, tako da ne vem.

Verjetno imaš napisano tudi napravo, ki te je zmerila pa poguglaj česa je sposobna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Kot vem so pri nas že nekaj let v uporabi t.i. super radarji, ki lahko merijo več vozil hkrati.

En članek iz l. 2017, ki sem ga nahitro najdel.


Kjer je zapisano:
Dosedanji merilniki hitrosti, ki so pri nas najbolj razširjeni, merijo hitrosti le na enem voznem pasu hkrati, in sicer za eno vozilo. Najnovejša generacija, ki se je je prijelo ime super radar, pa lahko meri hitrost na obeh straneh prometnega toka hkrati, pri čemer lahko spremlja več vozil, tudi do osem naenkrat.

Sedaj če se boš pritožil boš v primeru zavrnitve pritožbe ob polovičko, tako da ne vem.

Verjetno imaš napisano tudi napravo, ki te je zmerila pa poguglaj česa je sposobna.

Ja ampak še vedno (iz pravilnika):
(2) Merilniki hitrosti morajo dokumentirati meritev hitrosti merjenega vozila z enim ali več slikovnimi zapisi, na katerih je razvidna prometna situacija in nedvoumno prikazano ali označeno merjeno vozilo.

Merilna naprava pa je: MultaRadar SI 06-07-003
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
A to si od občinskega redarstva kazen dobil?
Pokliči jih in vprašaj kako naj veš da je glede na situacijo izmerjena hitrost tvoja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Ti v zgornji vrstici na sliki poleg vseh podatkov mogoče piše "prih." oz. "odh."?

Če tega ali česa podobnega ni napisanega, vloži ZSV.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ne bo ti uspelo. Imajo stvar naštudirano. BREZ HECA!
Mogoče s katerim radarjem so te ujeli? Sedaj tudi z ročnim, iz vozila, samo merijo in slikajo. Radar največkrat merijo od spredaj. Prednja tablica.
Poglej, kakšen model te je ujel?
1668005068771.png


Apollo 8 bo podal najbolj pravilne info.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Ne bo ti uspelo. Imajo stvar naštudirano. BREZ HECA!
Mogoče s katerim radarjem so te ujeli? Sedaj tudi z ročnim, iz vozila, samo merijo in slikajo. Radar največkrat merijo od spredaj. Prednja tablica.
Poglej, kakšen model te je ujel?
Poglej priponko 60774

Apollo 8 bo podal najbolj pravilne info.

In je res napisano zgoraj "Sm" in nek zmazek od puščice. Slikano v zadnjo tablico.

Ampak, če mene vprašaš manjka vsaj legenda, da bi to laik razumel in bi bilo po ps:
- Dokumentiranje merilnega rezultata mora biti jasno in nedvoumno ter opremljeno z znaki in napisi za obveščanje uporabnika o pomenu merilnega rezultata.

OK, nima veze, bo šlo v plačilo, ampak je moteče, ker je to spet nekaj "po svoje".

Hvala
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Glede na to, da si slikan v rit in da je vozilo last žene, lahko z ZSV-jem uspe, če dokaže da ni vozila oz. pri prekrškovnem organu vzpostavi razumen dvom.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Je pa res, da če žena ne vozi veliko se ji tistih par KT ne bo nikjer poznalo. Po 2 letih od pravnomočnosti se pa itak brišejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
V kolikor vozilo ni tvoje in lastnik lahko dokaže, da ni vozil, bi jst uporabil pravno sredstvo po ZPrCP...

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)​


8. člen
(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Prosim brez moraliziranja in ja sprejmem mnenje, da sem divjak. Bom itak že dovolj od lastnice vozila poslušal zaradi točk, ki si jih je "prislužila" ;)

Kako je z veljavnostjo meritve hitrosti iz priložene fotografije?
Poglej priponko 60770

Namreč pravilnik menda pravi:
"v konkretni situaciji (ko sta na fotografiji dve vozili) ni mogoče nedvomno in na prvi pogled, brez dodatnih analiz in pojasnil, zanesljivo ugotoviti, katero vozilo je prekoračilo hitrost. Sodišče prve stopnje je pri tem v 14. odstavku obrazložitve pravilno pojasnilo, da je nedvoumnost dokaza dokazni standard pravilnika in je vezan na slikovno dokumentacijo, določeno s certifikatom, ter da nedvoumnost sama po sebi izključuje naknadne analize dokaza ter je namenjena storilcu, ki lahko na podlagi fotografije sam jasno in očitno ugotovi, da je hitrost prekoračilo njegovo vozilo in se na podlagi takšnega dokaza odloči, ali bo zoper plačilni nalog vložil pravno sredstvo ali ne in kako bo gradil svojo obrambo."

Še sodna praksa za podoben primer

In ker se od mene pričakuje, da se držim zapisanih zakonov in pravilnikov bi pričakoval, da se jih drži tudi nasprotna stran.

Pritožba ali ne (predvsem zaradi točk)?
Po spisanem v sodni praksi v 2. tocki obrazlozitvi se omenja center slike in dopler nacentriran na isto tocko. Tvoj avto je blize centru meritve sodec po fotki.
Cist moji centi na prebrano sodno prakso.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Imel enkrat podoben primer, ko je prišel plačilni nalog, na sliki pa dve vozili in v zgornjem robu jasno navedena odhodna hitrost xxx. Ker je bil moj avto tisti, ki je vozil proti radarju, so po pritožbi kazen brez hudih kolobocij nevtralizirali. Prvo se pozanimaj za kateri avto je radar meril hitrost, pa ti bo hitro jasno če imaš kaj možnosti s pritožbo ... :evil:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Jaz še zmeraj mislim, da tole ne more biti legitimna meritev. Kako pri hudiču lahko nedvoumno dokažejo, da je levi vozil hitreje kot desni in obratno? Lahko napišejo svašta, ampak kako lahko z gotovostjo trdijo, kateri avto je radar izmeril, če tudi je bil nastavljen, da meri vozila, ki vozijo od njega in ne proti njemu.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Jaz še zmeraj mislim, da tole ne more biti legitimna meritev. Kako pri hudiču lahko nedvoumno dokažejo, da je levi vozil hitreje kot desni in obratno? Lahko napišejo svašta, ampak kako lahko z gotovostjo trdijo, kateri avto je radar izmeril, če tudi je bil nastavljen, da meri vozila, ki vozijo od njega in ne proti njemu.
Ja teoretično bi en lahko v rikverc vozil....
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in Gonzo