Prekoračitev hitrosti / stacionarni radar / dve vozili na fotografiji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
V mislih sem imel bolj to, da če je radar nastavljen na neko točko na desnem pasu in meri vozila, ki odhajajo od njega, kako vemo, da ga vozilo na levi, ki prihaja proti njemu ni "zmedlo", ker je bilo hitrejše od desnega. Če je mora biti radar tako natančno nastavljen ko meri, potem ni razloga, da se ti ne pojavi dvom v verodostojnost njegove meritve v primeru kot je ta.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Na PN mislim, da bi moral pisati tudi model merilne naprave katera je izvedla meritev.
Le po tem podatku se lahko išče koliko in kako meri hitrosti vozil.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
V mislih sem imel bolj to, da če je radar nastavljen na neko točko na desnem pasu in meri vozila, ki odhajajo od njega, kako vemo, da ga vozilo na levi, ki prihaja proti njemu ni "zmedlo", ker je bilo hitrejše od desnega. Če je mora biti radar tako natančno nastavljen ko meri, potem ni razloga, da se ti ne pojavi dvom v verodostojnost njegove meritve v primeru kot je ta.
Ni cele slike. Zgoraj na sliki je tudi puščica kam gre merjen avto. Ali prihaja proti radarju ali odhaja od njega. To pa radat ne more falit ker ena hitrost se meri razdalja v + druga pa v -.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
On bi se rad samo prepričal da so res njega izmerili.
Mah, on se je tam peljal, brzini ne oporeka in sedaj je opcija, da so zmerili avto na nasprotnem pasu?!?
Človeško je, da se skušaš izogniti strošku seveda. Dejasnko pa je najbolje, da plačaš, požreš in naslednjič voziš po predpisih, paziš na radar, karkoli že.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Imel enkrat podoben primer, ko je prišel plačilni nalog, na sliki pa dve vozili in v zgornjem robu jasno navedena odhodna hitrost xxx. Ker je bil moj avto tisti, ki je vozil proti radarju, so po pritožbi kazen brez hudih kolobocij nevtralizirali. Prvo se pozanimaj za kateri avto je radar meril hitrost, pa ti bo hitro jasno če imaš kaj možnosti s pritožbo ... :evil:

Na vsak način bi moglo biti nedvoumno jasno katero vozilo je bilo izmerjeno (lahko da se vidi na odrezku, ki ga mi ne vidimo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
vem ja, ampak to mi zaradi nekih drugih razlogov ne odgovarja. Denarna kazen v bistvu ni visoka, tako da...
pri tebi z lahkoto dokažeš, da žena ni vozla (zaradi njenega stanja pač, če se prav spomnim)...kdo pa je vozil pa ona ni dolžna pričat...če si slikan v rit, se pritoži, zgodba zaključena
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
tako je, vozil je sosed, ki je tvojo ženo peljal na pozno kosilo. Tak napiši, malo se bodo zasmejali, na konc se jim boš zasmilil. Mogoče še pada kakšna fin. pomoč.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.369
995
113
Celje
Obišči stran
Na vsak način bi moglo biti nedvoumno jasno katero vozilo je bilo izmerjeno (lahko da se vidi na odrezku, ki ga mi ne vidimo).
Ja, na odrezku se vidi. Ker ne spadam med najbolj razgledane, mi pa res na prvo žogo ni bilo jasno kaj bi naj pomenilo "Sm" in mali golob spodaj.

IMG_1328 1.jpg
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.369
995
113
Celje
Obišči stran
Mah, on se je tam peljal, brzini ne oporeka in sedaj je opcija, da so zmerili avto na nasprotnem pasu?!?
Človeško je, da se skušaš izogniti strošku seveda. Dejasnko pa je najbolje, da plačaš, požreš in naslednjič voziš po predpisih, paziš na radar, karkoli že.
Ja tam sem se peljal. Brzini nimam kaj oporekati, če so tako namerili, potem je že to to. Čeprav se res veliko vozim na tempomat in potrjujem hitrost, ki mi jo prebere avto.

Seveda pa bi se strošku poskusil izogniti, kljub temu, da sem verjetno naredil napako. Nekih moralnih zadržkov glede tega nimam. In če gre za "procesno" napako tudi prav. Bi pa za dokazovanje verjetno porabil preveč časa in energije.

Sem sicer precej trd in če se mi le da, poskusim doseči svoj prav (sploh v primerih, ko zadeve niso speljane tako kot so zapisane v zakonodaji). Na drugi strani pa vedno precenim kaj to zame pomeni in občasno je kakšno zadevo lažje pogoltniti :).

Hvala za pomoč pri hitri razjasnitvi kako to poteka. Na redarstvu imajo namreč pomankanje kadra in za konkretno zadevo lahko pokličem kdaj drugič...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Imel isti primer. S tem, da sem radar videl, ki me je slikal (Mestna občina Ljubljana, VW UP), sem obrnil in šel do radarja, ki je sedel v avtu. Sem ga prijazno vprašal, da se videl, ko se je zabliskalo in da bi rad vedel, ali sem bi to jaz, ali nasproti vozeče se vozilo. Mi je možakar prijazno povedal in pokazal, da slikajo pravega, ker merijo približajoče se vozilo in oddaljujoče se vozilo in da napak ni. Jaz sem imel srečo, nisem bil prehiter, ampak se vidi, kdo je tisti, ki je naredil kazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Sodec po "golobu" pod SM oznako na sliki zna biti da bi popusil s pritozbo Ce si prav razlagam simbol.
Razen ce zeni zagotovis alibi. ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.369
995
113
Celje
Obišči stran
Sodec po "golobu" pod SM oznako na sliki zna biti da bi popusil s pritozbo Ce si prav razlagam simbol.
Razen ce zeni zagotovis alibi. ;)
Hja… ko gres brati zakonodajo lepo pise, da mora biti iz prilozene slike TAKOJ in VSEM jasno, kateri avto je bil merjen.
In ce bi bila zraven legenda oznak bi to jaz razumel. Tako pa brez dodatnih pojasnil nisem vedel kaj “golob” pomeni.

Izsek iz tozbe: “Bistveno je namreč to, ali se je na podlagi vpogleda v fotografijo mogel sam odločiti, ali naj vloži zahtevo za sodno varstvo ali ne.”
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in Hanzi

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Hja… ko gres brati zakonodajo lepo pise, da mora biti iz prilozene slike TAKOJ in VSEM jasno, kateri avto je bil merjen.
In ce bi bila zraven legenda oznak bi to jaz razumel. Tako pa brez dodatnih pojasnil nisem vedel kaj “golob” pomeni.

Izsek iz tozbe: “Bistveno je namreč to, ali se je na podlagi vpogleda v fotografijo mogel sam odločiti, ali naj vloži zahtevo za sodno varstvo ali ne.”

Ja tam sem se peljal. Brzini nimam kaj oporekati, če so tako namerili, potem je že to to. Čeprav se res veliko vozim na tempomat in potrjujem hitrost, ki mi jo prebere avto.

Seveda pa bi se strošku poskusil izogniti, kljub temu, da sem verjetno naredil napako. Nekih moralnih zadržkov glede tega nimam. In če gre za "procesno" napako tudi prav. Bi pa za dokazovanje verjetno porabil preveč časa in energije.

Sem sicer precej trd in če se mi le da, poskusim doseči svoj prav (sploh v primerih, ko zadeve niso speljane tako kot so zapisane v zakonodaji). Na drugi strani pa vedno precenim kaj to zame pomeni in občasno je kakšno zadevo lažje pogoltniti :).

Hvala za pomoč pri hitri razjasnitvi kako to poteka. Na redarstvu imajo namreč pomankanje kadra in za konkretno zadevo lahko pokličem kdaj drugič...
Se eden, ki bi sel do US. Jebali te paragrafi; ce si vozil prehitro placaj, ne pa jokcas. Tako kot tisti starsi, ko jim froc v soli dobi stirico in gre pol sorodnikov z dvema advokatoma v solo, ker njihov pa ziher ve za petico.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.369
995
113
Celje
Obišči stran
Se eden, ki bi sel do US. Jebali te paragrafi; ce si vozil prehitro placaj, ne pa jokcas. Tako kot tisti starsi, ko jim froc v soli dobi stirico in gre pol sorodnikov z dvema advokatoma v solo, ker njihov pa ziher ve za petico.
Ne pametuj. Prosim.

ves kaj mi gre zadnja leta najbolj na organ? Da predpisi/zakoni/pravilniki veljajo samo za eno stran. Oziroma se drugace, enim mal dol visi kaj v njih pise in bi malce po svoje. predvsem to opazam pri mojstrih, ki so na placilnih listah države in nimajo nobene odgovornosti.

in ja ni tezava v teh 60€ ali priznanju krivde, ampak o načinu placilnega naloga, ki enostavno ni ok. Ampak ja sej se nihce ne buni. Pac naj bo tako.