Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Jaz sem sedaj tudi poizskusil ta adapter za CarPlay v moji Toyoti in je vsaj tisto uro vse lepo delalo, tudi klici. Morda traja trenutek dlje, da zazna nek ukaz npr. ko pritisnim na pavzo pri podcastih; na kablu se mi zdi, da odreagira kanček hitreje.

Tole je po mojem najboljša kombinacija, če imaš tudi brezžično polnjenje v avtu; če pa itak polniš prek kabla, pol je pa najbrž manj zanimivo za uporabo - razen če se ti res ne da skoz pretikat na kabl (recimo ko imaš več krajših postankov vmes in vedno s seboj vzameš tudi telefon).

Morda le še toliko v vednost, da na Amazonu prodajajo dve različici MSXTTLY adapterja za CarPlay, tisti karbonske barve naj bi bil novejša različica. Kakšna je razlika v tehničnih specifikacijah ne vem. Jaz mam črnega in kot rečeno dela ok zaenkrat.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
185
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Jaz sem sedaj tudi poizskusil ta adapter za CarPlay v moji Toyoti in je vsaj tisto uro vse lepo delalo, tudi klici. Morda traja trenutek dlje, da zazna nek ukaz npr. ko pritisnim na pavzo pri podcastih; na kablu se mi zdi, da odreagira kanček hitreje.

Tole je po mojem najboljša kombinacija, če imaš tudi brezžično polnjenje v avtu; če pa itak polniš prek kabla, pol je pa najbrž manj zanimivo za uporabo - razen če se ti res ne da skoz pretikat na kabl (recimo ko imaš več krajših postankov vmes in vedno s seboj vzameš tudi telefon).

Morda le še toliko v vednost, da na Amazonu prodajajo dve različici MSXTTLY adapterja za CarPlay, tisti karbonske barve naj bi bil novejša različica. Kakšna je razlika v tehničnih specifikacijah ne vem. Jaz mam črnega in kot rečeno dela ok zaenkrat.
to sem tudi jaz videl, ja, pa novejši je malce cenejši, vsaj par dni nazaj je bil ... sem sam vzel enega drugega, pa še zastonj poštnina je bila, poročam, ko dobim ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.823
113
casi kablov so mimo mogoce zadnje leto ali dve. pred tem je vecina avtomobilov za delovanje Apple Carplaya potrebovala kabel … od VW preko Forda do Toyote …
škoda je z my 2020 (torej sredi 2019) dobila wireless povezave, za vw sem prepričan, da ni zaostajal

aawireless pa sam uporabljam skoraj 3 leta
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
185
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
škoda je z my 2020 (torej sredi 2019) dobila wireless povezave, za vw sem prepričan, da ni zaostajal

aawireless pa sam uporabljam skoraj 3 leta
za AA ne vem, za Apple CarPlay vem, da je bila omejitev v sistemu samem ... vem pa, da sem gledal lani Passata, Octavio, pa tudi enega Golfa, in ko sem gledal, če imajo CarPlay, je povsod pisalo, da priklopi preko USB-ja in nadaljuj ... 2019 in 2020 letniki ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.823
113
Aha, možno res, da carplay ni maral wirelessa. Š

Google se je takrat enkrat zbudil in je šlo potem hitro v avtomobile.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Aja pa pri moji različici tega adapterja tisti L USB priključek poleg ne paše v mojo Toyoto Corollo, je USB vhod ravno toliko globoko, da ta L priključek zadane ob plastiko naokoli in ne gre do konca v režo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
Baje na karjole pride update na wireless. V novem chr je že. Bomo videli kdaj, ker so japonci res konkretno zadaj s tem. Kabl je tudi pozno prišel. V octaviji sem ga imel 2016

V glavnem meni ta adapter res dobro dela in je lepo skrit
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Pride update za stare (od 2019 naprej), ali bo to le na novih (ker bodo imele novejši sistem)?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.361
3.447
113
Wireless je ok za kratke vožnje, pri daljših pa se telefon pregreva in izklopi polnjenje, tak da je to bolj slabo.
Če grem na daljšo pot rajši priklopim preko kabla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
185
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Polnjenje telefona preko wireless charging.

Telefon je vroč ko pes in iz varnosti pred pregrejem izklopi polnjenje telefona.
Pol pa je baterija prazna in telefon neodziven.
aaaa, razumem, ja … ja, vsake toliko sem ga polnil v pisarni, kjer sem imel wireless polnilec v nogi ekrana, pa vem, da se kar segreje.

po drugi strani pa CarPlay na kabel, in non-stop priklapljanje in izklaplanje tudi ni najboljse za baterijo …
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
185
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
dobil dongle. inštalacija je šla brez problema, prvi vtisi (samo par minutk zaenkrat) ok, zadeva dela, tudi zvok je dejansko boljši, kot preko kabla, kar mi je sicer skregano z logiko, ampak ok, je kar je.

imate vi to stalno prikopljeno ali iztaknete kabel, ko ugasnete avto? nekako imam malo fobije, da bi zadeva pila štrom in mi akumulator pojedla ... :norec:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Če mene vprašaš, se prekine vso napajanje prek USB vtičnic; če ne drugega, vsaj ni videti, da bi polnilo telefon prek USB kabla, ko avto enkrat ugasneš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in DizzyReed