Krediti po 1.11.2019

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113

Kot sem napisal, bi bil fotr užaljen če bi imel izvajalca. Ker je govoru žnj bajt sem naredu a teb bo pa drug delal. Vsi mamo tastare in vem kako so užaljeni...
Na koncu sem sam moral delat pa hlapca špilat, dej mi to, dej mi un...


Sem bil potem bl psihično kot fizično zjeban. Tole je čist po pravici. Pa vsakič k pride u bajto, štrom mate pa dober pa pocen.

no sej smešn pa je.... priznam.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Dosedanji pogoji so bli čist OK.
Kakšni pa so bili dosedanji pogoji?
Sorry ne vem, nisem že dolgo nobenega kredita vzel.
Ali je nekdo z minimalcem dobil kredit in za kolikšen je bil največji obrok zanj?? Oz koliko mu je od minimalca še ostalo za živet?
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
optiplex, sem blizu Valhalle, ga poznam in večkrat vidim hišo, vem kako je delal, kdo mu je pomagal zidarit ipd. in načeloma štima. Jasno, da nimam vpogleda v vse njegove finance, ampak tukaj v naši okolici je kar nekaj takih "projektov", ki so bili izvedeni za veliko manj denarja kot bi ti naštel.

Pač si naletel na enega pridnega posebneža, jaz nisem niti približno tolk, zato tudi prenovljeno nimam, kaj šele sveže zidano pa mam možnost ugodno prit skozi recimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in sajkek

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Če nimaš res dveh levih rok, lahko kar nekaj točk odkljukaš tam zgoraj.
Bajto lahko zrišeš v SketchUp-u, lahko v Fusion 360 (in pri tem še statiko narediš), pri nas v firmi si vsi rišejo s Catia, skupaj z statiko. Ampak na koncu še vedno mora biro poštempljat.
Plato lahko narediš sam...
Elektriko, grobo in fino - ja, sem pa iz foha
Ozemljitev - sam
Vodovod - sam, je še lažje kot elektrika, skupaj z varjenjem bakra
Estrihe, fasado, tlakovce, okna - dal naredit, nimam tega znanja
Talno sam (baker in štrom)

Zdaj, če imaš ti 2 levi roki, še ne pomeni, dajih imajo tudi drugi

kje furate Catia oz s čim se ukvarjate?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V kovinski industriji nasploh. Daleč potem je šele Solidworks. Nemčija in Avstrija sta povsem na Catiji, pa tudi naš podmladek, že vsaj 20 let.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hec je v tem, da sta tako Catia kot Solidwroks od istega razvijalca, tak da si ravno ne skačeta v zelej :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja ja, ampak je Catia bolj uveljavljena v A in D, ter pri naših srednjih šolah. SW je pa 3D modelirnik, ... kwa pa vem, v glavnem ga jebljejo zaščite. Sicer ga pa uporabljam tudi sam.

Hočem reči - večino načrtov ki jih dobivam na mizo, ravno iz A in D, so risani s Catio. Mularija iz tehničnih šol pa tudi dela na njej.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mi imamo Creo, Gorenjska na splošno veliko PTC Creo.

Strojni faks ku***, ker ne uporabljajo Creo ali Catia ipd. Sicer pa npr. LTH C. ima skoraj "vse", ker dela tudi v tistih prilagojenih različicah od velikih firm, Bosch se spomnim je fural leta nazaj ProE WF3 s predelavami oz. še starejšo osnovo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.398
9.141
113
catia in unigraphics NX od siemensa sta za površine, torej orodja in ostala šara...ostala inženiring imaš pa solid works, solid edge in creo (ex proinženir) ter autocad...pa se počasi s cadom konča.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bodi prepričan, da je direktiva prišla nekje od zunaj. Mi vidimo samo tole.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Tale članek je eno čisto bluzenje in zavajanje, strašenje.

Na osnovo čega bo pala gospodarska rast? Na osnovi omejitve kreditiranja nekomu, ki si kredita ne more privoščit najbrž ne.

Operirajo z procenti, pa ne povejo na kaj se le ti računajo.
Recimo procent zadolženosti prebivalstva, 27% od 1000€ neto, ali 50% od 2000 neto, stroški pa tam tam. ....
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Verjetno zadolženost prebivalstva glede na BDP. V glavnem, če je recept za gospodarsko rast kreditiranje tistih, ki niso kreditno sposobni, potem nam ni več pomoči...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ravno na podlagi kupne moči. Drnovšek jo je v "smislu socialnega miru" napihnil, sedaj ko bi jo pa vrnili na nivo, je pa seveda problem.

Seveda je problem, če so pa gospodje prepožrešni in so pustili rajo na minimalcih. :nigladek: TU JE problem. Nikjer drugje, kot tu.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Uboga država katero zlomi 90 milijonov €...medtem ko srbu jankoviću odpišejo 46 milijonov € pufa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam. Tako se tudi najbolje vidi, kako nam je bila ugrabljena.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Procenti so % (sum retail dolg/GDP).
Po tem smo tretji od zadaj v EU. Za nami sta Latvija in Litva. Povprečno je EU zadolžena cca 50% (govorim na pamet - točni podatki so bili objavljeni v Financah Tadej Kotnik), mi pa 23%. "Stranšanska" rast o kateri govori BS (10% letno) pomeni, da bi povprečje EU dosegli čez cca 7-8 let. Če seveda povprečje EU ne bi zraslo.

Zmanjašnje kreditiranja povzroči zmanjšanje potrošnje z multiplikatorjem.

Nekdo ne bo kupil TV, ampak v resnici bo to povzročilo:
1. tovarna TV aparatov enega manj
2. prevoznik med tovarno in trgovino furo manj
3. trgovina eno maržo manj
4. izdelovalec kablov en kabel manj
5. izdelovalec polizdelka en polizdelek manj
6. prevoznik polizdelkov in kablov do tovane eno furo manj
7. bencinska črpalka en poln tank manj
....
....
....
nn. referent na FURSU en obračun davka manj (sem moral dodat še javni sektor : )

Skratka ne zmanjša se zgolj končna potrošnja, ampak se zmanjša delo v celi verigi. Zato je 90 mio verjetno prava ocena, če pa bo ukrep trajal dalj časa, pa se zna to še povečati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz verjamem, da je to prava pot. Treba se je razdolžiti. Na vsak način.

Dam primer? ZDA. Podredile so si svet, druga svetovna jim je pridelala to. Čeprav vsakodnevno delajo kikse, da cel svet glava boli. Ne gre za to, ZDA so zavozile itak. Toda vsak človek pri zdravi pameti bi moral stremeti k samozadostnosti. In to je vse.

Tudi če se zdajle, v tem trenutku zakreditiramo, mora biti ta "kredit" v dolgoročen namen in ne zgolj za gašenje 50 let starih požarov.