Krediti po 1.11.2019

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Vem, ja, prevrtavanje kilometrov na avtih vam gre dobro od rok :evil:

ON: pa kaj ima vse to, kdo je zidal z ali brez kredita, s to temo??? Če zidaš brez kredita itak nima nobene veze ali si ali nisi kreditno sposoben.
Al pa si samo ego filate, kolk vse znate in zmorete?? Don't get it...
Samo odgovor na trditve nekoga, da se ne da in ne izplača. Da se, sam ni sposoben vsak, pol pa deca mal trese, ker pač ni praktičen tip.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: recimo, da imam z mojstri, "mojstri" in samoizvedbo kar nekaj izkušenj in pri polni zavesti ter zdravi pameti izjavljam, da velika večina gradbenih in gradbeno zaključnih del je pis of kejk za povprečno inteligentnega človeka z željo po delu (in učenju).
Večkrat sem sam sebi dokazal (se mi pa vedno ne ljubi - priznam), da z lastnim delom opravim delo mojstra praktično enako kvalitetno (ja spet priznam sem picajzlast) vendar v dva ali trikrat daljšem času - to je pa praktično edina razlika med njim in mano - no poleg namenskega in boljšega orodja pri mojstru, ki ga jaz pač po Mac Gyversko nadomestim ali pa nazadnje kupim - da se ne hebem predolgo.

Howgh!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matko in Pbutec

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Samo odgovor na trditve nekoga, da se ne da in ne izplača. Da se, sam ni sposoben vsak, pol pa deca mal trese, ker pač ni praktičen tip.

Aha, jaz vem, da se da ... ampak ne verjamem pa, da lahko s svojim finančnim vložkom sezidaš bajto od podna do "fertik", brez da kdo pomaga (in pustimo tistih 10%, ki lahko sezidajo grad, ne samo bajte).
Da ne bo pol tako, kot pri mojem kolegu, ki je hišo "sam sezidal", ampak je "pozabil" povedat, da je parcelo dobil šenkano, bajto do strehe pa mu je sezidal fotr ... no, od tam naprej je res vse sam naredil, ne rečem ... ampak to ni to, o čemer pišejo nekateri tu gor.
Lahko pa, da šparaš 20 let ali pa celo 30, začneš bajto pri 50 in pri se pri 60 stegneš od zgaranosti ... hvala, ne bi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
lahko, je pa to ekonomija... imam sodelavce, znance, ki so za mali denar zložli marsikaj. Je pa povsod cenovni rang najnižji, od oken do postavitv ehiše, kritine, minimalne fasade, par radiatorje, peč na drva, na prvo žogo narejena samo ena etaža, laminati, itd. nadstreški, lope in ostala šara bo ko bo. brez garaž in kleti. Rang hiš do 100 kilo e fertig, in parcele v rangu 10 do 20 kilo, vukojebine. Da se. Jaz se neb šel tega. Ampak vsak ima drugačno zaledje in potrebe.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti bom razčlenu
80K je dal za bajto
50K je prišparal
30K je bil material in delavci

se pravi za material je dal 30K (rekel je da fasade ni sam delu)
jest sem dal samo za fasado 16K

A ti resnično temu verjameš, te bom tako vprašal.

ps pa če rečeš da si našpara v 10 letih za bajto in kupil brez kredite je mal neumno da ne poveš aja od prej sem mu pa miljon.
Sej se mi ne da.

Me pa zanima če ti temu res verjameš.. Ker mogoče pol tud u Miklavža.

Ti ne verjameš v Slovenijo. Pa Slovenija stoji. Pojdi ven, na prag in poglej naokoli. Računaj podolgem in počez, toda vedno se dela tako, da se čim več naredi v lastni režiji. Je poceni, npr. tako kot so žganci, ni obdavčena, ni brezveznih priveskov zraven računa.

Eh , predobro ti je, tako bo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
lahko je pa to ekonomija... imam sodelavce, znance, ki so za mali denar zložli marsikaj. Je pa povsod cenovni rang najnižji, od oken do postavitv ehiše, kritine, minimalne fasade, par radiatorje, peč na drva, na prvo žogo narejena samo ena etaža, laminati, itd. nadstreški, lope in ostala šara bo ko bo. brez garaž in kleti. Rang hiš do 100 kilo e fertig, in parcele v rangu 10 do 20 kilo, vukojebine. Da se. Jaz se neb šel tega. Ampak vsak ima drugačno zaledje in potrebe.

Najbolje je potem kupit narejeno, ker ima prodajalec zgubo, drugače ne proda...
Gradnja pa je mogoč 20% cenejša al pa še to ne.

govorimo o vukojebinah.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Ti ne verjameš v Slovenijo. Pa Slovenija stoji. Pojdi ven, na prag in poglej naokoli. Računaj podolgem in počez, toda vedno se dela tako, da se čim več naredi v lastni režiji. Je poceni, npr. tako kot so žganci, ni obdavčena, ni brezveznih priveskov zraven računa.

Eh , predobro ti je, tako bo.

Demz a se na trepalnce mečeš....
ne verjamem v pravljice, tale razlaga je podobna k tvoje o RKC in gospodarskih družbah.

blage od blage....
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Koliko bi pa po vaše moralo ostat minimalno od plače po plačilu obroka za kredit?

To je vse odvisno od vira dohodkov in lastnega premoženja.
To prepustimo trgu. Saj je zavarovanje kreditov ali preko zavarovalnic ali pa preko porokov ali lombarda ali hipotekarnega kredita.

to je najboljši odgovor. Ne da nek regulator pametuje. Jankovič je na televiziji ravnokar priznal da je od bank dobil žnj miljonov za nakup mercatorjevih delnic.

BS ne komentira tega.
brezveze
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Dosedanji pogoji so bli čist OK.

Ne vem zakaj imam občutek, da je to politična odločitev, mogoče da bi se pocenile nepremičnine, ali pa da bi najemodajalci še bolj navijali cene.
Še počakajmo davek na nepremičnine, bomo takoj videli kam pes taco moli.

GURSOVO vrednotenje pa je na nivoju tžnih cen v najboljših cajtih.

vsekakor o Serpentinška pričakujemo nekaj takega
+ recesija ki že trka na vrata. V avtomobilski industriji imajo že 20% upad naročil, nekje bo treba vzeti.
 
Nazadnje urejeno:

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
No ja, ko so banke podeljevale kredite v frankih tistim, ki sicer niso bili kreditno sposobni, je bilo vse narobe. Ko hočejo sedaj omejiti brezglavo kreditiranje, spet ni prav. Kje vidite rešitev?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ne vem zakaj imam občutek, da je to politična odločitev, mogoče da bi se pocenile nepremičnine, ali pa da bi najemodajalci še bolj navijali cene.
Še počakajmo davek na nepremičnine, bomo takoj videli kam pes taco moli.

GURSOVO vrednotenje pa je na nivoju tžnih cen v najboljših cajtih.

vsekakor o Serpentinška pričakujemo nekaj takega
+ recesija ki že trka na vrata. V avtomobilski industriji imajo že 20% upad naročil, nekje bo treba vzeti.
Glej, Šarca ne podpiram slepo, samo guverner je Janšev podtaknjenec in gre po mojem predvsem za ustvarjanje kaosa in metanje polen pod noge.

O Gursovem vrednotenju bi se pa dal razpravljat ja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
No ja, ko so banke podeljevale kredite v frankih tistim, ki sicer niso bili kreditno sposobni, je bilo vse narobe. Ko hočejo sedaj omejiti brezglavo kreditiranje, spet ni prav. Kje vidite rešitev?
Upoštevanje do sedaj jasnih pravil je rešitev. Zdajšnaj zadeva je grob poseg v sistem in po njihovih odzivih je jasno, da sploh ni premišljen.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Kva te pol trese mi povej? Pač se ti ne da in pač delaš s kavča dol te stvari, zakaj rabiš samopotrditev v smislu zajebavanja nekoga, ki se pač loti stvari sam. Podobna retorika je vedno od enga mojga fejst bližnjega sorodnika. Kva se bom jest zajebavu, raj delam v službi in plačam, sam telefon pa vedno zazvoni ob vsaki priložnosti...aveš, ti znaš, dej prid. Še gume na jebenem biciklu si ne zna zamenat.

A pol prideš..
vidiš sta jing jang
un ležern in plača, ti požrt in letiš
in stvar funkcionira
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ne plača, u tem je trik :) Nimam nč proti, je tok bližnji sorodnik, da me Furs ne bi preganju in je prav, da ne plača, samo goflo bi pa lohk držu.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Ne plača, u tem je trik :) Nimam nč proti, je tok bližnji sorodnik, da me Furs ne bi preganju in je prav, da ne plača, samo goflo bi pa lohk držu.

Pol si pa hinavc, ker očitno te taki ljudje motijo, ampak ti veselo narediš..
No sej vsaka širša familija ima nekega pripravnega hlapca.

Te ma sorodnik naštudiranega svaka čast....
Jest vseen nebi bil tko prepričan da ne zna...

Pr nas je tko ko recimo mali reče ne znam, mobitel vzamem in nardi...
Če pa ni treba pa jebiga mamo take kot ti, al za keš al clo zastonj.

Ampak za take kot sem jest po tvoje je itak win win...
Če bi mene sorodnik poklical za gumo menjat bi reku ja in....

Pejt to Valija pocen nardi....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
To je vse res, razen hinavšne, ker hinavšna bi bla, če bi bil jest tih, pa nisem. Sej pojnt je, da tebe taki motjo, ki kej sami nardijo, pa pravš, da je to znanstvena fantastika, mene taki k si ti ne motjo, ne morjo bit vsi za vse. Gumo na bajku sm mu menal pa sam enkrat, ker če bi njega čaku, bi bla po temi doma, al pa clo nasledn dan. Plaču je par perov, pa še nov trak za mojo makino, ker je blil moj posledično ves šmerast od njegovga bajka, nauš verjel, tud spuca ga ne.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
To je vse res, razen hinavšne, ker hinavšna bi bla, če bi bil jest tih, pa nisem. Sej pojnt je, da tebe taki motjo, ki kej sami nardijo, pa pravš, da je to znanstvena fantastika, mene taki k si ti ne motjo, ne morjo bit vsi za vse. Gumo na bajku sm mu menal pa sam enkrat, ker če bi njega čaku, bi bla po temi doma, al pa clo nasledn dan. Plaču je par perov, pa še nov trak za mojo makino, ker je blil moj posledično ves šmerast od njegovga bajka, nauš verjel, tud spuca ga ne.

Mene ne moti, da sam delaš, daleč od tega. Sam utopija pri stroških in tale famozn šparanje z podpovrečno plačo.
Youtube majstri me ne motjo. Zaradi njih potem ljudje iz foha dobr colajo.