Krediti po 1.11.2019

I

Izbrisan uporabnik #9334

ZDA - ne vem če se kaj razdolžujejo. Toda za nas verjamem, da je to edina prava pot. Potencial imamo. Le da ga država z vsaj 15% preveč prispevkov zavira. Seveda zaradi lastne mase zaposlenih ...

Jebiga :obesise:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej jebeš svetovni sistem. Kitajci so to naredili in ker so enotni, so zmagali. (Pssssst, baje so komunisti, pazimo torej, da ne bo 123, 8888, Stop in kompanija izvedela). Pri nas so nas pa raje skregali med seboj, da nebi morda kaka takšna mislica izplavala.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še to : ravno osovražena Juga je bila en tak primer, ko smo kontrirali svetu, in to uspešno. :fredi: Dokler smo bili složni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No ja, ker sva glih nekje generacija dobro veš, da se je juga v svojih najboljših časih kar lepo zadolževala in da sploh ni bila samozadostna, razen če sem šteješ "krompir, zelje in jabolka".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem se domislil - ravno v tem je prednost demokracije pred diktaturo. Tito se nam je postaral in kot tak ni več bil aktiven. Nekaj podobnega zaznavam sam pri sebi, odkar sem star več kot 100 let :norec: . Pa je šla vpeljana država v franže, zaradi oslov in konjoslavov v ozadju.

Če imaš pa demokracijo, pa s tem skrbiš za vedno nov in svež podmladek. Je malce dražje (uh, fejst dražje :obesise: ) toda dolgoročno bo to vsekakor bolje kot pa enoumje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.283
5.325
113
Je danes razlagala ena tetka z unicredita... Za leasing teh omejitev ni.

Ps
Govorim za nove pogoje kreditiranja, ne to kar se zadnjih par postov menite
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
No ja, ko so banke podeljevale kredite v frankih tistim, ki sicer niso bili kreditno sposobni, je bilo vse narobe. Ko hočejo sedaj omejiti brezglavo kreditiranje, spet ni prav. Kje vidite rešitev?
kredite so jemali večinoma špekulanti, znašli so se vmes pa tudi tisti ki drugače nebi bili sposobni vzeti kredita in slednji so svoje težave rešili že nekaj let prej tisti prvi bi pa radi da jim mi vrnemo zajeb njihovih špekulacij
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Daj če citiraš, potem citiraj celoten del:

Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne. Sva pa hišo delala tudi sama, oz. jaz sem jo, žena je otroke pazila, kampirali smo pri starših. 4 leta dela kot pri norcih. Na ta način sva ujela vsaj 50 jurjev.

Ali je imel kakšno finančno podlago še od prej, pa ne vemo.
seveda ne vemo, ker ni povedal zato sklepamo da je ni imel... na ta način sva ujela 50000 je prazna slama, ker kaj ti pomaga ujeti 50000 če jih moraš 80000 plačat...
povej mi kako plačati dve osebi 80000 v 4 letih, s skupnim dohodkom 1000eurov mesečno. v 4 letih če nič ne jesta in ne pijeta, živita v temi in hodita naokoli gola pomeni 48000eur... kdo je tukaj nor?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zato ker si šel pikolovsko računat, ti ne štima. Saj ni nujno, da so v povedi številke točno prave, bistvo je, da je pokazal, da se da tudi skozi lastno režijo narediti.

Mene vedno računovodsko jeblje, če si sam sebi naredim neko opremo. Če bi jo kupil, bi bila računovodkinja srečna in pomirjena. Pa imam svojo, lastno, zaposleno kot računovodjo zame. Ker sem pa opremo sam sebi izdelal, se pa že vsaj 10 let pregovarjava in kregava, kako zadevo ovrednotiti. Sam sebi menda ne smem računa napisat. Kaj sedaj? Plačat uradnega cenilca ali kako? Sam sebi zaračunati in plačati davek? Baje da ne gre.

Torej, bajto si smeš sam sebi postaviti, s tem da tvoje delo ni nič vredno. Smeš si ga primerjati z mojstri, ko bi oni delali, to je tisto kar možakar govori, toda uradno ni vredno nič :obesise:. To je tistih 50 ... 80 jurjev.
 
Nazadnje uredil moderator:

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
ne bistveno kar on želi sporočit je da se da s skupnim dohodkom dveh oseb 1000eur v 4 letih zgraditi hišo. In to ni res in nikoli ne bo pa se ti s svojimi umotvori lahko spraviš na trepalnice...
sam nisem delal bajte ampak sem 2004 kupil bajto zgrajeno 1978, k isem jo v nekaj letih povsem obnovil. nekaj so mi delali majstri nekaj sam nekaj s prijatelji. material sem večinoma kupoval sam na firmo nekoga, ki mi je potem še obračunala 9,5 davka torej sem povsod kjer se je dalo stisnil do zadnjega centa. vem koliko košta material vem koliko stanejo roke ampak tole kar , mimogrede sam naredim nekatere stvari bistveno bolj natančno kot bi to nardili majstri in v totalu je ta zgodba o kateri pišemo zlagana ker enostavno številke ne držijo... kot sem rekel 48000eur je lahko največ kar lahko narediš s 1000euri mesečno pika pa se ti še naprej postavljaj na trepalnice skupaj z računovodkinjo če je treba... ta zgodba ima nekje luknjo in to je ali v znesku, ki ga prejema kot mesečni dohodek (računa samo tisto kar dobi na račun, fuš pa misli da je od soseda in ni njegov) ali pa ne pove da je imel začetnega kapitala xxxxxEUR...
to je ves point, ki ga želimo povedat pa ste eni očitno ideološko tako obremenjeni, da ne vidite dlje od svojega nosa in da rečeš saj ni nujno da so številke prave pove da si en totalen id.iot JA KAJ DRUGEGA KOT PA DA NISO PRAVE o čem pa potem debatiramo če pa številke niso prave
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če bajta stoji - boš rekel, da ni prava?
Pa, če si tudi sam delal, boš potem pa tudi sam vedel, da se da. In kako to gre.

Če pa še vedno trdiš, da se ne da, ti pa jaz povem, da je problem v tebi.

By the way, če se že gremo nategovat, kako je Jankovič zaslužil toliko, da mu je država na koncu morala odpisati 28 ali koliko že miljonov zapadlega davka? Torej je v preteklosti delal vsaj 2 miljardi prometa, preden se je nabralo nekih 28 miljonov pufov ki so ga dohiteli ...?

Ali Trump v Ameriki, ki je v trenutnem življenju menda doživel že 3 bankrote - pa ima premoženje z Melanijo vred (čeprav še vedno trdim, da je tastara za obe punci skupaj pa še kakšno povrh).

Ne se obešati na številke, ker niso tko pomembne. Pomemben je rezultat. In da se da. :fredi:
 
Nazadnje uredil moderator:

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
pa kako si lahko tak bedak... ne razumem o čem drugem bomo diskutirali v tej temi če ne o številkah... v temi o kreditu in hiši lahko govorimo edino o številkah, če želiš pa debatirat o ročnih spretnostih uporabnikov alterja pa odpri novo temo in začni z debato kdo in kaj je sam zgradil...

jest sem za bajto vzel 66000 eurov kredita in zdaj lahko vztrajam kako sem za bajto in obnovo dal 66000 ob tem da vem da je bila sama bajta krat 2 in da je bila z vložkom v nasldenjih 10 letih krat 3 ampak v duhu te debate lahko rečem kakšni debili ste da ste kupovali bajte in stanovanja za 100000 in več tisoč eur jaz pa sem za 300 kvadratov hiše in 2000 zemlje 30 km iz Ljubljane dal 66000. MIslim če je to debata v kateri boš sodeloval si pa res...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Praviš - "bedak". Prav.

Je ogromna razlika, če se greš tehniško debato, kjer so v ozadju decimalke, ali prosto debato kot je tale. Mislim - zagabili ste debato, kjer je nekdo pokazal, kako se da nekaj narediti, tako ste zagabili, da ga je minilo in mu je pravkar žal, da je sploh povedal svojo zgodbo. :nigladek:

Ogaben si. Ne razumeš, da so to informacije zlata vredne, povedane popolnoma dobronamerno in z najlepšim namenom.

Brezveze :nigladek: . Itak sem vedel, da če je Netko v ozadju, da se ne splača.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ne bistveno kar on želi sporočit je da se da s skupnim dohodkom dveh oseb 1000eur v 4 letih zgraditi hišo. In to ni res in nikoli ne bo pa se ti s svojimi umotvori lahko spraviš na trepalnice...
sam nisem delal bajte ampak sem 2004 kupil bajto zgrajeno 1978, k isem jo v nekaj letih povsem obnovil. nekaj so mi delali majstri nekaj sam nekaj s prijatelji. material sem večinoma kupoval sam na firmo nekoga, ki mi je potem še obračunala 9,5 davka torej sem povsod kjer se je dalo stisnil do zadnjega centa. vem koliko košta material vem koliko stanejo roke ampak tole kar , mimogrede sam naredim nekatere stvari bistveno bolj natančno kot bi to nardili majstri in v totalu je ta zgodba o kateri pišemo zlagana ker enostavno številke ne držijo... kot sem rekel 48000eur je lahko največ kar lahko narediš s 1000euri mesečno pika pa se ti še naprej postavljaj na trepalnice skupaj z računovodkinjo če je treba... ta zgodba ima nekje luknjo in to je ali v znesku, ki ga prejema kot mesečni dohodek (računa samo tisto kar dobi na račun, fuš pa misli da je od soseda in ni njegov) ali pa ne pove da je imel začetnega kapitala xxxxxEUR...
to je ves point, ki ga želimo povedat pa ste eni očitno ideološko tako obremenjeni, da ne vidite dlje od svojega nosa in da rečeš saj ni nujno da so številke prave pove da si en totalen id.iot JA KAJ DRUGEGA KOT PA DA NISO PRAVE o čem pa potem debatiramo če pa številke niso prave
Ej, model ti piše da je DESET let najprej varčeval in potem še ŠTIRI leta gradil. Če je v tem času mesečno namenil za bajto 500€ (kar je možno) je to 84 000 ojrov. S tem že lahko postaviš bajto. Verjetno je na mesec dal na stran še kaj več, če je popoldne še kaj nafušal. Recimo še dodatnih 200€ na mesec (skupno potem 700 prvih deset let, potem pa 500 nadaljna štiri leta - ker ni bilo več časa za fuš). To je že 108.000€.
In ne piše da je v štirih letih privarčeval 50 jurjev, ampak je med gradnjo 50 jurjev manj zagonil, ker ni plačeval obrtnikov, ampak vse kar se je dalo naredil sam (ali s pomočjo sorodnikov in kolegov).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.220
113
Praviš - "bedak". Prav.

Je ogromna razlika, če se greš tehniško debato, kjer so v ozadju decimalke, ali prosto debato kot je tale. Mislim - zagabili ste debato, kjer je nekdo pokazal, kako se da nekaj narediti, tako ste zagabili, da ga je minilo in mu je pravkar žal, da je sploh povedal svojo zgodbo. :nigladek:

Ogaben si. Ne razumeš, da so to informacije zlata vredne, povedane popolnoma dobronamerno in z najlepšim namenom
Da se zgradit tud 600 stanovanj ob Vojkovi v Ljubljani...sam ne za 100k EUR.

In point je da je on napisal da se da, nato pa navedel stevilke ki marsikomu ne gredo skupaj. Ker pac ne vemo vsega.
Jaz sem vesel da je zrihtal, problem takih postov je, da to prebere nekdo kinse loteva investicije in dobi napacne podatke. In ni fer.

in take informacije pac niso zlata vredne.