Poplave 2023 -predplačilo 20% škode

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Absolutno. Saj z misijo na to smo v zadevai že od začetka. Ker ni nič ampak res NIČ pisno. Ne veš sedaj ali sploh porabit ali ne. Kaj bo sploh nazadnje sprejeto kot upravičeno?

Kot sem rekel, je bivalni del sanacije lokacije manj nujen kot proizvodnji. Sedaj dajat 10-20+k€ v hišo iz lastnih sredstev ni prioriteta in bo nenazadnje velik finančni problem, da bomo sploh dobili teh kot sedaj kaže upravičenih 40% računov. Kot sem včeraj rekel, je bil prvotni namen hišo v grobem pustiti kot je do ureditve poplavne ogroženosti. Ja kuhajo cca. 50 let skuhano nič. Le dodatne infrastrukturne grožnje za še večjo poplavno ogroženost za območje so v urgentnem planu.

Skup hiša stoji, statično seveda ni ogrožena. Večina škode je itak pohištvo, oprema, ogrevanje... Sem absolutno računal, da bo priznan 100% znesek računov teh 20% predujma. In plan je bil porabit kakih 25% po AJDI in nič več, za zadeve na objektu.

Ja jeba je, ko se amaterji igrajo državo. ... Žal pričakovano. A ko se znajdeš v mlinu ni prijetno.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Vsi, ki niste totalni kreteni, vedo, da je šel denar, ki so zbrali ljudje v Sklad za obnovo in ne v proračun, kaj šele v proračunsko rezervo :bonk:
Jao kolk si pa ti brihten. Verjetno te imam zato že leta na ignor.
Ampak algoritem foruma pa ni tolk brihten, da bi mojo glavo vedno varoval pred tvojimi umotvori in mi je ta tvoj presežek modrosti prikazal.

Daj probaj se naućit seštet ena + ena.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: bizi
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tudi če še 100X pripopaš laž, le-ta ne bo postala rasnica.

PS: ali bi vam bilo lažje, če bi "podjetnik" pred tremi leti kopil to stavbo za 10M in bi sedaj delal zgubo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jao kolk si pa ti brihten. Verjetno te imam zato že leta na ignor.
Ampak algoritem foruma pa ni tolk brihten, da bi mojo glavo vedno varoval pred tvojimi umotvori in mi je ta tvoj presežek modrosti prikazal.

Daj probaj se naućit seštet ena + ena.
Najbolj enostavno je ploskati samo sebi in svojim somišljenikom, pred mnenji drugih si pa zatiskati oči in jih ignorirati.
Seštel sem ena in ena
Med drugim bo URSZR v postavko rezervacije za naravne nesreče prerazporedila neporabljene pravice porabe v višini 21,2 milijona evrov, ki jih je prejela za odpravo posledic naravnih nesreč.

Na Ministrstvo za pravosodje razporejamo sredstva splošne proračunske rezervacije v višini 6,5 milijona evrov. Namenjena bodo zagotavljanju ustreznih prostorov za delo pravosodnih organov v Ljubljani.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5 in endvatri

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Slovenkam so itak najbolj všeč dvakrat pečeni... Domnevam,da zamenjava populacije za afričane in azijce za Svobodo pomeni integracija?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Mah.. Naj pustijo teh 20% brez komplikacij, ostalo pa itaq ne bomo dobili. Pa se potem še jebeš z računi, da boš lahko obdržal 40% nakazanega. Mojstrov pa tudi ne dobiš na objekt, da bi ti dali oceno stroškov za delo kar je še ostalo...

Te nakazane 4 jurje sem itaq že davno vtaknil nazaj v hišo, ostalo pa naj gre v žepe "zaslužnim" tako kot po navadi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Točno tako...kompliciranje na kubik. Razlike itak nikoli ne bomo videli... Marsikaj smo postorili v svoji režiji , kje naj jim zdaj dobim vse račune...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
prebral sem vse tukaj objavljeno, veliko se piše o vračevanju denarja, nikjer pa ne najdem podatka: do kdaj je treba končati obnovo da denarja ni treba vračevati?

Npr. na tej strani piše:

"Dokazila
Vsem, ki so oziroma bodo prejeli sredstva iz državnega proračuna za pomoč pri obnovi, svetujemo, da skrbno hranijo račune za opravljene storitve in nakup materiala. Po končani obnovi jih bodo potrebovali kot dokazilo, da so prejeto pomoč iz javnih sredstev ustrezno porabili za obnovo poškodovanih stanovanj – tako tisto, ki so jo prejeli v obliki predplačil, kot tisto, do katere bodo posamezni lastniki upravičeni po končni oceni škode. Ob tem mora datum na računu seveda dokazovati, da je bila storitev opravljena po naravni nesreči, kot dokazila pa bodo v pomoč tudi fotografije pred in po obnovi."


Do kdaj? Kje so kakšni roki?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
pa to kje piše, ali si sproti zmišljujejo? Ker za nek denar, mislim da izredna denarna pomoč za poplavljene od socialne, je pisalo da mora bit do junija