Poplave 2023 -predplačilo 20% škode

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav ,

imamo koga ki je bil oškodovan v poplavah in je dobil izplačano kot predplačilo 20% škode .?

Zanima me predvsem kakšni so pogoji koriščenja sredstev.

Marsikaj se je delalo in se še dela v lastni režiji , in tudi materiali so se nabavljali dosti brez računov.

So ob nakazilu predplačila 20% škode priloženi pogoji kako dokazovati upravičenost oziroma porabo sredstev.?

Če ima kdo kakšne podatke prosim če mi lahko posreduje na zasebno.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Dobil tisto predplačilo in tudi sam čakam ker niso nikjer navedeni pogoji koriščenja.
Odločbe ni bilo, v dopisu za predplačilo pa je bilo kup členov in nobeden ne pojasnjuje ali boš moral porabo dokazovati z računi ali ne.

Bo treba poklicat na 114 in vprašat. Ali pa počakat na preostanek nakazila in morebitno odločbo...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Se pravi nič konkretnih "navodil"... Preostanek škide bo izplačan po moje ob svetem nikoli. Sploh gradbena dela nas je večina delala v lastni režiji. Tu so pa zneski največji , računov pa seveda ni. Vsak je po najboljših močeh obnavljal in še obnavljamo. To kar smo že dosedaj naredili s svojimi rokami bi mi neka firma pobrala denarja še in še..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Ne vem kako razmišlja "država", da vsi čakamo z obnovo?! Svojega dela ne morem dokazovati z računi...
Tudi odstranitev mulja iz parcele, dovoz nove zemlje in ponovna zatravitev je šla v lastni režiji.

Na koncu pa bomo te zneske lepo nakazovali nazaj na FURS, ker bodo zahtevali račune...

Morda pa damo kakšnemu gradbincu naj izstavi račun.
Pač odbije si DDV in "provizijo", ostali znesek pa bo za povračilo svojih stroškov?!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
In da bo zopet nekdo na naših žuljih koval dobiček... Škodo so ocenili ,sedaj pa delaj kako sam veš da je najbolje. Po večini primerov bi zneski za najete firme bili itak premali.
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Meni je poplavilo pol hiše.Ocena škode cca 26.000€.To je seveda škoda samo na gradbenem delu objekta.Za pohištvo in druge zadeve jih ne zanima...
Do danes 28.1.2024 nisem dobil še ničesar za obnovo,niti centa ! Po več klicih na vse možne institucije sem ugotovil,da me na seznam sploh niso uvrstili.
Pa ,da ne bo pomote izpolnjujem vse zahteve!
Za vse enako-kot vedno!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Tale državna obnova se odvija tako tako, kot dela svinja z mehom in po načelu, da yebe lud zbunjenga. Nobeden ne ve za to kaj kdo dela in delajo se, da neki delajo, v bistvu je pa čisti kaos in noben nič ne ve. V bistvu ne vem, zakaj bi bilo sedaj drugače, kot leta 90, 3/4 denarja bo izginilo, zrastla bo "nadomestna" hiša za nekoga, ki sploh ni imel copat mokrih, vsi bodo vedeli vse, a noben nič kriv. Malo pod tepih pometeno in življenje gre naprej.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pri meni sta dva soseda dobila predplačilo...pa sem malo poklical v tehnično pisarno kakšen je sistem izplačil. In glej ga ,sploh nisem na seznamu. Kljub veliki škodi in normalno vse popisano s strani občinske komisije.
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Tudi pri meni so vsi sosedje že dobili predujem.Po klicu na Min.za naravne vire in prostor so mi svetovali naj ta razpis izpustim in se prijavim na kakšnega od naslednjih!!! Ko sem vprašal ali bom na naslednjem razpisu zagotovo kaj dobil pa je odvrnila,da ni nujno,da bom!
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Si vprašal kakšen pa je pogoj koriščenja teh sredstev?
Mora bit pokrito z računi ali ne?

Dokazila​

Vsem, ki so oziroma bodo prejeli sredstva iz državnega proračuna za pomoč pri obnovi, svetujemo, da skrbno hranijo račune za opravljene storitve in nakup materiala. Po končani obnovi jih bodo potrebovali kot dokazilo, da so prejeto pomoč iz javnih sredstev ustrezno porabili za obnovo poškodovanih stanovanj – tako tisto, ki so jo prejeli v obliki predplačil, kot tisto, do katere bodo posamezni lastniki upravičeni po končni oceni škode. Ob tem mora datum na računu seveda dokazovati, da je bila storitev opravljena po naravni nesreči, kot dokazila pa bodo v pomoč tudi fotografije pred in po obnovi.

To je tule -https://www.gov.si/zbirke/projekti-in-programi/ukrepi-drzave-za-pomoc-po-poplavah/informacije-in-ukrepi-za-gospodinjstva-ki-so-jim-poplave-povzrocile-skodo/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Granate 122 mm ,ki jih je naročila EU nekaj 100.000 kom stanejo cca 5000€ po komadu kar je precej več kot znaša posamezna izplačana škoda po polavah v RS!
Sicer pa naj gre ta oblast po kakšne nasvete k nogometašem,ki so za uspeli z dvema dogodkoma nabrati več sredstev za ljudi kot ta država pri vsem hrupu,novih davkih in praznih obljubah!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tudi pri meni so vsi sosedje že dobili predujem.Po klicu na Min.za naravne vire in prostor so mi svetovali naj ta razpis izpustim in se prijavim na kakšnega od naslednjih!!! Ko sem vprašal ali bom na naslednjem razpisu zagotovo kaj dobil pa je odvrnila,da ni nujno,da bom!
Kakem drugem razpisu.... Pa to je enkrat ocenjena škoda , in izplačilo predujma po interventnem zakonu v višini 20%. Že za preostalih 80% procentov je skoraj sigurno da ne bo nikoli nič.. Kaksen drug razpis le.. Pobasal bodo denarja da se ti moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nula

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Na 114 zveš točno tisto kar z malo googla sam poiščeš.. aja , edino vpogled imajo v bazo da ugotoviš ali si na spisku ali nisi. Potem zakaj nisi na spisku kljub vsej dokumentaciji je pa povsem druga zgodba in pravega odgovora ni...
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Tudi na tem mestu bi se zahvalil USTANOVA RADIO 1 (ENA) - FUNDACIJA PREPROSTO BLIZU za realizirano donacijo s katero so uspešno pomagali!

Slovenska država pa v pol leta po poplavah ni sposobna pomagati svojim tlačanom - je pa vmes dvignila davke( tlako) do nivoja srednjeveške miselnosti!
Kdo rabi državo v kateri je edina pomoč dobrodelnost???