Poplave 2023 -predplačilo 20% škode

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Imam dobro znanko, ki ima hišo na Floridi, v bližini morske obale. Tam imajo priobalno področje razdeljeno na cone in v vsaki coni MORAJO plačati določeno premijo za protipoplavno zavarovanje. Tisti, ki so bližje obali več, bolj oddaljeni pa manj. Pa se nihče ne razburja, ker vedo, da bodo v primeru poplav dobili od države samo prst v rit.
Na Floridi davkov sploh ne poznajo za razliko od Slo kjer ti poberejo še gate če se le da... Jaz živim 3 km od prvega potočka pa mi je poplavilo hišo in ne zato ker živim ob vodi ampak ker gnila država ne vzdržuje vodotokov odkar je propadla Juga! Očitno pa v življenju nisi ničesar ustvaril ,da te matra taka foušarija?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če bi vedel, kake nepremičninske davke plačujejo na Floridi, bi se ti od groze zmešalo. Ustvaril sem pa zase ravno prav, da se mi ni treba tresti, da bom okraden.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in nula

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
199
43
Proti potresu imam pošteno zavarovanje, proti poplavi pa ne rabim, ker do mene voda ne pride. :cool:
Upam, da si na hribu... moja starša sta imela vse poplavljeno s ca. 30 cm vode, ker je 3 km stran potok prestopil bregove in nasipe in se pripeljal po travnikih preko naselja. Naselje v zgodovini še nikoli ni bilo poplavljeno, tudi drugače je ta potok najbližja voda. Vzrok prebitja pa neurejena struga in struga polna šodra, korenin, vejevja, vzdrževano nazadnje 20+ let nazaj.... zavarovano seveda ni bilo, poplavno območje ni, za kakršnokoli odškodnino nista kvalificirana....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če teren ne visi konkretno stran od hiše, potem je zmeraj možnost, da te ob neugodnih razmerah zalije. Jaz sem sredi hriba, ampak pred leti je bil tak naliv, da so se nenadoma po travnikih okrog pojavili pravi potoki. Če bi imel vhod poravnan s terenom, kar je zelo dobrodošlo, če kdo postane invalid, bi lahko voda vdrla notri.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pred kakimi desetimi leti mi je podtalnica zalila klet. Gasilci so vodo izčrpali, meni pa ni prišlo na misel, da bi za povrnitev škode koga prosjačil. Pa sem moral kar nekaj stvari zavreči. Sicer sem pa pisal o tistih, ki niso zadovoljni, ker jim država krije samo 40% škode. Če bi to meni ponudili, bi rekel samo hvala.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: nula in endvatri

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Pred kakimi desetimi leti mi je podtalnica zalila klet. Gasilci so vodo izčrpali, meni pa ni prišlo na misel, da bi za povrnitev škode koga prosjačil. Pa sem moral kar nekaj stvari zavreči. Sicer sem pa pisal o tistih, ki niso zadovoljni, ker jim država krije samo 40% škode. Če bi to meni ponudili, bi rekel samo hvala.
Ti si en bedak. Država ne krije škodo tistim, kateri so imeli samo mokro. Krije jo tistim, katerim je voda/plaz poškodoval/uničil bivališče. Ampak tebi to še en čas ne bo jasno, ker stojiš preblizu slike.

Drugače smo pa že od tega, kako daleč od vode si, prišli že do tega, da te je zalilo. Zakaj ti je pa takrat država krila stroške črpanja in intervencije? A takrat se pa nisi razburjal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: nula

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Mogoče je ttreba pojasnit kaj krije država! Država po zadnjem razlagu navaja,da ne dodeljuje odškodnin za poplavljene nepremičnine ampak samo dodeljuje sredstva za NUJNO vzpostavitev bivanjskih razmer. To v praksi pomeni,da kdor je dobil teh 20% ni nujno,da jih bo tudi obdržal saj bodo že v marcu hodili od hiše do hiše in po domače presojali ali so bila res sredstva porabljena za nujno vzpostavitev bivanskih razmer!
Pri tem je treba povedati,da je država pri izračunu teh 20% odštela stroške čiščenja in ureditve zunanje škode in pa seveda v cenitvi ni premičnin in recimo bele tehnike,avtomobilov,koles,motorjev, zalog živil,strojev,kurilnih naprav... Kdor ima klet ve,da je tam škoda lahko celo večja kot recimo poplavljena etaža kjer zamenjaš samo pohištvo!
Ne vem od kod teh 40%,ki se jih omenja saj niti 20 % še nismo dobili!!! Aparatčiki bodo sedaj na vse možne načine goljufali ljudi z novimi in novimi birokratizmi z namenom vračanja tega 20% predplačila. V tej državi je namreč folklora,da država nekaj da nato pa to vzame nazaj. In to v večini primerov!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti si en bedak. Država ne krije škodo tistim, kateri so imeli samo mokro. Krije jo tistim, katerim je voda/plaz poškodoval/uničil bivališče. Ampak tebi to še en čas ne bo jasno, ker stojiš preblizu slike.

Drugače smo pa že od tega, kako daleč od vode si, prišli že do tega, da te je zalilo. Zakaj ti je pa takrat država krila stroške črpanja in intervencije? A takrat se pa nisi razburjal?
Če po tvoje država krije tudi reševanje mačke z drevesa, potem lahko tudi črpanje vode iz kleti. Pa kolikor vem, država ne plačuje prostovoljnih gasilcev. :evil:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Teh 20% še nismo dobili vsi - nekateri očitno so? Drugi stavek pa ne razumem...
Ja. Nekateri smo dobili teh 20%.

Kaj ni razumeti v drugem stavku? Že prej v sporočilu zgoraj nekje sem napisal, da bo iz teh nakazanih sredstev država krila samo 40% vrednosti obnove. Kolikor boš imel računov, od tega ti bo država krila samo 40%. Preostanek sredstev bomo očitno vračali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Mogoče je ttreba pojasnit kaj krije država! Država po zadnjem razlagu navaja,da ne dodeljuje odškodnin za poplavljene nepremičnine ampak samo dodeljuje sredstva za NUJNO vzpostavitev bivanjskih razmer. To v praksi pomeni,da kdor je dobil teh 20% ni nujno,da jih bo tudi obdržal saj bodo že v marcu hodili od hiše do hiše in po domače presojali ali so bila res sredstva porabljena za nujno vzpostavitev bivanskih razmer!
Pri tem je treba povedati,da je država pri izračunu teh 20% odštela stroške čiščenja in ureditve zunanje škode in pa seveda v cenitvi ni premičnin in recimo bele tehnike,avtomobilov,koles,motorjev, zalog živil,strojev,kurilnih naprav... Kdor ima klet ve,da je tam škoda lahko celo večja kot recimo poplavljena etaža kjer zamenjaš samo pohištvo!
Ne vem od kod teh 40%,ki se jih omenja saj niti 20 % še nismo dobili!!! Aparatčiki bodo sedaj na vse možne načine goljufali ljudi z novimi in novimi birokratizmi z namenom vračanja tega 20% predplačila. V tej državi je namreč folklora,da država nekaj da nato pa to vzame nazaj. In to v večini primerov!
Prodam racun za spalnico in kuhinjo.
Na racunu bo vase ime in ds
Sarkazem....;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sicer pa zakaj imam v spominu, da so novinarji opletali da je Boštjančič nasel denar za sodno palačo v rezervi za placilo naravnih katastrof.
Ker v 2023 pa v Slo rea ni bilo nobene natavne katartrofe,kar pa je bilo, je pa ze vse sanirano in poplačano