Poplave 2023 -predplačilo 20% škode

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Klasična folklora pri nas..ko se zgodi nesreča so polni gobci politikov, na koncu so udeleženi v nesrečah prepuščeni sami sebi....
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
1.februar 2024 in še vedno ni duha ne sluha o kakšni pomoči za sanacijo...
Menda si plemstvo že deli neke pohvale in nagrade za velikodušno pomoč pri reševanju poplavljencev...
Slovenija je navadna ciganarija!
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
En izmed vzrokov,da poplavljenec ne dobi ničesar od države je tudi-
  • oseba nima vpisane EMŠO v Zemljiški knjigi !!!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Za vikend, sem se pogovarjal nekom glede teh odškodnin..kar se občine tiče je bilo pri njih na občinski strani (Polzela) objavljeno, kaj moraš narediti za prijavo škode (sicer si komaj našel in še to so bile neke kode) a vseeno...ta del si moral spravit čez, ker drugače si zvisel.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Potrebno je bilo izpolnit obrazce katere so potem na občini vnašali v AJDA. Iz tega portala so šli podatki naprej za znižan račun elektrike in izplačila FURSa.

Zadnjič sem klical na 114. Država bo pokrila SAMO 40% vrednosti invesicije obnove! Torej, če hočeš koristit 10.000€, moraš predložit RAČUN za 25.000€. 15.000€ pa moraš kriti sam. Ali pa 4.000€ ti da država, če imaš račun za 10.000€. 6.000€ gre iz tvojega žepa.

V obnovo gre samo škoda na nepremičnini vključno s pečjo. Okolica se ne upošteva.

Kar pa smo sami že obnovili, pa moramo predložit račune za material, delo se bo obračunalo pavšalno.

Pa še zelo pomembno! Vse je treba dokumentirati s fotografijami, pred in po obnovi.
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Kontrola mora biti, ker imajo nekateri ljudje zelo inovativne ideje, kako nategniti državo
Država je prek cenilcev ugotovila škodo. Kako pa se to lahko nategne državo? Edini,ki nateguje je država s praznimi obljubami. Veliko ljudi ni dobilo ničesar in veliko jih bo vračalo zaradi pravil zbalkanizirane igre,ki se spreminja po dnevnih potrebah kriminala( beri elite)!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Kontrola mora biti, ker bodo sicer večino pobrali nateguni. Prava kontrola bi bila, če bi nekdo vsaj dvakrat prišel na objekt. Lahko bi tudi ljudem svetoval, kako bolje kaj rešiti.
Pri kmetijskih subvencijah je ogledov po terenu kar veliko. Zakaj jih ne bi bilo tudi tukaj?
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
213
213
43
Žalostno vse skup, kriminalno žalostno, kakšna nesposobnost nam vlada... ljudje so si na vse načine hiteli pomagat, tisti ki so bili (pre)hitri, bodo popušili na celi liniji očitno... na drugi strani pa je okrog odgovornosti izdajateljev soglasij za gradbena dovoljenja vse potihnilo oz. se niti ni začelo govorit.
Kar se tiče infrastrukutre pa verjetno tudi na počez miljoni v žepe....
 
  • Všeč mi je
Reactions: nula

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.244
3.389
113
Seveda, država bi morala kriti 100% stroškov obnove, pa še plačati odškodnino za duševne bolečine. Da bi premoženje ustrezno zavaroval, ti pa ni prišlo na misel.
Ne klobasaj. Če si imel zavarovano za poplave dobiš 10 jurjev in nič več. Če si pa hotel višjo cifro, je pa premija postala nesramno oderuško visoka. Sicer sem pa že vajen takih komentatorjev v suhih copatkih, ki zadevo poznajo zgolj izza ekrana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nula

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Seveda, država bi morala kriti 100% stroškov obnove, pa še plačati odškodnino za duševne bolečine. Da bi premoženje ustrezno zavaroval, ti pa ni prišlo na misel.
Zavarovati bi moral za poplave na območju kjer zadnjih 500 let ni bilo poplav? Je pa nekoč zavarovanje krilo marsikaj danes pa zavarovalnice,ki so v glavnem v lasti države samo kradejo ljudem!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.451
113
bizi
Zato, ker je socialna. Tako kot tebe ne vržemo volkovom, ko ni bilo vec doprinosa in si sam strosek za državo, tako pomagamo tudi ostalim v stiskah, v katerih so se znasli.

Ce se tega ne bomo sli vec, bodo penzici prvi za odstrel, ker od njih koristi ni nobene pa toliko jih je, da se bo res poznalo. Ampak vsaj meni osebno se to ne zdi prav, kdo drug pa seveda lahko navija tudi za to (ti seveda ne), tako kot vsakic navija, ko se nekoga dol tlaci, v tem primeru, ko pa ze je na tleh, se malo zbrca...
 

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Sicer pa kot poplavljenec lahko povem,da do danes 20.2.2024 še nisem dobil ničesar od teh sredstev. Nekateri so dobili že v novembru,nekateri pa še sploh nič!
Je pa že precej jasno,da bodo pravila postavljali za nazaj z namenom,da bo čim več ljudi,poplavljencev vračalo sredstva iz birokratskih in drugih spotikanj,ki pritičejo tej SVOBODI!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
bizi
Zato, ker je socialna. Tako kot tebe ne vržemo volkovom, ko ni bilo vec doprinosa in si sam strosek za državo, tako pomagamo tudi ostalim v stiskah, v katerih so se znasli.

Ce se tega ne bomo sli vec, bodo penzici prvi za odstrel, ker od njih koristi ni nobene pa toliko jih je, da se bo res poznalo. Ampak vsaj meni osebno se to ne zdi prav, kdo drug pa seveda lahko navija tudi za to (ti seveda ne), tako kot vsakic navija, ko se nekoga dol tlaci, v tem primeru, ko pa ze je na tleh, se malo zbrca...
Zato se pa vzame in se lepo zahvali za to, kar ti država lahko ponudi. Ne pa da jo preklinja, ker mu povrnejo samo 40% škode. Moje penzije mi pa nihče ne daje, temveč sem si jo pošteno prislužil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zavarovati bi moral za poplave na območju kjer zadnjih 500 let ni bilo poplav? Je pa nekoč zavarovanje krilo marsikaj danes pa zavarovalnice,ki so v glavnem v lasti države samo kradejo ljudem!
Imam dobro znanko, ki ima hišo na Floridi, v bližini morske obale. Tam imajo priobalno področje razdeljeno na cone in v vsaki coni MORAJO plačati določeno premijo za protipoplavno zavarovanje. Tisti, ki so bližje obali več, bolj oddaljeni pa manj. Pa se nihče ne razburja, ker vedo, da bodo v primeru poplav dobili od države samo prst v rit.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: nula