Krediti po 1.11.2019

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
ti ko imaš urno postavko 100€ , jaz bi tud, ampak ker imam malo manjšo postavko, pa neke stvari tudi sam rad naredim, pa zabit nisem, pa smo tam.
Križna menjalna ce imas osnovno šolo normalno nareto, bi moralo kapnit kako se zveze. Omara ni nobena znanost, razen če še nikoli nisi videl kabla...tolk simple.
Imam tudi trifazne, odklopnik, 1-0-2 stikalo... itd.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Optiplex je snob. On nikoli ne bo razumel, da lahko človek dela v življenju tudi kaj drugega, razen prebiranja uradnega lista. To ga pač veseli, vse ostalo življenje mu pa ni "izziv". Blagor njemu, ker s tistim prebiranjem uradnega lista dovolj zasluži. Ker velika večina slovencev s tistim prebiranjem ne zasluži toliko ... še najmanj pa dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in McGiver
I

Izbrisan uporabnik #9334

Optipleksu je kristalno jasno, da je dobro, da se RKC bogati in da je bogata - čeprav sama uči, da je bogastvo in grabežljivost eden od naglavnih grehov.

"Lažje bo kamela zlezla skozi šivankino uho .... "

Zato je dobro, da znaš brati Uradni list, Optiplex je čisti dokaz za to.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V najslabšem primeru poštemaš, vgradiš cevi, doze in omare in potegneš kable. Pomoje 75% časa za celotno izvedbo.
Ostalo naredi štromar.
Pa recimo da si strošek dela zmanjšaš na polovico. Zelo verjetno prišparaš eno spodobno mesečno plačo. V dveh delovnih vikendih.

Nimam slabe plače, samo na mesec ni teorije da bi s "pridnostjo" v službi dodatno zaslužil npr. 1500€. Jih lažje prišparam če naredim kaj sam.
Podobno je pri N ostalih delih.

Osebno sam se niti pod razno ne grem lotit izdelave ometov, estrihov, polaganja keramike (mogoče v kakšni kurilnici), vodovoda in recimo fasade.
Lahko pa:
- naredim ali se ugodno zmenim za izkop
- vežem armaturo
- kaj manjšega pozidam, pri večjih zadevah se zmenim z nekom ki zna hitro in kvalitetno, zraven špilam malavarja in kelnarco, na splošno pri vseh zidarskih delih lahko prispevam svoj delež (oz. dobiš še par juncev/kolegov ki vskočijo ko je akcija)
- predpriprava za elektriko od A do Ž
- priprava za estrihe (polaganje izolacije, brez špranj, priprava stenskih trakov - brez špranj)
- vgradnja oken in vrat (nobena znanost, malo natačnosti pa gre)
- polaganje vseh oblog na klik, tudi recimo lepljeni vinil bp, keramika tudi lahko na enostavnih podlagah brez padcev (po steni pa raje ne).
- izdelava enostavnejših knauf stropov (vključno z natančnim basanjem izolacije - brez lukenj)

Recimo primer knaufanja:
cena izdelave je minimalno (raje več) 20€ na kvadrat pri mojstrih, cena materiala je tam-tam, pri dobrih 50 kvadratih stropov komot prišparaš jurja, pri 100 kvadratih pa 2 jurja. En tak projekt narediš v enem mescu bp.
Zdaj če maš svojo firmo in lahko nekje malo bolj pritisneš, potem verjamem da gre, sicer pa jurja dodatno na mesec zaslužit je no-go. Oz. si cele dneve od jutra do sutra "v službi", pa je pol isti krščen duš ali še slabše kot če sam nekaj nardiš.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Nisem glih ziher, če ti sploh razumeš, kaj ti hpčejo/hočemo ostali povedat.

Če imaš denar in lahko bajto po domače "skeširaš" od A do Ž (magari s kreditom, ki v celoti pokrije investicijo), potem je jasno, da se nobeden pri zdravi pameti ne bo še ure in ure zajebaval še drkarijo po bajti.

Če imaš denar za recimo 100% (pod)povprečne bajte, potem imaš dve možnosti - ali pač narediš tako bajto, ali pa skušaš nekaj stvari narediti sam (če znaš in imaš možnost), prišparano pa invetsiraš za povečanje standarda svoje bajte (boljši aparati, boljša tla, ploščice itd.). Če si butl, ga pa lahko tudi zapiješ.

Če imaš denar za 75% bajte pa itak nimaš druge izbire kot da še dalje ždiš nekje v najemu ali pa zavihaš rokave in nekaj narediš.

Praviš "jaz z delom več zaslužim, kot pa če sam delam po bajti" - že res, se strinjam. Ampak to lahko ti, ki imaš to možnost. Nekateri delajo šiht 7 - 15 in nimajo možnosti delat 2x več za 2x več denarja. Dela tistih 8 ur in je to to. Ostalo pa se mora znajt. Ali popoldne pofuša, ali pa prime za štemarco in naredi kanale za štrom, potegne kable, zmontira oze - pa prišpara recimo 2-3k€. Ali 3 mesečen plače. Ali pa eno leto šparanja. Položi laminat/vinil/parket sam... Spet...

Težko verjamem temu če dotični prav 120K prišpara v 10 letih.
Tega res ne razumem. Saj pravi da živi z podpovprečno plačo. Sej niti tolk našparat ne more..

hehe če pa fuša, pa njegov fuš le ni tako pocen.
mjjaa tega ne razumem, očitno pa je tebi vse jasno.

ps... noben skor ne skeršira bajte, neki ja ostalo kreda, tudi sam sem vzel 80k, sicer mam samo še par let but still.

zdej pa ber tole neverjetno zgodbo
- vse sam naredu skoraj
- parcela 33k
- komunalc 5k
- podpovprečna plača 1000€ na mesec varčevanje
......

Pa mešalc in taglavn..

ok lepo te prosim....... ena stvar ni resnična ena...
ps pa ne mi govort da je bajto na ključ naredu, tudi če je sam delal za 75K

pol pa še sam pravi da ne ve od kod mu keš... k Jankovič...

zavajanje, zavajanje...
sej mene boli k... drgač jest sem pr 300k nehu štet tud kej smo preplačal recimo pr klimah me je belehar ocuril k mačka, je pa naša stranka tko da... jebiga.

sam fikcija od realnosti je tko tko....
pa handy man gor al dol.....

Problem je k si bo tkole en dejansko predstavljal, da je res. No že pr parceli in komunalcu bo videl, da je vse skupaj čisti blef.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Tale Belehar s telimi klima mi ti je panornk na žulj stopil. Čisto vedno ga omenjaš...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
aja voda je en tak bau bau, kot sem opazil v postih. V bistvu je se bolj enostavno kot štemanje. Jaz sem si kupil , klešče za aluplast, cca 100 € na ebayu, pa akcija, priključki sicer niso najcenejši, dobiš pa jih v vsaki trgovini, aluplast v kolutih in smo šli. Nakaj pazljivosti pri 90 stopinjsih lokih, da ne cvikneš zadeve pa je to to.
Enako sem potem nadaljeval pri talnem, prva soba je trajala, drug že manj, na koncu sem 10 m2 oziroma eno vejo imel položeno sam brez pomoči, kar je precej težje, v 1,5 h. Ce bi dal vse skupaj mojstrom delat, bi mogoče kak dan manj trajalo, pa kakih 1000 € več. Omarice za talno, pipe, kotlički, školjke in vse te aramture, sam zložil skupja, prva mal s strahom , 10 pa že z mojstrskim izpitom. Tako to gre. Dosti prišaraš, dosti s enaučiš, in ostane zadovoljstvo. To jih večina ki ni nikol nič sama naredila, ne razume.

Enako je s kanalizacijo....paziš na tiste padce pa je to to. Mojsti večkrat to mal ignorirajo, češ sej voda teče nekam... BTK.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
aja voda je en tak bau bau, kot sem opazil v postih. V bistvu je se bolj enostavno kot štemanje. Jaz sem si kupil , klešče za aluplast, cca 100 € na ebayu, pa akcija, priključki sicer niso najcenejši, dobiš pa jih v vsaki trgovini, aluplast v kolutih in smo šli. Nakaj pazljivosti pri 90 stopinjsih lokih, da ne cvikneš zadeve pa je to to.
Enako sem potem nadaljeval pri talnem, prva soba je trajala, drug že manj, na koncu sem 10 m2 oziroma eno vejo imel položeno sam brez pomoči, kar je precej težje, v 1,5 h. Ce bi dal vse skupaj mojstrom delat, bi mogoče kak dan manj trajalo, pa kakih 1000 € več. Omarice za talno, pipe, kotlički, školjke in vse te aramture, sam zložil skupja, prva mal s strahom , 10 pa že z mojstrskim izpitom. Tako to gre. Dosti prišaraš, dosti s enaučiš, in ostane zadovoljstvo. To jih večina ki ni nikol nič sama naredila, ne razume.

Enako je s kanalizacijo....paziš na tiste padce pa je to to. Mojsti večkrat to mal ignorirajo, češ sej voda teče nekam... BTK.

svaka čast...
majstore

Jest sem pa v kuhni korit zamenjal pa poklical majstra za 15 eur vgradu in priklopu..
Sem bil ponosen k kurba, da sem babi vse iz kavča zrihtu...

pa kolegu sem reku dons dej pa ti za rundo enkrat več
sem pršparu

gratis pol
haha
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zdaj če sem jaz prav Valhallo razumel, nikjer ni napisal, da je v 10. letih našparal 120k€. Napisal pa je, da ga je bajta prišla 115k€ in da je v 10 letih odrekanja prišparal okrog 50k€. In da je bajto delal 4 leta, pomeni, da ni najprej našparal in nato naredil vse na horuk... Nikjer ni napisal, da je začel bajto gradit (ali se odločil z anjo) z 0€ v žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky
I

Izbrisan uporabnik 474

aja voda je en tak bau bau, kot sem opazil v postih. V bistvu je se bolj enostavno kot štemanje. Jaz sem si kupil , klešče za aluplast, cca 100 € na ebayu, pa akcija, priključki sicer niso najcenejši, dobiš pa jih v vsaki trgovini, aluplast v kolutih in smo šli. Nakaj pazljivosti pri 90 stopinjsih lokih, da ne cvikneš zadeve pa je to to.
Enako sem potem nadaljeval pri talnem, prva soba je trajala, drug že manj, na koncu sem 10 m2 oziroma eno vejo imel položeno sam brez pomoči, kar je precej težje, v 1,5 h. Ce bi dal vse skupaj mojstrom delat, bi mogoče kak dan manj trajalo, pa kakih 1000 € več. Omarice za talno, pipe, kotlički, školjke in vse te aramture, sam zložil skupja, prva mal s strahom , 10 pa že z mojstrskim izpitom. Tako to gre. Dosti prišaraš, dosti s enaučiš, in ostane zadovoljstvo. To jih večina ki ni nikol nič sama naredila, ne razume.

Enako je s kanalizacijo....paziš na tiste padce pa je to to. Mojsti večkrat to mal ignorirajo, češ sej voda teče nekam... BTK.

Men se zdi, da V od Trojan nam je nekako jasno, da se da marsikaj sam naredit in tudi marsikaj znamo sami naredit. Z od Trojan pa je že štrom ZF, kaj šele talno, voda ipd.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
svaka čast...
majstore

Jest sem pa v kuhni korit zamenjal pa poklical majstra za 15 eur vgradu in priklopu..
Sem bil ponosen k kurba, da sem babi vse iz kavča zrihtu...

pa kolegu sem reku dons dej pa ti za rundo enkrat več
sem pršparu

gratis pol
haha
Kva te pol trese mi povej? Pač se ti ne da in pač delaš s kavča dol te stvari, zakaj rabiš samopotrditev v smislu zajebavanja nekoga, ki se pač loti stvari sam. Podobna retorika je vedno od enga mojga fejst bližnjega sorodnika. Kva se bom jest zajebavu, raj delam v službi in plačam, sam telefon pa vedno zazvoni ob vsaki priložnosti...aveš, ti znaš, dej prid. Še gume na jebenem biciklu si ne zna zamenat.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Zdaj če sem jaz prav Valhallo razumel, nikjer ni napisal, da je v 10. letih našparal 120k€. Napisal pa je, da ga je bajta prišla 115k€ in da je v 10 letih odrekanja prišparal okrog 50k€. In da je bajto delal 4 leta, pomeni, da ni najprej našparal in nato naredil vse na horuk... Nikjer ni napisal, da je začel bajto gradit (ali se odločil z anjo) z 0€ v žepu.
Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne.

Se pravi 115K 33K parcel 5k komunalc in brez kredita.
bajta potem narejena za 80K
65K je po pošti prišlo

stari jebela cesta ta ja faking wizard, ne handy man.
krucefiks zaposlil bi ga v lastni firmi.

!

Vidiš pravijo da jest ne zastopim. Res ne.... Ker tole se bere saj ni res pa je...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Težko verjamem temu če dotični prav 120K prišpara v 10 letih.
Tega res ne razumem. Saj pravi da živi z podpovprečno plačo. Sej niti tolk našparat ne more..

hehe če pa fuša, pa njegov fuš le ni tako pocen.
mjjaa tega ne razumem, očitno pa je tebi vse jasno.

ps... noben skor ne skeršira bajte, neki ja ostalo kreda, tudi sam sem vzel 80k, sicer mam samo še par let but still.

zdej pa ber tole neverjetno zgodbo
- vse sam naredu skoraj
- parcela 33k
- komunalc 5k
- podpovprečna plača 1000€ na mesec varčevanje
......

Pa mešalc in taglavn..

ok lepo te prosim....... ena stvar ni resnična ena...
ps pa ne mi govort da je bajto na ključ naredu, tudi če je sam delal za 75K

pol pa še sam pravi da ne ve od kod mu keš... k Jankovič...

zavajanje, zavajanje...
sej mene boli k... drgač jest sem pr 300k nehu štet tud kej smo preplačal recimo pr klimah me je belehar ocuril k mačka, je pa naša stranka tko da... jebiga.

sam fikcija od realnosti je tko tko....
pa handy man gor al dol.....

Problem je k si bo tkole en dejansko predstavljal, da je res. No že pr parceli in komunalcu bo videl, da je vse skupaj čisti blef.

Lej, že večkrat si dokazal, da si tepec. Ne razumeš, da obstajajo tudi "samozadostni ljudje", ljudje, ki jim ni težko pljuniti v roke, namesto v delo. Ker ti - raje pljuneš v delo, kot v roke. :fredi: Ampak - teh je večina v naši državi :fredi: . Kaj pa zdaj?

Če delaš sam zase, si ne šteješ delovnih ur, prav tako si jih ne obračunavaš po komercialni tarifi, ti je jasno? Če si že vrednotiš delo, si bi ga npr. po 6 Ejev na uro, nikakor pa po 15 Ejev, kot je fiksni strošek zaposlenega na minimalni plači pri nas.

Ker - če boš najel firmo, ti bo zaračunala delo pod najmanj to tarifo plus dobiček, torej je investicija v bajto do 3. faze okoli 100 jurjev, če je samo povprečna.
Zakaj torej tako mladoletniško zavijaš z očmi? :nigladek:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
optiplex Podobno je z muverjem od prikole, al bom dal 500 EUR, al se bom pa spodi ulegu za 4 ure in uredil sam. Zdej mi pa povej, kje lohk zaslužim 100+ EUR na uro, ker to bi pa res rad.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Men se zdi, da V od Trojan nam je nekako jasno, da se da marsikaj sam naredit in tudi marsikaj znamo sami naredit.
Vem, ja, prevrtavanje kilometrov na avtih vam gre dobro od rok :evil:

ON: pa kaj ima vse to, kdo je zidal z ali brez kredita, s to temo??? Če zidaš brez kredita itak nima nobene veze ali si ali nisi kreditno sposoben.
Al pa si samo ego filate, kolk vse znate in zmorete?? Don't get it...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne.

Se pravi 115K 33K parcel 5k komunalc in brez kredita.
bajta potem narejena za 80K
65K je po pošti prišlo

stari jebela cesta ta ja faking wizard, ne handy man.
krucefiks zaposlil bi ga v lastni firmi.

!

Vidiš pravijo da jest ne zastopim. Res ne.... Ker tole se bere saj ni res pa je...

Daj če citiraš, potem citiraj celoten del:

Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne. Sva pa hišo delala tudi sama, oz. jaz sem jo, žena je otroke pazila, kampirali smo pri starših. 4 leta dela kot pri norcih. Na ta način sva ujela vsaj 50 jurjev.

Ali je imel kakšno finančno podlago še od prej, pa ne vemo.