Krediti po 1.11.2019

I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda so. To so splošne informacije. Kaj se pa drugega gremo tule na Alterju?

Ko jaz objavim, da sem šel včeraj na WC in sem izstrelil 1,5 kile (kwapavem česa ?) tja v školjko, me vsi popadete, da - kaj sem pa jedel, v kolikšnih količinah in če sem davek plačal pri nakupu tiste hrane. Če bom napisal, da sem šel h kmetu in kupil 3/4 kile govedine, preverjeno dobre, saj je moj sosed in ga poznam kako krave futra, me boste znova obklali, da nisem naredil ... sanitarnega pregleda, račun ni šel skozi davčno blagajno, ...

Saj ste nori ! :nigladek:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Seveda se da prihranit in to ogromno. Odvisno, kako se znajdeš.

Ker je govora o fasadi..

Smo vzeli kar nekaj predračunov in se na koncu odločili, da naredimo sami. Material smo pripeljali iz Poljske. Frend je tako zrihtal in je uredil še nam. Z dostavo s šleperjem, 15cm grafitni stiropor, 50 kosov purpene za lepljenje fasade, tisti spreji za čiščenje pištole, pištola, vogalniki, mrežica,.. pri nas smo nabavili le lepilo in končni sloj, ker smo res do konda nabili šleper. Je pripeljal še Urso 032 za mansardo.

No in cena? Praktično vse je 50% naše cene. Kljub transportu 1500€ smo prišparali še ogromno. Je pa to bilo 7 let nazaj. Ursa 5€ m2, grafitni stiropor 0,31 15cm 5,2€ m2, če se prav spomnim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej ni čudno, da je Slovenija v kjurcu :obesise: . Ko takole švercate sem - pa tja. Namesto da bi dali našim vrlim trgovcem zalužit. :cheer:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Veš de. Isto kot, ko je frend predlagal izvajalcu fasade, da sam vzame stiropor na Madžarskem. In izvajalec ni bil za to, ker kvaliteta "ni to to" in podobno sranje. No, ko je prišel dan nabave, sta se srečala v tej trgovini na Madžarskem.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Je kdo mislil, da obstajajo čudeži?

Ta "frend", bi pa rekel, da se naj drugič sam loti posla - zakaj je šel matrat mojstra, ki se živi iz njega? Če je tako pameten, naj pa še sam postori kar se je namenil. Ne pa da utruja okolico, če nima dovolj denarja?

Nekateri živimo filozofijo, da je bolje delati svoje delo, ker bolj hasne in pač plačaš mojstra, ker - se profesionalno ukvarja s svojim poslom vsakodnevno. Ti kot amater (ljubitelj po slovensko :fredi:, da ne bo kdo užaljen), pa kelo in špahtelj držiš samo zdajle in morda šele čez 30 let, ko bo spet treba.

Delaj svoje delo, ob katerem si uspešen in je tvoja dejavnost. Malanje in knaufanje pa prepusti mojstrom, ki se živijo od tega, so uspešni in znajo dobro narediti.

Če se strinjaš. Ker - ko se boš sam lotil, je to ljubiteljsko, izziv. V končni fazi pa tudi manj kvaliteten in tako dražji. Saj ni prepovedano - le da ne utrujati okolice s svojimi kapricami.
 
Nazadnje uredil moderator:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mal si ga pihnil. model ni spodkopaval in podcenjeval dela majstra, ampak je optimiziral nakup.

majster dela za 15€, kar je recimo ok, če bi sam delal dvakrat, trikrat počasneje in malce slabše. zraven pa zasluži še 30% na materialu. to pa več ni zanemarljivo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj? Saj veš, čimveč! :fredi:

Ne moreš računati delovne ure 15 Ejev, ko te pa delavec, ki nese domov jurja plače, stane 12 Ejev na uro. Kje je pa vse ostalo?

Ok, tvoja cifra ki si jo pač ustrelil. V vsakem primeru pa zapališ "čimveč" :fredi: , sej veš ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Zakaj? Saj veš, čimveč! :fredi:

Ne moreš računati delovne ure 15 Ejev, ko te pa delavec, ki nese domov jurja plače, stane 12 Ejev na uro. Kje je pa vse ostalo?

Ok, tvoja cifra ki si jo pač ustrelil. V vsakem primeru pa zapališ "čimveč" :fredi: , sej veš ...

s 15 gre, ker delavec nese minimalca, to je 11, pa še malo čez.
ampak sej te cifre so brezveze, problem je, da na materialu zasluži še pol toliko.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej, drugače pa preživel ne bi. Če boš stranki rekel, da računaš 25 Ejev/uro, ga bo fršlok, še za pogreb boš moral zraven dati :obesise:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bodimo pošteni! Slovenija je bila pahnjena leta 91 na minimum, zaradi svoje pregovorne škodoželjnosti se pa še po skoraj 30 letih ne znamo postaviti na nivo normalnega sveta. Že v 90. letih je bila objavljena smernica ovrednotene delovne ure obrtnika 32 Ejev. Smernica Zveze obrtnikov Slovenije. Danes, po skoraj 30 letih, je cifra še vedno ista, kljub inflaciji in vsemu možnemu, realno pa ljudje dobijo alergične izpuščaje, če slišijo, da izvajalec računa tvojih 15 Ejev. In gredo iskat cenejše rešitve.

Ker smo pahnjeni na minimum, in to že 30 let ! Šli bi se pa nekakšno drugo Švico ali kako? :nigladek:

Saj ste nori, če tako razmišljate.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja, lahko bi si vsi dvignili plače in bi bilo. nekonkurenčno zahodi in eu trgu.
ne želimo se razvijati, investirati, želimo hitro obogateti. imamo napačne smernice. naše ni vredno, tuje je odlično, ali pa za naše je dober vsak drek.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slovenija je "majhen trg". Ampak trg pa je. Problem je, ker je vse zlezlo v javno upravo. Tako imamo ogromen stroj uprave, delavcev ki delajo denar pa skorajda nič (ker so vsi v državnih jaslih). Kot bi šel kupit Lamborginita s 500 konji, na cesti skozi ulico pa ležeči policaji z omejitvijo 30 :nigladek: .

Država ki je v piz.di, pa ravno policaje pošilja na ceste, da bi preživela na rovašu pobranih kazni. Točno se vidi, kdaj je vlada v kjurcu. To je naredil Janša, pa kasneje Bratušca, sedaj pa tale naš :nigladek:. Pa je na začetku nekako dobro kazal. :obesise:
 
Nazadnje uredil moderator:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
seveda ne vemo, ker ni povedal zato sklepamo da je ni imel... na ta način sva ujela 50000 je prazna slama, ker kaj ti pomaga ujeti 50000 če jih moraš 80000 plačat...
povej mi kako plačati dve osebi 80000 v 4 letih, s skupnim dohodkom 1000eurov mesečno. v 4 letih če nič ne jesta in ne pijeta, živita v temi in hodita naokoli gola pomeni 48000eur... kdo je tukaj nor?

pa kakor sem jaz njega razumela, bi se lahko izšlo. rekel je, da je imel podpovprečno plačo 800€, žena pa ni delala, ampak je on še popoldne delal in je imel 2 podpovprečni plači. zdaj sem sicer kar poenostavljeno (ker je pač napisal dve) domnevala da je bil popoldanski zaslužek podoben rednemu, torej je bilo 2x800€ = 1600€. Živela sta sama pri eni od mamic in šparala. Bajta je bila končni cilj in vse se je podredilo temu. Na ta način je šla lahko polovica, torej 800€ kar je cela plača, lahko na stran. 10 let = 120 mesecev krat 800€ = 96k€. Kar je kar nekaj več kot 80k€. Potem je delal veliko sam in gledal, da je poceni kupoval in na ta način "znižal" stroške gradnje v smislu koliko je potrebno še iz tošla vzeti za 50k€. Koliko je bajta velika, koliko je na koncu stala mi je sicer ušlo, ampak itak se je vse vrtelo okoli 80k€ v 10 letih in kako. Zdaj ne vem, tringelt za dva 800€/mesec, ko si nič ne privoščiš ker imaš pred očmi samo bajto, je sicer povsem verjetno, dasiravno način marsikomu ni blizu. Hiša najbrž ni taka kot alteraš misli, da je edina vredna notri živeti, čeprav najbrž tudi sam ne živi v taki, ampak je pa in imajo streho nad glavo. in konec koncev dosežek je večji kot BMW v garaži, za še večje reveže pa iphone v žepu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
:aplauz::aplauz:Odličen post in povsem povzame realnost večine slovenskih družin. Vse ostalo pa je odklon od te situacije. Ljudje, ki imajo toliko, da lahko denar že leži na ulici in tisti, ki si še kruh težko privoščijo. In pa seveda tiste, ki pred državo nimajo nič, ker so v najemu in vse kar zaslužijo zagonijo na pijačkah in cigaretih...Gledano iz strani zakona so reveži.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Država ki je v piz.di, pa ravno policaje pošilja na ceste, da bi preživela na rovašu pobranih kazni. Točno se vidi, kdaj je vlada v kjurcu. To je naredil Janša, pa kasneje Bratušca, sedaj pa tale naš :nigladek:. Pa je na začetku nekako dobro kazal. :obesise:
Spet bedarije pises.

skupen znesek pobranih kazni je minoren za slovenski proracun....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To praviš ti. Jaz pa, da smem biti besen, če me policaj z lučjo ustavi na cesti, pod razlogom, da sem prevozil sredinsko črto - ki je bila mimogrede celo prekinjena, cesta pa pregledna in fraj. Mi dal pihat, punca zraven njega že pisala kazen itd, obenem pa hitel razlagat, da izvajajo poostren nadzor ker je nekdo prejšnji teden tu na tem odseku nekoga povozil.

:nigladek: .
Ja, če je enkrat. Ne pa non - stop. Celjani. Vsakodnevno delam 500 km čez pol Slo, ampak na celjskem pa take oslarije. Kot da ne vem, kako se vozi po cesti:nigladek: , pa sem na njej že 40 let. Na celjskem sem nekoč plačal kazen, ker sem peljal mimo radarja prepočasi ! :norec: Tasta je kar odneslo iz sedeža zraven mene, tak šok je bil.

Daj, Apolo, loti se bolj resnega posla.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Moji posli naj te ne skrbijo.

Kok dobi proracun od pobranih kazni ti pa vsako leto pise v proracunu. S tem da so to kazni skupno tako od policije kot od raznih inspektoratov.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Praviš - "bedak". Prav.

Je ogromna razlika, če se greš tehniško debato, kjer so v ozadju decimalke, ali prosto debato kot je tale. Mislim - zagabili ste debato, kjer je nekdo pokazal, kako se da nekaj narediti, tako ste zagabili, da ga je minilo in mu je pravkar žal, da je sploh povedal svojo zgodbo. :nigladek:

Ogaben si. Ne razumeš, da so to informacije zlata vredne, povedane popolnoma dobronamerno in z najlepšim namenom.

Brezveze :nigladek: . Itak sem vedel, da če je Netko v ozadju, da se ne splača.
ne te informacije niso zlata vredne so slabo pojasnjene in nikakor niso primerna usmeritev za nekoga, ki bi danes recimo želel ustvarit svoj dom...
to da človek špara 10 let ni noben podatek, jest šparam že 40 let a to kaj pove o tem kol,iko imam? NIČ prav nič ker za nekoga šparat je dat na stran 100 eur vsak mesec, za drugega je 30eur spet za tretjega pa je lahko 500eur...
i nnič od svoje zgodbe ni povedal ampak je naflancal ene številke, ki z realnostjo nimajo veliko in kje ti v njih najdeš najlepši namen... najlepši namen v njegovih besedah, če so vsaj malo resnične bi moral biti:" dragi moji dal sem skozi ampak nikomur tega ne privoščim" ali je pa tak lažnivc in si pač ne upa tukaj povedat, da ga nebi dacarji slučanjo našli da je fušal za jurja na mesec še zraven, samo potem ne vem zakaj se je sploh spravljal govorit