Krediti po 1.11.2019

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ooooo, ko bi res bil :rolleyes: . Če bi res bil, ne bi bil na svojem.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je res. Iz pogovorov pa sklepam, da si nek kriminalist. Zame yeben posel, ne bi ga delal. Še manj bi pa šel za prometnega, tisto mi je pa izpod časti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
hmm, jaz imam pa včasih veliko občudovanje do njih. v osnovi job, ki spravi druge v slabo voljo, pol se najdejo kalibri, ki pametujejo in zajebavajo, ker pač so sami pajaci, pa težko najdejo nekoga, ki bi ga takole mimogrede lahko, tle bi pa takoj tulil, neko nasilje ne vem koga, čeprav bi si res zaslužil eno na gobec. naj proba v gostilni najedat in takole dvigovat svoj ego, ko je taka perla... pa za vse je on kriv seveda, ker je on tisti, ki se ena na ena daje s folkom. za plačo tako, da me še danes čudi, kje sploh koga najdejo za to, pa da ostanejo normalni. in čeprav nekih silnih izkušenj nimam, vseh 5, s katerimi sem iz takega ali onakega razloga prekrižala pot, so bili normalni.

svaka čast njim in praktično vseh operativnem JS, kjer požirajo vsa govna naključnega nesposobneža, ki si "vrednost" dviguje lahko samo tako, da druge dol tlači.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, malce za zabavo. Imam sosedo, ki je zaljubljena v uniforme. Prav fetiš ima nanje, tako da se večkrat režimo.
Bilo je neko obdobje, ko je morala hodit na šiht v Litijo, torej 60 km daleč, za Savo. Ko se je vračala ob 10h zvečer domov, so jo na Vrhovem ustavili policaji. Ona ga pa gleda, junaka v uniformi, : "Jej, kako ste vi lepi!"

- "Prosim?"
- "Ja, tako lepi ste ..."

- "Pridi punca ven, boš malce pihala!"

:valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Cash

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
To je res. Iz pogovorov pa sklepam, da si nek kriminalist. Zame yeben posel, ne bi ga delal. Še manj bi pa šel za prometnega, tisto mi je pa izpod časti.
V Sloveniji je malo prometnih policistov. Vsaka uprava ima eno postajo prometne policije + republiska prometna. Vseh skupaj jih je cca 400 (pa se to dvomim). Prepoznas jih po fluorescentnih bundah in srajcah ter belih opasacih.

vsi ostali uniformirani policisti pa so splosni policisti. Promet je le del njihovih nalog. Vmes se ukvarjajo s folkom ki nadleguje druge, druzinskim nasiljem, vlomi, tatvinami...

tebi to pac ni castno, verjetno bos pa prvi ki bo 113 poklical ko ti bo en tri okol kepe v gostilni pripeljal.

Sicer je pa vsako delo castno.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Hmm...
Pravzaprav je biti prometni policist mogoče celo lažje... ...imaš večinoma opravka z nekim povprečnim profilom populacije.
Medtem ko "ostali", npr. kriminalisti se pa ukvarjajo skoraj izključno samo s problematičnimi posamezniki...
S prvimi sem kot voznik seveda že imel opravka - nobenih težav - z drugimi pa še ne. In upam, da tako tudi ostane.
.
Se pa absolutno strinjam, da je to zelo daleč od kakšnega easy job-a... ...mogoče še posebej v Sloveniji, ko so kriminalci zaščiteni kot kočevski medvedje - se vsakič spomnim na policista, ki je počil tistega šiptarskega dilerja v Velenju - 10 let so ga vlačili po sodiščih.
.
[Edit]
Smo malo zašli od Krediti po 1.11.2019 :evil:
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Evo se ena na temo...

Kot fizicna oseba kredita za nepremicnino ni tako tezko dobiti. Seveda je veliko odvisno od tega kaj kupujes in kaki so tvoji prihodki. Ker je najlazje debatirat z nekimi realnimi ciframi lahk naveden enega svojih primerov.

leto 2012
Nepremicnina v LJ
Cenitev cenilca: 180.000 EUR
Prodajna cena: 150.000 EUR
Jaz zaposlen v JU, placa z malico, vsemi dodatki (brez potnih): 1200 neto
Partnerka zaposlena v vecji firmi v drzavni lasti, placa z vsemi dodatki brez potnih: 1400 neto
Banka je kreditirala nakup nepremicnine v 100% visini na 30 let 3M EURIBOR + 2,1%, uposteval s eje tudi negativni euribor.

leto 2019
Nepremicnina v LJ (ista kot zgoraj)
Cenitev cenilca: 220.000 EUR
Sredstva za reprogram: 172.000 EUR
Jaz zaposlen v JU, placa z malico, vsemi dodatki (brez potnih): 1400-1600 neto (odvisno od ur v pripravljenosti in nadur)
Poleg tega s.p. ter lastnistvo podjetja.
Banka je naredila reprogram na novih 30 let 6M EURIBOR + 2%, negativni euribor se ne uposteva.

Se strinjam, imam visje dohodke od folka na minimalcu. Ampak z minimalcem je pac utopicno o investicijah v nepremicnine razmisljat. Al pa zraven s.p. in delat prek njega drugi siht...in banka to gladko uposteva pri dodelitvi kredita.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Prej bi rekel, da imajo preveč denarja. Če bi jim primanjkovalo sredstev za kreditiranje, si jih lahko praktično brezplačno sposodijo pri ECB ali pa dvignejo obrestne mere na depozite (čeprav to ni smiselno glede na to, da se lahko ceneje zadolžijo pri ECB).
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Imajo pa slovenske banke krizo. NKBM v zadnjem letu odpustil 150 ljudi, zaprl 35 poslovalnic. Podobno pri NLB ...
A je možno, da banke nimajo s čim kreditirati?
NKBM odpušča ljudi zaradi konsolidacije nakupljenih bank v Sloveniji (Abanka, Reiffeisen in dokončno združevanje s PBS); deloma pa tudi zaradi vrste lastništva - sklad, ki ga pod črto zanima samo dobiček in bo brez slabe vesti zaprl oddelek, delo pa outsourcal, če si bo izračunal, da je na koncu leta 5k višji dobiček na ta račun....
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem bil pol leta nazaj na 4 bankah za kredit za nepremicnino. Placa ni bila problem...takoj, ko sem omenil, da bi vzel 100% kredit brez lastne udelezbe, so me skoraj s palico nagnali ven oz. pocutil sem se, kot najvecji revez. Povdarjam, da placa ni bila problem. Enostavno so zahtevali cca 15-20% udelezbo.
Sam toliko.... :bonk:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem bil pol leta nazaj na 4 bankah za kredit za nepremicnino. Placa ni bila problem...takoj, ko sem omenil, da bi vzel 100% kredit brez lastne udelezbe, so me skoraj s palico nagnali ven oz. pocutil sem se, kot najvecji revez. Povdarjam, da placa ni bila problem. Enostavno so zahtevali cca 15-20% udelezbo.
Sam toliko.... :bonk:
Če si želel kredit zavarovati samo s to kupljeno nepremičnino, potem je razumljivo. Če imaš na voljo že kakšno nepremičnino prosto bremen, pa bi dobil 100% financiranje nakupa druge nepremičnine.

Saj je logično. Kupuješ hišo za 100.000eur, bankrotiraš, oni bodo nepremičnino prodali za 70.000eur na dražbi, ostalo pa popušili ...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pac, sej so mi za zgled tajkuni. Kaj ni Bavcar vzel kredit in ga zavaroval z delnicami, katere je kupil s tem kreditom? :valjamse: aja, nisem tajkun...aja nimam vez...aja, sem mala prdonja...No, sicer sem ga hotel zavarovati pri zavarovalnici, pa niso hoteli slisat. Zanimivo pa je to, da sem se zanimal za kredit 1 leto nazaj...no, takrat pa ni bilo potrebno nic lastne udelezbe in bi ga komot dobil...vendar, ga takrat nisem nujno potreboval.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ni bavčar vzel kredita.
Vzela ga je FB Investicije. Takrat lombardni krediti so šli (tudi za fizične osebe, samo malo večje kritje je bilo potrebno)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, naj nekdo spomni malce natančneje, kako se to dela. Jaz se spomnim samo površno, spomnim se pa.

Torej, en mesec pred iztekom Janševe vladavine, leta 2008 so sprejeli urgentni zakon, da se legalizirajo črne gradnje, rok ... mislim da 10 dni (ali morda 30 :sprasujemse: , pravim da ne vem več točno). Seveda s predložitvijo vse potrebne dokumentacije.

Kdo pri mili pameti ima pripravljeno dokumentacijo za točno tako priliko?

Seveda je Pahorjeva vlada tisti zakon skenslala v prvem trenutku svoje vladavine.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Sem bil pol leta nazaj na 4 bankah za kredit za nepremicnino. Placa ni bila problem...takoj, ko sem omenil, da bi vzel 100% kredit brez lastne udelezbe, so me skoraj s palico nagnali ven oz. pocutil sem se, kot najvecji revez. Povdarjam, da placa ni bila problem. Enostavno so zahtevali cca 15-20% udelezbo.
Sam toliko.... :bonk:
Pomembno je kok je bila cenitev nepremicnine in za koliko se je dejansko prodajala.