Krediti po 1.11.2019

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.097
113
Eni pa ne znajo drugače šparati, kot da mu odtegujejo. In moj prejšnji predlog bi znal še bit komu blizu, ko bo rekel, da je za stanovanje, ki ga bo prepustil mulcu našparal 70%, mulcu bo pa potrebno samo še 30% doštukat (pa ne glede, da on in mulc skupaj plačata 200+% ).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.404
5.434
113
Za koga pa je dobro da je narod zapufan do konca in nazaj? Že tako v podnu, pa da ga zavezes se za 20-30 let in ga res pahnes v se hujšo eksistencialno krizo. Tako se ima ljudi na štriku da plešejo, kakor hočeš in jih držiš v sahu. Za njihovo dobro? Dej malo razmišljat tudi ti izven okvirov treba je imeti svojo nepremičnino - za ceno česa? Se satan je manj hotel oziroma več ponudil... Naj se sliši kakor hoče, ampak če bi rad z večjo žlico zajemal je edina pot več zaslužiti, ne pa se pufati se bolj.

Kot rečeno pa tudi stanovanjski lizingi so, kot sem bila poducena par dni nazaj. Za lizing tela pravila ne veljajo pa naj gre pa se pufa pa pol še 3 rodi, za vsak slučaj, če bi drugače že nakeko lahko šel iz tega začaranega kroga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Za koga pa je dobro da je narod zapufan do konca in nazaj? Že tako v podnu, pa da ga zavezes se za 20-30 let in ga res pahnes v se hujšo eksistencialno krizo. Tako se ima ljudi na štriku da plešejo, kakor hočeš in jih držiš v sahu. Za njihovo dobro? Dej malo razmišljat tudi ti izven okvirov treba je imeti svojo nepremičnino - za ceno česa? Se satan je manj hotel oziroma več ponudil... Naj se sliši kakor hoče, ampak če bi rad z večjo žlico zajemal je edina pot več zaslužiti, ne pa se pufati se bolj.

Kot rečeno pa tudi stanovanjski lizingi so, kot sem bila poducena par dni nazaj. Za lizing tela pravila ne veljajo pa naj gre pa se pufa pa pol še 3 rodi, za vsak slučaj, če bi drugače že nakeko lahko šel iz tega začaranega kroga.
Delno imaš prav, ampak lizing je še dražji, kar je dejansko noro, da take ljudi pahneš v to. Poleg tega pa kot rečeno: s trenutnimi najemninami se ti dejansko splača vzet kredo ker plačuješ sebi. In če kriza useka, prodaš stanovanje in ti še običajno nekaj ostane. Pri najemnini si pa isto na cesti brez ičega.
Daj še ti malo pogledat čez okvir.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Vam povem iz lastnih izkušenj.Živim v neprofitnem stanovanju. Imam več kot 30 let delovne dobe, plačo solidno in sem se zavestno odločil, da ne kupim nepremičnine. Med sodelavci in znanci sem čudak, češ kako da nimaš, pa kaj ti si ja nor, kako boš na stara leta, pa kam daješ denar itd. Tipično za Slovenijo. Po drugi strani, pa gledam najbolj srečne ljudi v Evropi po anketah zadovoljstva, Dunajčane in slišim informacijo, da jih 70% živi v neprofitnih stanovanjih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.434
9.174
113
vprašanje je namestu, kaj boš na stara leta? boš stanovanje prodal (ne boš ga)? al bo penzija dovolj za dom. Pač črni scenarij.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.404
5.434
113
Ja, ampak je opcija ki želijo z glavo skozi zid, ne?
Najemnina je brez vezave in brez obresti. Je kaka je, brez nepredvidljivih nekih stroškov vzdrževanja in popravljanja, ker to ni tvoja skrb oziroma je v ceni najmenine. Tisti, ki vlečete analogije obrok krede vs najemnina, je notri tudi to (vzdrževanje, nepredvidljive zadeve, zavarovanje, rezervni skladi in njih sprememba, ko se gre v kako investicijo). Če si v buli, bi vseeno rekla, da je to manj stresna situacija.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.097
113
zakon, kolikšnen znesek plačuješ za neprofitno najemnino in kako se do te pride?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Pa kaj vi res ne razmišljate drugo, kot kaj boš na stara leta. Kako pa so živeli na stara leta pred Jazbinškovim zakonom?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Čestitke, si eden izmed srečnežev. Če bi moral plačevati 600 eur mesečno + stroški za luknjo, bi verjetno začel premišljevati o svoji odločitvi.
In dvomim, da je ravno velika korelacija med srečo in lastništvom stanovanja.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Kot rečeno pa tudi stanovanjski lizingi so, kot sem bila poducena par dni nazaj. Za lizing tela pravila ne veljajo pa naj gre pa se pufa pa pol še 3 rodi, za vsak slučaj, če bi drugače že nakeko lahko šel iz tega začaranega kroga.

Lizing (za potrošnike, t.j. FO) je že dolgo reguliran čisto enako kot potrošniški krediti. Mislim, da se je začelo enačiti že v daljnjem letu 2008. Tudi poroča se enako v SISBON kot krediti.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Plačujem za 57 m2 194€ brez subvencij, da ne bo pomote. Prijaviš se na razpis tako kot smo se mi pred 25 leti.

Kaj se bo zgodilo, če bodo res pričeli preverjat upravičence, kot se nekaj govori? Recimo, da ti opalijo 500+ najemnino in izgubiš subvencijo?

Pa kot si dejal, to je bilo 25 let nazaj. Na stara leta te komot fuknejo iz stanovanja (bodo že pogruntal) in si pri 600e penzije mrzel...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ja, ampak je opcija ki želijo z glavo skozi zid, ne?
Najemnina je brez vezave in brez obresti. Je kaka je, brez nepredvidljivih nekih stroškov vzdrževanja in popravljanja, ker to ni tvoja skrb oziroma je v ceni najmenine. Tisti, ki vlečete analogije obrok krede vs najemnina, je notri tudi to (vzdrževanje, nepredvidljive zadeve, zavarovanje, rezervni skladi in njih sprememba, ko se gre v kako investicijo). Če si v buli, bi vseeno rekla, da je to manj stresna situacija.
Kakšwn stres? Razen če si na začetku krede, je stres isto sranje, le da po recimo 10ih letih krede ob prodaji še nekaj ti ostane. Kredo si pa v luft vrgel. Pa pri kredi imaš še nekaj mesecev streho nad glavo, morda še kakšno leto, če urediš reprogram. Pri najemu si pa nasledni mesec na cesti. Malo razmišljaj.

Še glede ostalih stroškov: 150 eur za zavarovanje, 50 eur nusz, to je to. Ostalo pa itak tudi kot najemnik plačuješ, razen za opremo. To se da pa tudi rabljeno lepo skozi prit. Za moje prvi stanovanje sem recimo dobil sedežno z mizo in dvema stoloma za 150 eur in še vedno služi.