Krediti po 1.11.2019

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
No malo matematike....

Star si 23 let in rad bi kupil stanovanje... stane 150.000 EUR
sedaj si v najemu, ki stane 600 na mesec. imas 1600 place.
Lahko sparas po 700 na mesec in zivis s 300 euri (ja tok ti ostane za poloznice in hrano...pa avto...ce ostane).

Stanovanje si bos kupil po 214 mesecih oz po skoraj 18 letih sparanja ko bos zakorakal v svoja 40a. Otrok verjetno ne bos imel ker jih bos tezko zivel s tistimi 300 euri ki ostanejo.

Ok pojdimo nazaj. Star si 23 let, rad bi si kupil stanovanje za 150000 eur, place imas 1600 eur.
Odides na banko po kredit.
Obrok je 760 eur, placeval ga bos 240 mesecev. na mesec ti po placilu kredita ostane 840 EUR.
Ko bos star 43 let bos brez kredita in z lastno nepremicnino oz drugace s 150000 eur kapitala, ki ga ze 20 let uzivas.

Nikakor ampak res nikakor ni bolje, da bi ta znesek prvo varceval.

Ampak to ne pomeni da je ukrep BS slab. Ker naceloma niti ne targetira stanovanjskih kreditov ampak potrosniske kjer pa so obresti bistveno visje in se matematika kot je opisana zgoraj popolnoma spremeni.
SE STRINJAM pri stanovanju. Če boš pogledal moje poste prej, boš videl, da sva na isti liniji tukaj.

Nikakor pa se ne strinjam, da nekoga crknjen avto potisne v sranje. Ker za take malenkosti MORAŠ imeti nekaj na strani. Če pa on sedaj lahko ''špara'' 150 EUR na mesec, ko mu banka odteguje za kredo, prej pa je vse šlo in nima tudi eura rezerve, to pa ne vem, če je najbolj pametno, Ker lahko mu drugi mesec crne še drugi avto, potem bo pa šele v buli, ker krede ne bo več.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.687
8.981
113
No malo matematike....

Star si 23 let in rad bi kupil stanovanje... stane 150.000 EUR
sedaj si v najemu, ki stane 600 na mesec. imas 1600 place.
Lahko sparas po 700 na mesec in zivis s 300 euri (ja tok ti ostane za poloznice in hrano...pa avto...ce ostane).

Stanovanje si bos kupil po 214 mesecih oz po skoraj 18 letih sparanja ko bos zakorakal v svoja 40a. Otrok verjetno ne bos imel ker jih bos tezko zivel s tistimi 300 euri ki ostanejo.

Ok pojdimo nazaj. Star si 23 let, rad bi si kupil stanovanje za 150000 eur, place imas 1600 eur.
Odides na banko po kredit.
Obrok je 760 eur, placeval ga bos 240 mesecev. na mesec ti po placilu kredita ostane 840 EUR.
Ko bos star 43 let bos brez kredita in z lastno nepremicnino oz drugace s 150000 eur kapitala, ki ga ze 20 let uzivas.

Nikakor ampak res nikakor ni bolje, da bi ta znesek prvo varceval.

Ampak to ne pomeni da je ukrep BS slab. Ker naceloma niti ne targetira stanovanjskih kreditov ampak potrosniske kjer pa so obresti bistveno visje in se matematika kot je opisana zgoraj popolnoma spremeni.
Tud stanovanjske tangira, ne beri zavajanja BS.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Ni problema. Koliko, pa je po vaše tržna najemnina 200, 300, 500, 700€? Da so najmenine privat tako visoke je kriva država. Lahko bi naredili za lastnike, ki oddajajo stanovanja davčno olajšavo, če oddajo mladi družini. Vse kar pa je nad neko normalno najemnino, pa nabit davek hijenam. Na Dunaju so povprečne najemnine okrog 500€, kar je malo, glede na njihov standard. Pri nas pa 500, 600€ itd.

Meni je vseeno koliko so, ker sem šel 10 let nazaj v kredit in najema ne plačujem (hvala k* sem se tako odločil). Ampak vem pa, da 200€ nikakor ne bojo. In če ne drugega se zna celo zgodit, da recimo koga čez noč vržejo na cesto, ker ni upravičen. Kaj pa potem? Pri recimo 60ih? Tik pred penzijo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.687
8.981
113
SE STRINJAM pri stanovanju. Če boš pogledal moje poste prej, boš videl, da sva na isti liniji tukaj.

Nikakor pa se ne strinjam, da nekoga crknjen avto potisne v sranje. Ker za take malenkosti MORAŠ imeti nekaj na strani. Če pa on sedaj lahko ''špara'' 150 EUR na mesec, ko mu banka odteguje za kredo, prej pa je vse šlo in nima tudi eura rezerve, to pa ne vem, če je najbolj pametno, Ker lahko mu drugi mesec crne še drugi avto, potem bo pa šele v buli, ker krede ne bo več.
Spet gledaš skozi sebe. Moraš imeti na strani. Kaj pa če ne moreš imet. Kreda za avto nikol ni in ne bo najugodnejša opcija, je pa opcija.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.233
3.136
113
Ja lej, če bi brez težav odplačal puf 2 jurja v enem do dveh letih, ga bo na banki tudi dobil. Če ga na banki ne dobi in se mu še vedno zdi, da ga lahko brez težav odplača v letu ali dveh, lahko vzame tudi kredit v kateri izmed posojilnic a la Arhimed, Skupina 8...itd. Je pa fino, da se ne zakalkulira, ker bodo obresti in bodo izvršbe...
Jaz mu privoščim avto za 15 jurjev. Naj do takrat še malo pošpara pa bo. Je škoda ponosa v kanti za 300 ali celo 150 €€.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.687
8.981
113
Uh, zdej si pa pr avtu za 15 jurjev. Vidim, da se s tabo ne da. Tvoja kanta je pa, če dela, zlata vredna. Seveda zgolj tebi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Fak avto za 2 jurja je tebi luksuz....In zakaj hudiča bi človek, ki bi recimo da brez posebnih težav odplačal puf 2 jurja v enem do dveh letih sploh metal stran denar za kripe, ki niso za drugam, ko za na odpad samo zato, ker se je nek uradnik spomnil, da je pa pr kredah za 2 jurja problem. Dal sem ti samo primer in zdej smo pr naštevanju avtov za 150 EUR.
Imaš prav, ko nimaš za jest, je avto za 2 jurja najpomembnejši. Vidim, da še nisi bil v situaciji, ko ti je kuzla skakala v rit.
Pa ti pišeš, da je avto za 2 jurja luksuz, ne jaz.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Spet gledaš skozi sebe. Moraš imeti na strani. Kaj pa če ne moreš imet. Kreda za avto nikol ni in ne bo najugodnejša opcija, je pa opcija.
Tu je sam vprasanje a mas viska 150 eur na mesec ali ne. Torej kam jih das je vseeno...v kredo al pa sparat. Ce pa jih nimas, jih cudezno ne bos imel tudi po tem ko bo treba placevat obrok za kredit...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.233
3.136
113
Verjamem ti kalbo, da sem še za koga drugega bedak in ne samo zate, ko se vozim v avtu take vrednosti.
Ampak vsakomur koliko se lahko stegne.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
696
113
toti Maribor
Trg neprofitnih stanovanj bi itak konkretno bilo treba pretresti. Folk, ki je pred 20 leti prišel do teh stanovanj kot reveži, sedijo do smrti na teh stanovanjih in so po njih upravičeni do teh stanovanj tudi njihovi otroci. Noben vmes ne preveri, kako se je spremenil njihov prihodek ... zato pa mladi nikakor ne pridejo zraven ... tiste, ki so padli v bedo, pa občine nameščajo v gnila, vlažna, za dostojno življenje neprimerna stanovanja.

Od kje vam ideja, da so bila in da so neprofitna stanovanja samo za reveža. Torej ima po vaši logiki Dunaj 70% revežev:nigladek: Razlika med revežem in ne revežem je samo v subvenciji. Jaz je nimam in plačujem polno ceno. Ker, pa živim v zaplankani Sloveniji, bi vi bili verjetno najbolj srečni, da bi imel najemnino 800€+.:aplauz:Mi imamo celi sistem v qrcu. Če ne bi bilo Jazbinškovega zakona, ko so večinoma prišli skoraj zastonj do stanovanj, me zanima koliko bi jih sedaj imelo odkupljena stanovanja. Pa ravno o tem sem vam govoril. Ker nimam odkupljenega stanovanja sem bedak, izkoriščam državo itd..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Spet gledaš skozi sebe. Moraš imeti na strani. Kaj pa če ne moreš imet. Kreda za avto nikol ni in ne bo najugodnejša opcija, je pa opcija.
Torej prej ne more imeti, sedaj bo pa kar naenkrat lahko, ko mu bo banka takoj odbila po plači dol? Pa še plačal stroške odobritve in obresti banki. Lepo te prosim. In samo tukaj jaz vidim problem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Od kje vam ideja, da so bila in da so neprofitna stanovanja samo za reveža. Torej ima po vaši logiki Dunaj 70% revežev:nigladek: Razlika med revežem in ne revežem je samo v subvenciji. Jaz je nimam in plačujem polno ceno. Ker, pa živim v zaplankani Sloveniji, bi vi bili verjetno najbolj srečni, da bi imel najemnino 800€+.:aplauz:Mi imamo celi sistem v qrcu. Če ne bi bilo Jazbinškovega zakona, ko so večinoma prišli skoraj zastonj do stanovanj, me zanima koliko bi jih sedaj imelo odkupljena stanovanja. Pa ravno o tem sem vam govoril. Ker nimam odkupljenega stanovanja sem bedak, izkoriščam državo itd..
Noben ti ne govori, da izkoriščaš državo, če plačuješ najemnino, ki ti pripada po dohodkih.
Težava je bila v tem, da so nekateri prišli od neprofitnih stanovanj, potem pa čez 15 let na direktorskem mestu še vedno plačevali najemnino 150 EUR za neprofitno stanovanje. Zraven pa nov Mercedes. A mlada družina se stiska v garsonjeri za 500 EUR na mesec, ker sta bila starša rojena 20 let prepozno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Generik

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Tu je sam vprasanje a mas viska 150 eur na mesec ali ne. Torej kam jih das je vseeno...v kredo al pa sparat. Ce pa jih nimas, jih cudezno ne bos imel tudi po tem ko bo treba placevat obrok za kredit...
Evo, točno to. In s kredo 2 jurja za avto, boš potem samo še v večjem dreku, ko ti bo še banka za vrat dihala.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
696
113
toti Maribor
Mene je najbolj strah, ker po Alterjevo srednji sloj prebivalstva ni upravičen do neprofitnega stanovanja, ampak si ga mora kupit.:evil:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Od kje vam ideja, da so bila in da so neprofitna stanovanja samo za reveža. Torej ima po vaši logiki Dunaj 70% revežev:nigladek: Razlika med revežem in ne revežem je samo v subvenciji. Jaz je nimam in plačujem polno ceno. Ker, pa živim v zaplankani Sloveniji, bi vi bili verjetno najbolj srečni, da bi imel najemnino 800€+.:aplauz:Mi imamo celi sistem v qrcu. Če ne bi bilo Jazbinškovega zakona, ko so večinoma prišli skoraj zastonj do stanovanj, me zanima koliko bi jih sedaj imelo odkupljena stanovanja. Pa ravno o tem sem vam govoril. Ker nimam odkupljenega stanovanja sem bedak, izkoriščam državo itd..
Ne tu je neko drugo vprasanje ki se ga mores ti vprasat.

Reublika Slovenija se financira skozi davke. Vsi jih placujemo pri placi, vsi cez ddv, lastniki podjetij se cez davke na dobicke in davke na kapitalske dobicke. In to ni malo denarja. S tem denarjem upravlja drzava, med drugim se skusa it neko (pustimo zdaj kaksno) stanovanjsko politiko. Del te politike je gradnja najemniskih neprofitnih stanovanj. Torej ne bodo ustvarili dobicka, bodo pa pokrili stroske.

Ampak ta denar je "vezan" v projektu npr 40 let, da se enkrat pokrije strosek gradnje skozi tvojo neprofitno najemnino.

In vprasanje ki ga jaz zastavim tebi je: Zakaj menis, da je prav, da drzava to tebi financira meni pa ne? Zakaj menis da je prav, da financira ravno neprofitna stanovanja in ne npr ekolosko pridelane hrane? Zakaj menis da je pravicno, da je to tebi omogoceno, meni pa npr ni, ceprav placam toliko davka, da je tvoje stanovanje odplacano v nekaj letih?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Ne sej sam na vprasanja mi prosim odgovori. Ker me zanima zakaj si ti preprican da je to pravicno, jaz nikjer nisem napisal da je narobe da ti tam zivis pod takimi pogoji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.269
113
večina ki so bogi, imajo v košaricah budget S in pa pivo pa čike, ter mobitel . Tako da neke rezerve so še.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.687
8.981
113
Torej prej ne more imeti, sedaj bo pa kar naenkrat lahko, ko mu bo banka takoj odbila po plači dol? Pa še plačal stroške odobritve in obresti banki. Lepo te prosim. In samo tukaj jaz vidim problem.
Česa ne štekaš? 100 do 150 na mesec ni noben problem napraskat, sam težava je, ker imata skup glih mal več ko za enga minimalca ...uradno....z jajčki in podobno štukarijo se mal še doštuka, sevede za banko prej, ko sta kupila njej mal boljši avto (za jurja pa pol, da ne bo kdo sanjal o kakem luksusu) ni bil noben problem in pufek se je odplačal, obresti pri tako majhnih zneskih niso nevemkaj. Zdej, ko upičijo še dva otroka zraven ona ne more vzet niti jurja posojila. Avto pa na tleh pred hišo, sosed pa ravno prodaja neki preverjenga in neki kar bo še ohoho let lepo šibal. kot rečeno krizni budget pa vzela peč, ki je crknila. jebeš tako državo.