Rudniki po svetu

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
OK, danes sem prebral to:
V zadnjem letu pa še kar nekaj "problemov in nesreč" v rudnikih.
Kitajska prednjači...
Kaj pa naši rudniki? So bolj zaščiteni? A bolj skrbijo za rudarje? Ali je vse en ....

Ni potrebno: levi so jim dali to, desni so jim dali to... Zanima me zaščita rudarjev. In pogoji za delo.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nimajo zaman napisa SREČNO nad vhodom v rudnik.

Mislim, da je povsod poskrbljeno za varnost, kolikor je to pač mogoče, je pa delo podvrženo različnim zunanjim dejavnikom, na katere ni pravega vpliva. Lahko je varnost 99,99€ pa je še vedno mičkena šansa, da gre kaj narobe.

Po drugi strani pa sem prepričan, da je bilo včasih nesreč še veliko več (se spomnim, da smo večkrat "trepetali" za ujete rudarje v Trebči), le vedeli nismo za vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113

V Sloveniji je to še tako edini delujoč rudnik. Vse ostalo je bolj na ravni muzeja ali pa v zadnji fazi zapiranja.
Je pa tako kot je bilo zapisano. Nevarno je že samo po sebi. Zvemo pa verjetno tako samo za večje nesreče po svetu.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Razlika je samo da pred 20 ali 40 leti za to in druge nesreče v tujini nebi niti zvedel.
Isto kot za vsako streljanje v usa šolah . Recimo zadnjič bila novica na sky news avstralija ko se je prevrnil bus na hrvaškem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Vseeno je varnost v rudniku odvisna od lastnika in od oblasti. Na Kitajskem se nesreče dogajajo na dnevnem redu, ker je tam v mikrookolju divji kapitalizem iz 19. stoletja na Zahodu. Na Zahodu je zaradi napredka družbe bolje poskrbljeno, se pa nesreče seveda dogajajo, ker se vseh faktorjev nikoli ne da predvideti.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Nesrece so in se dogajajo ze celi cas.

Velenjski rudnik ima eno najboljsih rudarskih resevalnih cet v evropi.
mislim da letos imajo 115let obstoja.

moj star ata je leta 1968 umrl v rudniski nesreci v velenju. nikjer ni kaj napisanega o tem, vem samo kaj so drugi in stara mama pripovedovala ampak se to sta dve verziji zakaj je umrl.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
V naših rudniki pa (Finance.10.2022):
"Po neuradnih informacijah - odziv iz HSE, lastnika premogovnika čakamo -, je v torek v premogovniku defomiralo tla rova, poškodovalo tudi progo, kar pomeni, da ni možno premoga spraviti na površje.
Gre za rov, v katerem bi morali premog začeti kopati novembra, medtem ko en rov zdaj v skladu z načrtom (zaradi dokončanja izrabe odkopnega polja) že zapirajo, v drugem rovu pa imajo zaradi težav z odkopno progo, ki trajajo že tri tedne - zaradi povečanih pritiskov in slabšega geomehanskega stanja -, odkop pol manjši od predvidenega. Za odpravo težav v novem rovu bosta po naših informacijah potrebna vsaj dva meseca, težave v še aktivnem rovu pa se bodo odpravljale sproti, a to pomeni manjši odkop premoga."

Aja, pa zato je ugasnjen TEŠ.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
V naših rudniki pa (Finance.10.2022):
"Po neuradnih informacijah - odziv iz HSE, lastnika premogovnika čakamo -, je v torek v premogovniku defomiralo tla rova, poškodovalo tudi progo, kar pomeni, da ni možno premoga spraviti na površje.
Gre za rov, v katerem bi morali premog začeti kopati novembra, medtem ko en rov zdaj v skladu z načrtom (zaradi dokončanja izrabe odkopnega polja) že zapirajo, v drugem rovu pa imajo zaradi težav z odkopno progo, ki trajajo že tri tedne - zaradi povečanih pritiskov in slabšega geomehanskega stanja -, odkop pol manjši od predvidenega. Za odpravo težav v novem rovu bosta po naših informacijah potrebna vsaj dva meseca, težave v še aktivnem rovu pa se bodo odpravljale sproti, a to pomeni manjši odkop premoga."

Aja, pa zato je ugasnjen TEŠ.
glih zadnjič smo se pogovarjali, kako malo premoga je na deponiji premoga v Velenju.

Vsako leto pred zimo je bila zaloga premoga na deponiji dosti večja, kot sedaj, vsaj to, kar se vidi iz avta, ko se mimo voziš (ena deponija se ne vidi iz avta).

Kot, da bi načrtno zmanjšali količino premoga na deponiji na tisto minimalno - 10dni kurjenja.