Kazen za parkiranje

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Živjo,
Hudič je tale veseli december ja. Spet sem namreč fasal kazen za parkiranje, in sicer sem avto za 3 minute pustil na pločniku na žel. postaji v Ljubljani ker sem s puco skočil do bankomata da sem ji posodil za vlak.
No, pridem vem iz bajte, in me na avtu čaka čedna modra kuvertica. Notri tista 2 obrazca in položnica, kazen pa 80€, oz. 40€ če uveljavljam popust.

Zanima me, koliko možnosti imam, če se na tole pritožim. Glede na to, da sem avto postavil na pločnik zato, da nisem oviral avtobusov, in da je na tem mestu pločnik zelo zelo širok, tako da nisem oviral niti pešcev, pa še glede na to, da sem res takoj prišel nazaj do avta.
Aja, pa v kratkem opisu dejanskega stanja z navedbo dokazov piše samo "pločnik".

Naj se pritožim ali plačam takoj? Če prav razumem, če se pritožiš ne dobiš popusta ane??
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pločnik je pločnik in dejstvo je da si parkiral nepravilno.

Za 40 EUR nima smisla voditi postopka.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Briga njih če si ti bil tako prijazen, da si se umaknil avtobusom. Bil si na pločniku in za njih je zadeva končana. Plačaj čimprej in vedi za drugič.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj oče je invalid in je parkiral pred hišo da je znosil stvari iz avta. Ko je šel ven da bi prestavil avto v garažo ga je že čakalo sporočilo redarja. Je klical na redarstvo in so mu rekli da če je invalid naj se kar pritoži. Mislim , da je moral 2-3x poslati pritožbo na različne naslove, ter kopije invalidske izkaznice inp.
Po več kot enem letu je dobil pošto od sodnika za prekrške, da je oproščen prekrška in se mu kazen stornira vendar je pri tem oviral pešce zato mora plačati stroške postopka v vrednosti 40€
confused-1.gif


Mislim, da je najbolje, da kar plačaš in čim hitreje pozabiš na vse skupaj
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.688
6.252
113
Brez zamere, ampak prekrsek si storil ze ko si zapeljal na zeleznisko postajo. Tja namrec smejo le avtobusi in taxiji.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hmm, ni a tak da ti morajo vročiti papirje osebno ?

Meni so zadnjič pustili na avtu le kratko obvestilo, da bo "prava stvar" poslana po pošti.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Situacija zate res ni rožnata, razen če dokažeš, da v kritičnem času nisi ti vozil oz. parkiral.
smile-1.gif
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Citat:
Uporabnik pero pravi:

Spet sem namreč fasal kazen za parkiranje, in sicer sem avto za 3 minute pustil na pločniku na žel. postaji v Ljubljani ker sem s puco skočil do bankomata da sem ji posodil za vlak.

Glede na to, da sem avto postavil na pločnik zato, da nisem oviral avtobusov, in da je na tem mestu pločnik zelo zelo širok, tako da nisem oviral niti pešcev, pa še glede na to, da sem res takoj prišel nazaj do avta.


Naj se pritožim ali plačam takoj? Če prav razumem, če se pritožiš ne dobiš popusta ane??

3 min
ne-ne-1.gif
Dvomim da jih nebi sreču.

Avtobusni postaji ???
bonk.gif


Plači TAKOJ... Ne sam da ne dobiš možnosto plovičke akpak tudi še stroške obravanave in še kaj... na koncu bo čez 100 ojrov
cry12bpy.gif


Zdej se pa odloč kaj je tanjbl
grin1.gif


Btw: Bod srečn da je sam tok
grims-1.gif