Kazen za parkiranje

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Danes sem na metelkovi (pred ZD-jem) dobil kazen za parkiranje (zelena ovojnica).
Vse vredu in prav, ampak parkiral sem med drevjem, kjer NI talnih označb in on NE na pločnik!
Tabla sicer je, vendar kakih 150 metrov proč (vmes je eno križišče, ki naj bi tablo razveljavilo?) Parkomati so pa razmetani okrog.

Zanima me, ali se mi je smiselno pritožit in sklicevati na to, da sem imel avto parkiran na mestu kjer ni označb?

Lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Danes sem na metelkovi (pred ZD-jem) dobil kazen za parkiranje (zelena ovojnica).
Vse vredu in prav, ampak parkiral sem med drevjem, kjer NI talnih označb in on NE na pločnik!
Tabla sicer je, vendar kakih 150 metrov proč (vmes je eno križišče, ki naj bi tablo razveljavilo?) Parkomati so pa razmetani okrog.

Zanima me, ali se mi je smiselno pritožit in sklicevati na to, da sem imel avto parkiran na mestu kjer ni označb?

Lp

Si parkiral morda na zelenici?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Ne, parkiral sem na parkiranju namenjenemu placu (vbistvu so vzporedno z cesto narejeni parkir-placi), kateri so namenjeni parkiranju avtomobilov. Fora je sam v tem da niso označeni.
Zadnjič je na istem placu redar pisal kazen sodelavcu, nakar ga je sodelavec dobil pri delu in vprašu kaj se gre, češ da sej tukaj niso narisani parkir placi in mu kazni ni izročil. Jaz se pač danes nisem srečal in sem pokasiral.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Ja, sam jaz sem mel parkiran na drugi strani ceste (med drevjem)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Res si lahko razlagaš da križišče razveljavi prometni znak, vendar je pa odvisno kaj piše na tablah pod znakom,
lahko da je označeno da je za celo območje itd... in ti križišče ne razveljavi table... sem pa prepričan, da na MOLu,
ne bi pozabili na tista parkirna mesta med drevesi
rolleyes-1.gif

2080744-metelkova.jpg
 

Priponke

  • 2080744-metelkova.jpg
    2080744-metelkova.jpg
    65,1 KB · Ogledi: 458

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Zelena ovojnica je od JP LPT. Mislim da je neka sodba vrhovnega sodisca da postopek zacet na podlagi njihove prijave in "dokazov" pade v vodo... SJTV1 to bolj spremlja in se je najbolje nanj obrnit
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.410
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Po tej sliki bi jst razumel kot pločnik. Da je robnik spuščen pa je zaradi vozičkov (otroški/invalidski).
Imaš pa na začetku ulice tablo za parkirišče in če trmariš, da tam ni pločnik, te verjetno lahko globi po 3 točki 65 člena ZPrCP:

Citat:
(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

Po katerem zakonu in točko so te globili? Imaš zapisano na obvestilu.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
kolikšna pa je kazen??
verjetno v primerjavi z 0,70€ na uro za listek mnogokrat več!
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Ker sem se ubadal s podobno težavo, posredujem nekaj iztočnic:

Zelena obvestila:
http://www.delo.si/novice/ljubljana/zelena-obvestila-lpt-so-zakonita.html

Točka 6a; Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o urejanju prometa v Mestni občini Ljubljana:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20134067

Križišče razveljavi znake za izrecne odredbe, ne pa tudi znakov za obvestila (III-35, III-37...)
Pa še to... uvoz na dvorišče objekta se ne smatra kot križišče. Definicija križišča (križanje dveh cest v ravnini ali nekaj podobnega) je zelo dvoumna. Marsikdaj dovoz do objekta ni tretiran kot cesta, čeprav je v naravi to asfaltirana površina s pločnikom in znakom.

lp,
Mpix
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Ma dej no, taglaven, ko je treba 70 centov prišparat, pa tazadnja rupa, ko je treba kazen plačat. Dobro si vedel, da se tam plačuje parkiranje, zdaj pa plačaj kazen. Lekcija za naslednjič.

Ga ni enega samega človeka, ki bi se mi smilil ob takih parkirnih kaznih. Brihtnobe, pol so pa solze. Plačaj 20€.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Ma dej no, taglaven, ko je treba 70 centov prišparat, pa tazadnja rupa, ko je treba kazen plačat. Dobro si vedel, da se tam plačuje parkiranje, zdaj pa plačaj kazen. Lekcija za naslednjič.

Ga ni enega samega človeka, ki bi se mi smilil ob takih parkirnih kaznih. Brihtnobe, pol so pa solze. Plačaj 20€.

Kaj pa ti žreš za ene tablete, da ti tako agresijo vn meče?
Sem zaposlen v ZDju, ker pa nimamo zaposleni svojega parkirišča se je treba znajti. Vrjemi da 0,7 € * 8 ni ravno malo,
Garažna hiša me pa pride 90€ na mesec. In ker nism direkt iz ljuljane, hebenti da moram nekje parkirat.

Včasih je blo kul, ker so bli tam na makadamui fraj placi, zdej so pa tam dal ketno in dejansko se ne da nikjer parkirat.
Ja, bom plačal, kaj pa čem druzga, za 20€ že ne grem pisat pritožbe in se okol dajat, Mii je pa neumno, da je vse napol narjeno, pa brez narisanih boksov.In ne, nisem vedu da je tam plačljivo, ker je so zadnjič sodelavcu kazen pisal na istem mestu, ko jih je pa spomnu da tam ni boxov narisanih, je pa redar skomignu z rameni in šel proč brez da bi mu kazen izroču.
Če pa parkiram v boks, na urejenem mestu, to tud vedno pošteno plačam na uri!
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Takoj čez cesto imaš parkirišče SŽ, kjer lahko kupiš mesečno karto. Prav tako imaš možnost uporabit P+R. Tretja možnost je menjat službo. Izberi si najljubšo možnost.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Med drevjem je zelenica, torej si parkiral na zelenici. Preberi si, kakšna kazen je za parkiranje na zelenici. Čist simpl.

https://www.google.si/maps/@46.0570843,14.5160087,3a,75y,191.9h,66.29t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMxWNw6wHknjOuYMUrIWaDA!2e0

Prepoved parkiranja na zelenici je privzeta, ne rabiš povsem nobenega znaka. Bo zdaj šlo? Povsem nobenega. Pritožbo le napiši, da boš dal tisti 40€ in še za stroške postopka zraven, zgolj za nauk.

Vse one zgornje tri izbire ti pa še vedno ostanejo. No ja, seveda ti ostane še pizdakanje, ker tokrat pravila veljajo tudi zate
wink-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Pa kolkrat moram še povedat da ni med drevjem zelenice!

Evo, točno sm sem parkiral, kot vidiš prejšen box še ima narisane črte, naslednji pa ne več.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.410
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
ZPrCP

65. člen

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami prvega, drugega, tretjega odstavka tega člena ali z 2., 3., 5., 6., 8., 10., 11., 12., 13., 14., 15. ali 20. točko četrtega odstavka tega člena.

Kakorkoli se obrneš, rit imaš zadaj. Te trofi po zakonih, odlokih, itd...

Še 1x. Prepiši iz listka po katerih zakonih/odlokih in členu so te kanatli.