Kazen za parkiranje

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jezen sem pa zato, ker je očitno, da so pripravili prostor, ki izgleda kot parking, ga označili, da je prepovedano in potem veselo pisanje kazni...
Bom probal brez smajlija, ki se valja...:valjamse:.... ok ne gre...:valjamse:....:valjamse: se opravičujem..:valjamse:
Lahko samo pojasniš, kako so po tvoje to storili "da zgleda kot" parking? Oz. kaj bi dalo slutiti da gre za parking?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Človek je pač nekaj spregledal, situacija se mu zdi krivična. Ne vidim razloga, da bi se iz njega norčevali.
Ena od treh kazni v prometu, ki sem jih doslej dobil, je bila pred desetletji za parkiranje na mestu za invalide. Ko sem pripeljal na stisnjeno parkirišče, sem vzvratno zapeljal zraven parkirišča za invalide. Napaka, tudi tisti prostor je bil tako označen, čeprav v ogledalih tega nisem videl, ker je optimalni čas za osvežitev barve že zdavnaj minil. Me je žrlo kak dan, ampak najbolje da plačaš in priznaš, da pač nisi bil dovolj pozoren in še sreča, da je nekdo, ki skrbi, da se pravila spoštujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Človek je pač nekaj spregledal, situacija se mu zdi krivična. Ne vidim razloga, da bi se iz njega norčevali.
Oksimoron. Bistroumni nesmisel. Npr. čistokrvni mešanec.
Ne moreš nečemu, kar je označeno s prepovedjo za parkiranje, reči parking.
Ne gre za norčevanje, samo očitno je da vali krivdo na tretjo osebo. Če je spregledal jasen znak, ga je pač spregledal in lahko krivdo pripiše samo sebi.
Če ga je videl, lahko krivdo še bolj pripiše sebi oz. bi me resno zanimalo zakaj je parkiral?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Sploh ni vprašanje spregledal ali ne. Vsakemu se zgodi, tudi meni se je. Samo namesto fotkiča in šublerja sem vzel v roke denarnico in plačal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
No, grem pod tuš, ker si pomeni zlil vso gnojnico :p

Tablo sem spregledal in niti pomislil nisem, da je tam prepovedano parkirati, ker je na tej celotni dolžini, kjer je prepovedano parkirati, bilo prostora samo za še en avto. Pomislil sem, da imam srečo, ker je nekdo ravno speljal.

Jezen sem pa zato, ker je očitno, da so pripravili prostor, ki izgleda kot parking, ga označili, da je prepovedano in potem veselo pisanje kazni...
:mad:
Advokata pod roko in na sodisce. Ni vrag da ne dobis na ustavnem. Pa srečno. :evil:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Pa Mejduš ste nesramni. Človek je vprašal za mnenje. Je naredil napako, ampak zakaj bi plačal, če se da mogoče plačilu izogniti.
Vi pa vsi bolj papeški od papeža...

Dejstvo je, da je znak po katerem je bil kaznovan bil prirejen. To bi sodišče verjetno označilo kot PONAREJEN (isto kot ona medicinska sestra v MB, ki je podpisovala recepte).
In na podlagi postavljene "prikle" s ponarejenim znakom pač ne moreš biti kaznovan. In če se vsi tako zelo držite zakonov, se pa dajmo držat teh do konca! En redar pač ni poklican zato, da bo postavil znak kot se njemu zazdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Pepe

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Pa Mejduš ste nesramni. Človek je vprašal za mnenje. Je naredil napako, ampak zakaj bi plačal, če se da mogoče plačilu izogniti.
Vi pa vsi bolj papeški od papeža...

Dejstvo je, da je znak po katerem je bil kaznovan bil prirejen. To bi sodišče verjetno označilo kot PONAREJEN (isto kot ona medicinska sestra v MB, ki je podpisovala recepte).
In na podlagi postavljene "prikle" s ponarejenim znakom pač ne moreš biti kaznovan. In če se vsi tako zelo držite zakonov, se pa dajmo držat teh do konca! En redar pač ni poklican zato, da bo postavil znak kot se njemu zazdi.
Jaz sem mu predlagal advokata. Mogoce se najdeta doticni in fiskalis kaksen vecji feler in bo puba se mastno zraven zasluzil.
Sam postopamo povsem drugace: kadarkoli naletim na dvoumno ali nelogicno situacijo-oznacbo, se odlocim tako, da ne izberem najslabsega moznega scenarija-nimam ne viska denarja niti casa za jebanje z dokazovanjem napak drugih. Nekdo nazaj je zapisal, da se je s parkplaca s komplet familijo pac se malo sprehodil-*****.