Napačno parkiranje ki to ni

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Dobim nalog za plačilo globe, ker naj bi domnevno parkiral na mestu, kjer "Ustavitev in parkiranje je prepovedano, kjer je to v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo."

Vozilo je bilo parkirano natančno Še en zemljevid.

Prometni znak za nedovoljeno ustavljanje in parkiranje je postavljen na začetku slepe ulice in ga eno oz. dve križišči razveljavita. Avto je vedno vsaj 5 m stran od prehoda za pešce in 15 od križišča, na kar se 21. točka 4. odstavka 65. člena ZPrCP niti ne nanaša, se pa nanjo sklicuje mestno redarstvo.

Ugovor, zahteva za sodno varstvo, plačilo globe - kaj mi svetujete? Ali sem res v zmoti?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A ni še neka fora, da more biti črtkana črta, če gre za dvosmerno vozišče, drugače se ne sme parkirati na cesti, niti če je dovolj prostora?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Če mene vprašaš, so vsi ti avtomobili parkirani na cesti, kar je seveda prepovedano, pa naj bo znak ali ne. Ulica je namenjena dvosmernemu prometu, kar pa je zaradi parkiranih avtomobilov nekako težko izvedljivo, saj se dva avtomobila ne moreta srečati. Takih situacij je v LJ veliko, in redarji to pridno izkoriščajo za kasiranje...
Recimo Mucharjeva ulica za Bežigradom je imela enak problem, ki pa so ga rešili tako, da so vedno zaparkirano cesto spremenili v enosmerno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Če mene vprašaš, so vsi ti avtomobili parkirani na cesti, kar je seveda prepovedano, pa naj bo znak ali ne. Ulica je namenjena dvosmernemu prometu, kar pa je zaradi parkiranih avtomobilov nekako težko izvedljivo, saj se dva avtomobila ne moreta srečati. Takih situacij je v LJ veliko, in redarji to pridno izkoriščajo za kasiranje...
Recimo Mucharjeva ulica za Bežigradom je imela enak problem, ki pa so ga rešili tako, da so vedno zaparkirano cesto spremenili v enosmerno.

Na cestah ni prepovedano parkiranje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Če sem si prav ogledal cesto, gre za cono 30. V conah umirjenega prometa je parkiranje na tak način prepovedano.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Če sem si prav ogledal cesto, gre za cono 30. V conah umirjenega prometa je parkiranje na tak način prepovedano.

Cona 30 =/= Cona umirjenega prometa
Kako je glede parkiranje v tej/teh coni/conah napram ostalim cestam pa ne vem, če je kaj drugače?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Cona je pa sedaj vprašaj ja ... drugače pa se da parkirati marsikje, le pravila je treba dobro naštudirati. Kjer je polna črta ne smeš, izven naselja ne smeš. Ostati mora vsaj 3m vozišča, prehodi za pešce, bližina križišč, znakov, itd. odpade.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Črte so, samo izgleda da so na google street view slabo vidne ali celo zabrisane.
Na slikah, ki mi jih je poslalo redarstvo, definitivno so.
Torej kaj za vraga bi lahko bilo narobe?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik navlixx pravi:
Črte so, samo izgleda da so na google street view slabo vidne ali celo zabrisane.
Na slikah, ki mi jih je poslalo redarstvo, definitivno so.
Torej kaj za vraga bi lahko bilo narobe?

Daj scan slike - na Streetview ni vidnih črt in to je, vsaj kolikor jaz razumem 65. člen, edina osnova za kazen.

Omenjeno območje umirjenega prometa in cona 30 nista eno in isto. Območje umirjenega prometa določa znak III33 (moder pravokotnik kjer se odrasli in otrok žogata na cesti). Hitrost je omejena na 10 km/h.

Edit: če so te res po 21. alineji opalili, pomen, da je nekje znak za prepoved parkiranja.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik navlixx pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Mogoče bo v pomoč: http://www.zurnal24.si/zastonj...n-clanek-256020

Proti koncu članka je zemljevid kje je v LJ možno tak parkirat.

Hvala. Eden od komentatorjev je napisal, da drugič raje plača globo - kljub napačno izrečeni - kot da se vleče po sodiščih €€ - pride ceneje skozi.
cry12bpy.gif

Torej
Ce je cesta siroka 6m(vsak pas po tri metre , prekinjena crta, jaz brez kazni pustim avto ob robniku. Do robnika na drugi stranki bo ostalo se slabe štiri metre.
Ko sem zivel na Fužinah se je ponekod tako parkiralo, pa se ni dobilo kazni. Tam je bil pas sirok dobre 4m in je celo na tvojem pasu ostalo dovolj prostora za voznjo mimo ne da bi sel na nasprotni pas

Citat:
10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Tabla velja do križišča Na Dolih ,vmes so verjetno kakšne dovozne poti ,ki nimajo statusa križišča (tudi če gledaš google map od Vodnikove do Na Dolih ni nič križišč)