Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Mislim ej, da jih ni sram. Vsesplošen manjko prostih mest v vrtcih se očitno kaže tako, da se v tej "branži" znajdejo ljudje, ki se s tem nebi smeli niti približno ukvarjati, kaj šele profesionalno :gorjaca:


Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok
3. oktober 2018 ob 17:13
Ljubljana - MMC RTV SLO, Televizija Slovenija

TV Slovenija razkriva surovo ravnanje z otroki v ljubljanskem zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki. Iz posnetkov, ki smo jih pridobili v uredništvu, je razvidno, da so v vrtcu z otroki ravnali surovo in skrajno neprimerno.

Otroke, stare od 11 mesecev do 4 leta, so v vrtcu, da se ne bi slišalo njihovega joka, prisilno umirjali tako, da so jih tesno povijali v rjuhe. Srhljivi prizori razkrivajo, kako so otroka, tesno povitega tudi čez glavo, položili v posteljico in nanj položili vzmetnico. Otroke naj bi tudi prisilno hranili. Zadevo že preiskujeta policija in inšpektorat za šolstvo, vrtec je zdaj zaprt, saj so ogorčeni in močno prizadeti starši otroke že izpisali iz vrtca. Starši iz razumljivih razlogov želijo ostati anonimni.

"Moja hčerka, 11-mesečna deklica, je na tem najbolj srhljivem posnetku, kjer je zvezana z rjuho, tudi čez glavo, položena v posteljico in čez njo je bil dan jogi. Jaz zares ne morem še verjeti, da se je to zgodilo. Ne morem spati, odkar sem izvedela za te zlorabe. Upam, res upam, da ta zgodba ne bo pustila nobenih posledic," je povedala sogovornica.

Vir (kjer se nahaja tudi videoprispevek): https://www.rtvslo.si/crna-kronika/surovo-ravnanje-v-zasebnem-zavodu-za-varstvo-otrok/467770
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Kdo bi šel fejkat tako stvar in zakaj? Bi šel otroka 10x okol glave zavit in ga postavit pod jogi, da bi filmček posnel? Bolno!

Teli vzgojiteljici bi pa z veseljem (a obenem težko) delal vse, kar je ona storila mulcem!
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Posnela je ena od novozaposlenih vzgojiteljic, ki ni mogla verjet da se to res dogaja in je potem to tudi spravla do staršev in policije.

vir
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ne vem no...
vrtec za sončke, eko bio metode
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mislim ej, da jih ni sram. Vsesplošen manjko prostih mest v vrtcih se očitno kaže tako, da se v tej "branži" znajdejo ljudje, ki se s tem nebi smeli niti približno ukvarjati, kaj šele profesionalno :gorjaca:


Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok
3. oktober 2018 ob 17:13
Ljubljana - MMC RTV SLO, Televizija Slovenija

TV Slovenija razkriva surovo ravnanje z otroki v ljubljanskem zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki. Iz posnetkov, ki smo jih pridobili v uredništvu, je razvidno, da so v vrtcu z otroki ravnali surovo in skrajno neprimerno.

Otroke, stare od 11 mesecev do 4 leta, so v vrtcu, da se ne bi slišalo njihovega joka, prisilno umirjali tako, da so jih tesno povijali v rjuhe. Srhljivi prizori razkrivajo, kako so otroka, tesno povitega tudi čez glavo, položili v posteljico in nanj položili vzmetnico. Otroke naj bi tudi prisilno hranili. Zadevo že preiskujeta policija in inšpektorat za šolstvo, vrtec je zdaj zaprt, saj so ogorčeni in močno prizadeti starši otroke že izpisali iz vrtca. Starši iz razumljivih razlogov želijo ostati anonimni.

"Moja hčerka, 11-mesečna deklica, je na tem najbolj srhljivem posnetku, kjer je zvezana z rjuho, tudi čez glavo, položena v posteljico in čez njo je bil dan jogi. Jaz zares ne morem še verjeti, da se je to zgodilo. Ne morem spati, odkar sem izvedela za te zlorabe. Upam, res upam, da ta zgodba ne bo pustila nobenih posledic," je povedala sogovornica.

Vir (kjer se nahaja tudi videoprispevek): https://www.rtvslo.si/crna-kronika/surovo-ravnanje-v-zasebnem-zavodu-za-varstvo-otrok/467770
V Ljubljani je zadnja leta v javnih vrtcih dovolj prostora. Res pa je, da morda ne dobijo prostora v vrtcu, ki je takoj za vogalom, v krogu 2 km ga pa zagotovo dobijo. V privatne vrtce pa dajejo otroke ljudje, ki hočejo za njih nekaj več in javni vrtci za njih niso dovolj dobri.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ne verjamem, da kdo to snema poleg pa da se ne opazi
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
V Ljubljani je zadnja leta v javnih vrtcih dovolj prostora. Res pa je, da morda ne dobijo prostora v vrtcu, ki je takoj za vogalom, v krogu 2 km ga pa zagotovo dobijo. V privatne vrtce pa dajejo otroke ljudje, ki hočejo za njih nekaj več in javni vrtci za njih niso dovolj dobri.

Priznam, da pri tej tematiki nisem najbolj na tekočem ampak, ko sem se v zadnje pogovarjal z več ljudmi na to temo, je bil kar problem s prostimi mesti. Res pa se ne spomnim ali je debata tekla o najbližjem vrtcu ali tako na splošno. Pa v privatne vrtce dajejo ljudje svoje otroke tudi iz drugih razlogov in ne zgolj zato, ker bi želeli nekaj več, potem pa dobijo še kaj manj kot kaže aktualen primer.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Priznam, da pri tej tematiki nisem najbolj na tekočem ampak, ko sem se v zadnje pogovarjal z več ljudmi na to temo, je bil kar problem s prostimi mesti.

Kaj pa vem, kolikor sem se pogovarjal z znanci, smo v obdobju zadnjih dveh let vsi brez težav dobili mesto v vrtcu, kjer smo želeli. Možno pa, da je v kakšnih drugih koncih Ljubljane bolj zasedeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Mislim ej, da jih ni sram. Vsesplošen manjko prostih mest v vrtcih se očitno kaže tako, da se v tej "branži" znajdejo ljudje, ki se s tem nebi smeli niti približno ukvarjati, kaj šele profesionalno :gorjaca:


Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok
3. oktober 2018 ob 17:13
Ljubljana - MMC RTV SLO, Televizija Slovenija

TV Slovenija razkriva surovo ravnanje z otroki v ljubljanskem zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki. Iz posnetkov, ki smo jih pridobili v uredništvu, je razvidno, da so v vrtcu z otroki ravnali surovo in skrajno neprimerno.

Otroke, stare od 11 mesecev do 4 leta, so v vrtcu, da se ne bi slišalo njihovega joka, prisilno umirjali tako, da so jih tesno povijali v rjuhe. Srhljivi prizori razkrivajo, kako so otroka, tesno povitega tudi čez glavo, položili v posteljico in nanj položili vzmetnico. Otroke naj bi tudi prisilno hranili. Zadevo že preiskujeta policija in inšpektorat za šolstvo, vrtec je zdaj zaprt, saj so ogorčeni in močno prizadeti starši otroke že izpisali iz vrtca. Starši iz razumljivih razlogov želijo ostati anonimni.

"Moja hčerka, 11-mesečna deklica, je na tem najbolj srhljivem posnetku, kjer je zvezana z rjuho, tudi čez glavo, položena v posteljico in čez njo je bil dan jogi. Jaz zares ne morem še verjeti, da se je to zgodilo. Ne morem spati, odkar sem izvedela za te zlorabe. Upam, res upam, da ta zgodba ne bo pustila nobenih posledic," je povedala sogovornica.

Vir (kjer se nahaja tudi videoprispevek): https://www.rtvslo.si/crna-kronika/surovo-ravnanje-v-zasebnem-zavodu-za-varstvo-otrok/467770
Žalostno. Je pa zanimivo, da starši tega niso že prej opazili. Otrok pri treh letih bi že znal kaj povedati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

https://www.24ur.com/novice/sloveni...h-si-nisva-predstavljala-da-je-tako-hudo.html

Kot nam je povedala mama, ji je vzgojiteljica takrat dejala: "Pri nas imamo tak red, da ko se otrok zbudi, počaka na svojem ležišču, da se zbudijo še vsi ostali. Debelo sem jo pogledala, prijela otroka in rekla, da moj otrok ne bo čakal na ležišču. Doma sem se zjokala in dobila živčni zlom. Mož me je miril, da pretiravam in da je sin občutljiv." Kot pravi, je pomislila, da morda res sama ustvarja težave tam, kjer jih ni in da je zgolj "panična mama". "Zdaj pa vidim, da so bili tam problemi in to še milijonkrat hujši, kot sem si v najhujši mori lahko predstavljala," je zgrožena.

Za zasebno varstvo sta vedela, ker živita v bližini. Večkrat sta se z otroškim vozičkom sprehajala mimo zavoda, zato se jima je zdela lokacija zelo priročna. Toda, kot pravita, se jima je že takrat zdelo nenavadno, da nikoli niso videli, da bi se otroci igrali zunaj, na zraku. "Tudi, ko sva prišla na ogled, so bili otroci postrojeni. Mirno so sedeli za mizo, bila je taka nezdrava tišina."

red je bil :evil:

in še najjaći del, ko bo murko služil

Starša sta se odločila, da bosta še danes podala prijavo na policijo glede svoje izkušnje z omenjenim zavodom, napovedujeta tudi odškodninsko tožbo. Upata pa, da se bo za podoben korak odločilo še več staršev.

tožba, ker je moral čakati na ležišču al kaj...