Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Dej prosim ne bluzi, resno te prosim. 11 mesečni otrok ne rabi nobene hitler vzgoje kaj ti ni jasno?? On rabi ata pa mamo do nekega 3. leta, vrtec je sam po sebi že stresen, pa če je vse v redu. Kaj si kdaj preberi ne samo trolat.

Potem pa se čudimo zakaj imamo toliko pijancev in toliko samomorov...Ker butlji kot je snecer mislijo, da je treba 11 mesečnega otroka vzgajat s prisilo in po vojaško!

Pa sem strog in načelen foter, samo ne pri enem letu lepo te prosim...Počasi postavljaš mere kaj se sme in česa ne, ampak to delaš ti kot STARŠ, ne ena samozvana vzgojiteljica.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem samo omenil starše, ki več otrok nimajo tam in so sedaj prebrali, da je bilo nekaj narobe in bodo tožili.

Ostalo pa če se je res to dogajalo, je žalostno.

Drugače pa hodim na sestanke v vrtce in problemi so samo pri sončkih, pri njih je vse narobe, nič ni v redu itd. Starši pa parkirajo na prehodu za pešce...
Saj pol ne more biti v redu...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se strinjam, da je omenjen otrok "sonček" - da so morali sedet mirno pri mizi in da so morali počakat na ležišču, dokler se ostali ne zbudijo in se mamici zdi to čudno. Cool, kapo dol, če jim uspe... Na normalen način!!!
Vsekakor pa tesno povijanje otrok v rjuhe, čez glavo in pod jogije ne smatram za normalno.
Kakšni so dandanes starši je pa že druga tema.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zakaj že bi moral otrok čakat ostale? A je v vojski? Moj je spal pol ure manj od ostalih recimo. Ali pa celo uro.

Da meni to reče v vrtcu bi imeli takoj sestanek
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ah, še en "sonček" torej...

Ne, ni v vojski, ampak (moje mnenje) naučit se mora reda in discipline (pa ne vojaške). Pomeni, da se za mizo ne more obnašat kot pračlovek in da če se že zbudi prej od ostalih, ne zganja galame in pusti ostale, da spijo dalje. Saj veš tisto - moj svoboda je moja svoboda, vse dokler ne posega v tvojo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in nacek
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj že bi moral otrok čakat ostale? A je v vojski? Moj je spal pol ure manj od ostalih recimo. Ali pa celo uro.

Da meni to reče v vrtcu bi imeli takoj sestanek

aha, vsak dela kar hoče, jedel bo, ko mu paše, spal bo ko mu paše, hcal bo ko mu paše, v skupini pa 20 komadov in 2 vzgojiteljici oz 1 pomočnica od tega

pa to jih vsakih 5 minut pelješ na hcanje

vrtec je že navajanje na red, ki bi ga pa moral od doma prinesti

---------------------

kaj sem samo jaz hodil v vrtec?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in nacek

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.451
4.549
113
Ni v vojski, a če vstane prej, moti ostale otroke, ki še spijo. Enako je bilo v našem javnem vrtcu in smo se vsi strinjali, da je to pravilno. Težava je, da niso imeli ločenega prostora od spalnega, kamor bi zbujene otroke dali, da z igro ne bi motili spečih. Nobenemu mulcu ni krona dol padla, če je še malo poležal, ko se je zbudil, ker takoj ko si ga dal ven, je bil ropot.

Peror seveda meni, da ima njegov mulc pravico zbuditi vse ostale, ker je pač frajer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in nacek
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj že bi moral otrok čakat ostale? A je v vojski? Moj je spal pol ure manj od ostalih recimo. Ali pa celo uro.

Da meni to reče v vrtcu bi imeli takoj sestanek

počitek je cirka 20-30 minut

samo če en sonček ne počiva in divja, tudi drugi ne morejo, ali?

saj smo vsi počivali, če pa nisi spal si pa malo poležal pa je hitro minilo

ozadje počitka je tudi v tem, da vzgojiteljicam pripada kot vsem zaposlenim neka malica in pavzica in potem "mirno" obdobje izkoristijo za čik in kavo...

pa ne delat scen, tam kjer jih ni, ti pravim, da vidim in slišim na roditeljskih starše sončkov, namesto da bi si po 15 minutah dali roke, traja 2 uri, ker mamice sončkov komplicirajo in sprašujejo bedarije
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in Cash
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni v vojski, a če vstane prej, moti ostale otroke, ki še spijo. Enako je bilo v našem javnem vrtcu in smo se vsi strinjali, da je to pravilno. Težava je, da niso imeli ločenega prostora od spalnega, kamor bi zbujene otroke dali, da z igro ne bi motili spečih. Nobenemu mulcu ni krona dol padla, če je še malo poležal, ko se je zbudil, ker takoj ko si ga dal ven, je bil ropot.

Peror seveda meni, da ima njegov mulc pravico zbuditi vse ostale, ker je pač frajer.

jap in deco se tudi preveč sončka

saj pa sam vem, kako smo delali, ko je blo "spanje", če je šla ven smo imeli bitke ipd. deca se znajde
v vrtcu je heroj, doma pa mamici jamra, kak ni v redu in da je grda vzgojiteljica itd....
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ma kdo govori o tem, da moj lahko pocne kar hoce?!? Samo en naj mi pove kako se 11 mesecnem mulcu dopove da mora bit tam pri miru in tiho?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ma kdo govori o tem, da moj lahko pocne kar hoce?!? Samo en naj mi pove kako se 11 mesecnem mulcu dopove da mora bit tam pri miru in tiho?

to so jasličarji, tam ni kaj drugega kot previjanje in hranjenje, jaz govorim o vrtcu
jaslice so druga zgodba, tam pa je problem, so še dojenčki in rabijo toplino itd.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Peror seveda meni, da ima njegov mulc pravico zbuditi vse ostale, ker je pač frajer.

Ja itak!! Nobene razlike ni a se igra al pa ga nekdo na silo drzi v postelji. Itak se mu ne da dopovedat. Pa to da za mizo lahko pocne kar hoce sta si seveda izmislili, ne rabi pa ga nekdo zatirat in zamorit pri 11 medecih. So tudi druge metode pa pika. Vsaj v tem zivljenjskem obdobju
 
I

Izbrisan uporabnik 474

In kje je kdo napisal, da je to OK? NI!

Ni pa nič narobe, če se otroke skuša vzgajat in mu vcepit nekaj reda in discipline. Na nek normalen način. Pri nekaterih bo uspešno, pri nekaterih malo manj, vsekakor pa ni potrebe zganjat cirkusa še manj pa sklicevat sestankov...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.972
5.060
113
Zakaj že bi moral otrok čakat ostale? A je v vojski? Moj je spal pol ure manj od ostalih recimo. Ali pa celo uro.

Da meni to reče v vrtcu bi imeli takoj sestanek

Držim pesti da ne vzgajaš otroka v najboljšem primeru v politika, najslapšem pa kriminalca, ali pa kar v oboje. ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moja otroka sta bila pri starosti < 1 leto, cca 1 leto v privat varstvu - seveda na črno, ker takrat 27 let nazaj pač to sploh še ni bilo možno. No kakorkoli, ena "stara teta" jih je samo čuvala in jim kuhala ter dala za jest, sprehodov ni bilo, vzgoje - direktne tudi ne. Pri ene 6-8 otrokih je seveda morala vzpostavit nek red, pa si stvari pošlihtat. Nikoli se ni noben pritožil, otroci so bili zadovoljni (vsaj rekel ni nihče nič :) ) mi pa tudi, ker je bila najbližja jaslična skupina "krcato puna". Potem sta hodila v javni vrtec in sta danes oba normalna - karkoli že to pomeni.

Sedaj gledam kako imajo poštimano v javnem vrtcu kamor hodita vnuka: najprej me je zbodlo, da si je moral sin vzet praktično en teden dopusta, ker bi "za ta malega" (13 mesecev) po mnenju vzgojiteljice predstavljalo prevelik šok, da bi ga kar pustili v vrtcu in šli delat. Vzgojiteljica in varuhinja sta morali prvi teden hendlat kar 4 (z besedo štiri) otroke!!! Si morete mislit? Je pa v skupini starejšega (3 leta) tako, da ko spijo in se zbudijo lahko vstanejo in gredo k mizi kjer rišejo, se igrajo, v glavnem morajo bit "pridni" da drugih ne zbudijo!