Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Moj je tudi šel pri 11 mesecih v vrtec (jasli), ker je pač bilo potrebno iti v službo. Jaz sem tudi za red, samo to, kar prikazujejo ti posnetki pa je mučenje. Blazino preko otroka dajat, pa kje ste to vidli.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Jaz sem tudi za red, samo to, kar prikazujejo ti posnetki pa je mučenje. Blazino preko otroka dajat, pa kje ste to vidli.

A to še ni vse :bonk:

Lastnica vrtca je B. V., a ta v procesu vzgoje - po svojih besedah - ni sodelovala, včasih naj bi pomagala le pri pripravi hrane. To je opravljala Z. N., ki je vpisana v register varuhov. Varstvo otrok je v novi sezoni opravljala nova varuška. Ta je, kot že rečeno, avtorica posnetkov.

Med drugim je povedala, da je prišlo do prisile tudi pri hranjenju otrok, po njenih besedah naj bi silo uporabila lastnica zavoda. Pri hranjenju naj bi otroka prijela na način, da se ta ni mogel premikati, mu tlačila hrano v usta in mu, če mu je šlo na bruhanje, tudi to potisnila nazaj.

Kot je vzgojiteljica, ki je v zavodu delala približno tri tedne, še povedala za televizijo, je opozarjala na nepravilnosti že prvi teden svojega dela, ker to ni zaleglo, pa je začela dogajanje snemati, saj je vedela, da bo potrebovala dokaze. Minuli teden je staršem otrok pokazala posnetke in jim povedala, kaj se dogaja, in skupaj so šli na policijo. Lastnica zavoda kakršnekoli nepravilnosti zanika.
Vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/surovo-ravnanje-z-otroki-v-ljubljanskem-vrtcu-316995
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Upam da to ni letelo na mene.
Ti kar meni debil...z lahkoto projatelj. Ti pa nekaj povem: 11nesecnemu otroku ne mores na lep nacin dopovedat, da naj v miru pocaka, da se ostali zbudijo. Manj bo glasen, ce se bos sel lahko potihem igrat. In kje je fora da ena starokopitna baba mojega sili, da je pri 11 pri miru? Naj bo tiho in naj ne moti ostalih, ne pa da ga na silo drzis v postelji z ostalimi. Kaj ze tocno ima od tega??
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Jp jp. Saj drugače se čist strinjam, da red mora biti do neke mere, ne podpiram modernega sonček stila vzgoje, absolutno ne more kar vsak otrok početi kar se mu zljubi in tudi Peror tega siguno ni tako mislil ampak kar je preveč je pa preveč. In take scene so definitivno neprimerne in škodljive razvoju otroka.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.494
3.098
113
Ustanoviteljica zavoda je Branimira Vrečar, solastnik prostorov je Aleš Vrečar, varovanje v vrtcu pa izvaja Zlata Nuhanović.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.651
3.909
113
Jp jp. Saj drugače se čist strinjam, da red mora biti do neke mere, ne podpiram modernega sonček stila vzgoje, absolutno ne more kar vsak otrok početi kar se mu zljubi in tudi Peror tega siguno ni tako mislil ampak kar je preveč je pa preveč. In take scene so definitivno neprimerne in škodljive razvoju otroka.

Kar je iz posnetkov razvidno ni ne vzgojno, ne crkljanje ampak namerno izživljanje. Mogoče bi tastari pokazali na njej primer, da jo ovijemo in fuknemo modroc gor in kakega 100 kilskega tipa.

Pa naj potem pove če je vzgojno?

Potem bi hitro dojela!
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Matey, seveda nisem tega mislil. Jaz sem prav siten mu v primerjavi z ostalimi ne puscam skoraj nicesar. Tacanja po tv pa take bedarije, mobitel v rokah itd. Pa norcevanja s hrano innpodobno ne podpiram. Ne mores mi pa rect idiot, centi recem, da se mi zdi idiotsko silit malega da lezi pri miru pri 11mesecih. To, da zbudi ostale in lahko pocne kar hoce, ste si doloceni sami izmislili. Jaz tega nisem rekel! Vem pa, da se zacne dret ko se zbudi ce ga pustis tam. Soncek ane?
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Ustanoviteljica zavoda je Branimira Vrečar, solastnik prostorov je Aleš Vrečar, varovanje v vrtcu pa izvaja Zlata Nuhanović.

zdej če prou štekam, tamale je maltretirala branka, vodila vrtec, basala dnar ipd, zlata pa je posnela in dala v javnost. to bo kr trd oreh za 24ur pa ostale kurce, da razvozlajo :cool::p
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti kar meni debil...z lahkoto projatelj. Ti pa nekaj povem: 11nesecnemu otroku ne mores na lep nacin dopovedat, da naj v miru pocaka, da se ostali zbudijo. Manj bo glasen, ce se bos sel lahko potihem igrat. In kje je fora da ena starokopitna baba mojega sili, da je pri 11 pri miru? Naj bo tiho in naj ne moti ostalih, ne pa da ga na silo drzis v postelji z ostalimi. Kaj ze tocno ima od tega??

z jogijem mu poveš? pol je ok blo?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.966
5.052
113
Ti kar meni debil...z lahkoto projatelj. Ti pa nekaj povem: 11nesecnemu otroku ne mores na lep nacin dopovedat, da naj v miru pocaka, da se ostali zbudijo. Manj bo glasen, ce se bos sel lahko potihem igrat. In kje je fora da ena starokopitna baba mojega sili, da je pri 11 pri miru? Naj bo tiho in naj ne moti ostalih, ne pa da ga na silo drzis v postelji z ostalimi. Kaj ze tocno ima od tega??

Nikjer nisi napisal, da imaš 11 mesečnika! Otroci v vrtcu so od 11 mesecev do skoraj 6 let. 11 mesečniku je to težko dopovedat da bo miren ko se zbudi, zakar huho hudo dvomim da vzgojiteljica to od njega zahteva. Lahko pa zahteva da se do 4 tega leta po kosilu gre spat. In ja v našem vrtcu se vedno pojavi cvetka ali dve, ki trdijo da njihov otrok ne rabi spat. Sori če sem te nenamerno po nesreči enačil s temi takoimenovanimi debili. Ker ja, ti starši ki ne razumejo da je nekje en red in če se ga drži 20 otrok, ni razloga da se njihov sonček tega nebi držal, so navadni debili. Pa ne glede na to da pred vrcem stoji bleščeč Audi A8, on pa uspešni podjetnik.

p.s. grem popravit post, kjer sem te označil za nekaj, kar nebi smel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor sem jaz razumel včeraj na nacionalki, Vrečarjeva ne izpolnjuje pogojev za licenco in je zato imela vzgojiteljico, ki jih izpolnjuje, ona pa naj bi bila "le kuharica in čistilka". Menda je "ta tanova" vzgojiteljica opozarjala druge vzgojiteljice na tako ravnanje, pa tudi Vrečarjevo - ker to ni zaleglo je posnela, pokazala staršem in so skupaj z njo podali prijavo na policijo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
689
113
toti Maribor
Verjemite mi, da posnetki zaradi zakonodaje ne bodo veljali. Snemana ni vedela da jo snemajo. Varovanje osebnih podatkov in podoben drek:bonk:
 

B81

22. jul 2007
34.577
9.017
113
Nuhanićevo kot vse kaže policija varuje da jo ne bodo linčali.
Saj je prav tak. Oz. ni prav.

Ne vem, sam sem imel malce "trso" vzgojo (ok res je, da sem bil fakin), pa se mi tile tamali smilijo, pa ne mors tako no s takim malim, ste znoreli al kaj...uci ti otroka discipline, ko se vsaj priblizno zaveda svojega bitja...in to sigurno ni pri 11 mesecih.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Nuhanićevo kot vse kaže policija varuje da jo ne bodo linčali.

evo že tuki je pet teorij. če bi zlata čebovala, pol bi branka javno povedala, kako je blo. jaz bi reku, da je branka čebovala, zlata s tem nima nič, posnela pa je ona ali ena, ki je delala z njo (in gledala, kaj branka počne).