Surovo ravnanje v zasebnem zavodu za varstvo otrok Kengurujčki

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Ne vem za ostale, ampak jaz kot moderen starš pač ne zaupam slepo javnim ustanovam. In niti nekim metodam vzgojiteljic iz leta 30. Pika. Če se meni ne zdi prav, kar počnejo, bom pač šel povedat. Ne vtikam se pa v bedarije kdaj mora spat in podobno.
.
.
.

Na označeno: saj za take pa so potem na razpolago zasebne ustanove, kot je recimo "vrtec" Kengurujčki. Imajo potem tudi vzgojiteljici v javnih ustanovah lažje delo in se lahko ostalim bolj posvetijo.


Pa preden kdo skoči in me obsodi, da kakorkoli zagovarjam dogajanje v "Kengurujčkih": V kolikor se bodo posnetki ozr. samo dogajanje v "Kengurujčkih" izkazalo za resnično, upam, da bo naš sodni sistem, vsaj enkrat uspel speljati zadevo v skupno dobro, pa četudi so zaradi "neupravičenega snemanja" kršene človekove pravice zlobne vzgojiteljice ozr. upravnice.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
heroji alterjevski bi bili pri preiskovalnem ja... smeh. Nič ne bi naredil. pika.

In, je blo treba srat? In na smeh ti gre.... prehlajen si v betico, to je. In ja verjetno po prespani noči ne bi naredil nič, bi me pa to požrlo. Definitivno mi pa ne bi šlo na smeh.

PS: Sem raj heroj alterjevski, kot debil šnecerjevega kova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ne vem, kako bi odreagiral, če bi bil to moj otrok... ne prav duševno uravnovešeno pomojem...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moderni starši ne zaupajo javnim zavodom, ki imajo fakultetno izobražene vzgojiteljice in jih raje za dvojno ceno dajo v varstvo raznim gospodinjskim pomočnicam. o_O
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Moderni starši ne zaupajo javnim zavodom, ki imajo fakultetno izobražene vzgojiteljice in jih raje za dvojno ceno dajo v varstvo raznim gospodinjskim pomočnicam. o_O
faks za vrtec?

pedagoška je bla to, predšolska vzgoja... ne gre nižje

mazejeva ma to :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Disclamer najprej: napisano je čisto posploševanje in "filozofiranje", in se dejansko sploh ne tiče v samem bistvu dotičnega primera

Žalostno je da se kaže kam je prišla naša družba. Po eni strani imamo očitno pomankanje discipline pri mulariji, novodobno starševstvo je čista "vata", otroci (povprečna populacija) so iz generacije v generacijo bolj nesamostojni, odvisni od staršev/vzgojiteljev/učiteljev/... in na drugi strani postavljeni v center kjer se jih pedena od spredaj in zadaj. Nobena vzgoja, nobeno zdravstvo ni dovolj dobro za njih!

Dejstvo je da so zaposleni v varstvenih in vzgojnih inštitucijah (od vrtca do srednje šole in po novem celo faxa) totalno degradirani in vsakodnevno poleg 6-8h intenzivnega dela z mularijo morajo zraven zagovarjat in opravičevat svoja dejanja še pred preobčutljivimi starši. To se dogaja na dnevni bazi in povsod. Odgovorni (politika) na podlagi ljudske volje krepijo tak sistem in je iz leta v leto slabše.

Ko se pojavi tak primer se seveda vzdigne javnost in čeprav vas večina tu trdi da bo sedaj bolje za vse, sem sam skoraj prepričan da bo slabše. En kup staršev ki imajo mularijo v prej omejenih ustanovah bo dobilo mrak na oči in bodo videli stvari ki ne obstajajo. Tako se bo poleg povprečnih 5% težakov, v vrtce usulo še dodatnih 5% težakov, in 1% teh težakov bo šel buzerirat še inšpektorje in policijo. Na ministrstvu se bo sprejemala nova in nova "otrokom prijazna" zakonodaja, standardni in normativi se bodo povečali (če koga zanima zakaj se povečuje delež zaposlenih v JU) in kmalu bo za vsakega otroka ena vzgojiteljica, ki ga bo hranila, pucala in se z njim igrala 10h na dan. Seveda vzgojnih že 10 let ne sme dajat, dvigat glasu že 5 let ne sme (verbalno nasilje), po novem bo pa še mogla izpolnjevat vse zahteve 2 letnega mulca ki zna povedat tri besede (še to so vse samo zahteve) .. ker če ne bo to cel škandal.

Aja vaši (pra) dedje/babice so bili skoraj zagotovo občasno zaviti v rjuho da so imeli mir pred njimi ko so kaj delali (ker porodniški dopust ki bo kmalu dolg 3 leta, ker pri nemogočih otrocih bo to itak nujno, včasih ni bil pravica), pa še dreka ni bilo treba pucat ves čas. Če so bili bolj divje sorte so pa še malo žganja na dudo namazali. In tako je tista otročad zrasla v klene dedce in babnice ki so se šli po gošah streljat, bodisi med sabo, bodisi na okupatorje, bodisi na komunistično zalego (ne bom delal razlik). Še vaši/naši starši so se posluževali teh istih metod, sicer malo manj ker je "yuga" prinesla tudi malo delavskih in socialnih pravic in se je dalo vsaj starejše pamže zastonj spravit v varstvo.

Seveda varstvo v vrtcu ni bilo to kar je danes. Dobil si redno kakšno okoli ušes, jedel si dokler nisi spraznil krožnika (tudi po par ur so sedeli za mizo nekateri oz. dokler jih niso stašri prišli iskat), ko se je počivalo so počivali vsi (obvezno). Če si kaj ušpičil si jih poslušal in dobil še doma. Vsaj sam sem to doživel pa nimam nobenih travmatičnih spominov.

Skratka ne pravim da je ok to kar se je zgodilo v tem "vrtcu", ampak pogrom javnosti in sedaj ta tema kot headline na vseh naslovnicah je pa tudi idiotsko. Sram me je da moram to gledat oz. dobesedno namesto da bi se ukvarjali z resnimi zadevami se gremo "vrtec".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
faks za vrtec?

pedagoška je bla to, predšolska vzgoja... ne gre nižje

mazejeva ma to :)
Ja, rabi kar faks
1. Vzgojitelj predšolskih otrok

Vzgojitelj predšolskih otrok v programu za predšolske otroke je lahko, kdor je končal:

- visokošolski strokovni študijski program predšolske vzgoje,

- visokošolski strokovni študijski program prve stopnje predšolska vzgoja,

- magistrski študijski program druge stopnje predšolska vzgoja, zgodnje učenje in poučevanje ali zgodnje učenje.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV11474
Faksa ne potrebujejo starejši vzgojitelji, ki so končali srednjo pedagoško šolo. Ja, Mazejeva ima faks.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vem, da rabi "faks", samo povem kakšen faks to je...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Utisevalec

Samo en popravek - zaradi višanja normativov se ne povečuje število zaposlenih v JU - ampak število otrok v oddelkih in posledično pada kvaliteta ter kakšna več gre na bolniško, ker pregori.

Pa da takoj Snecer -ju odgovorim - preden vzišeno nad vzgojiteljice in učitelje - spravi se sam za celo delovno dobo to delat - izobrazbo imaš očitno dovolj visoko, glede na to, da ti je pedagoška “smešna” - in potem pametuj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Utisevalec

Samo en popravek - zaradi višanja normativov se ne povečuje število zaposlenih v JU - ampak število otrok v oddelkih in posledično pada kvaliteta ter kakšna več gre na bolniško, ker pregori.

Pa da takoj Snecer -ju odgovorim - preden vzišeno nad vzgojiteljice in učitelje - spravi se sam za celo delovno dobo to delat - izobrazbo imaš očitno dovolj visoko, glede na to, da ti je pedagoška “smešna” - in potem pametuj.

daleč od tega da bi se pretegnile, sploh vzgojiteljice, ki imajo porihtane pomočnice

malo moraš pa tudi bit za to, da te utrujanje dece ne moti
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Ne moreš iz svoje kože ... a ti je katera kaj hudega naredila?

Pa ne pravim, da je “šiht za crknit” - tako ajnfah pa tudi ni.
Kako se pa končajo zadeve, ko prevzamejo “privatniki” “vzgojo” v roke, pa imaš tu.

Edit: a si kdaj oddelal cel šiht med hordo 20tih 5-6 letnikov, da veš koliko se pretegnejo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
a prav razumem, da nekako potiho tole odobravas?

Ne, če govorimo o tem specifičnem primeru če drži tako kot se omenja ne odobravam takega ravnanja oz. samega načina. Mislim pa da ima vzgojitelj oz. njegov pomočnik danes premalo vzvodov moči in otrok preveč svobode. Torej taka ravnanja so lahko tudi posledica nemoči oz. sistem kot je na koncu prinese taka dejanja zato ker je absolutna permisivna vzgoja včasih nemogoča.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Khm - se sicer strinjam, da zna kdo zaradi neumnega sistema “pregoreti” - kar pa ne pomeni, da se lahko odobrava “povijanje” in “pokrivanje”, ter nasilno hranjenje (kar se je očitno, ozr. veaj po posnetkih sodeč, dogajalo v tem konkretnem primeru). Še bolj zaskrbljujoče je, da je to očitno bila stalna praksa.