Kazen za parkiranje

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Sploh nisem vsega bral, ker se mi preprosto ne da oz. škoda časa. Bi pa samo nekaj napisal, kar v naši državi že dolgo smrdi - leta gospodovega 2006 sem podal vlogo za gradbeno dovoljenje, ki sem ga sicer tudi dobil, ampak sem v projektu moral imeti vrisano oz. določeno mesto za dva avta. Nihče niti ne vpraša ali sploh imam vozniško, imam še koga ki mogoče ima vozniško - če hočeš dobit gradbeno dovoljenje, moraš imeti parkplac.
Zanima me torej, kako laho neki predpisi veljajo za fizične osebe, pravne osebe , sploh v državni lasti oziroma upravljanju/financiranju pa se tega ne držijo? Za Ljubljano npr - Zoki gor ali dol, sramota je da je treba pred zdravstvenim domom plačat parkirnino. Zaposleni se morajo znajti po svoje, pacienti pa še bolj. Sem sicer srečen, da zravnike rabim zelo redko; kaj pa nekdo s kroničnimi težavami?

Aja, za mestne redarje in podobne inkasante je zelenica enaka makadamu, robnik cesti in še kaj bi se našlo. Sicer samo enkrat (in upam da nikoli več) sem imel isti problem - parkiral na pesku ob cesti (znaka za prepoved ali ni bilo ali pa ga res nisem videl), dobil pa kazen za parkiranje na zelenici. Ne vem, ali je pogoj za službo redarja barvna slepota ali veze, ampak vsak normalen otrok, starejši od dveh let , loči med peskom in travo. To dela težave očitno samo nekaterim občinarjem in njihovim oprodaam v naši banani. Če torej parkiraš na šodru, lahko dobiš kazen, ker si uničil travo. Dokazano je pod tvojim avtom, ni, torej si jo res uničil
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:


Tebi pa so napisali po katerem ölenu so te globili.
Poglej in napiüi, da üe drugi vemo kako in zakaj se tam ne sme parkirati.

torej izdano na piodlagi 57.clena zakona o prekrskih, prekrsek storil po 5 odtsavek 65 clen, zveza 15 tocka 4 odstavek zakon o pravilih cestnega prometa
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
65. člen
(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

15. na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas, bankina itd.);

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena ali z 2., 3., 5., 6., 8., 11., 13., 14. ali 15. točko četrtega odstavka tega člena.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ok nimam kej, ceprav bankina to mi je tako nedefinirano v primeru slike. To kar je na sliki zame nima veze s cesto in bankino, potem lahko napisejo da v rangu 1 m od ceste nemores parkirat.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Evo zmaga zdej sm dobil iz istega dne se radar 250eur ker sm na cesti do vrhnike kjer je 100 znakov 50 in 70kmh sem vozil 75 km ker vedno vozim 5 vec. In zgleda sem spregledal 50 znak in vozil 70. Prokleti qrci eni drkaski. Ceprav ni dvkrat za rect da je bil kaksen dodaten znak kaksno delo na cesti ker grem veckrat tam mimo pa ni bilo problemov.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Bravo, tudi jaz. Dobil za ta denar še sliko na Vrhniškem klancu. Vozil sem proti Vrhniki.lp Verma
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.433
2.298
113
Glede na tale topic Koliko mrtvih
in moj kometar da so potebne VELIKE DENARNE kazni.
Dva tu priznavata VELIKE DENARNE kazeni.
Na cesti ga hitro zamočiš. Problem, bolestno kaznovanje malenkosti - tist parking
OK omejitev hitrosti je pač omejitev. Je pa ta cesta res en fenomen. Sem se tudi dam dobil. Seveda policije ni bilo.
Moj poin je bolj VELIKA DENARNA kazen za težke kršitve.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.126
56
48
122
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
65. člen
(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

15. na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas, bankina itd.);

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena ali z 2., 3., 5., 6., 8., 11., 13., 14. ali 15. točko četrtega odstavka tega člena.

V lj lahko parkiras na bankini, ce zemljisce ni v lasti mol; primer iz prve roke, zemljisce v lasti slovenskih zeleznic.

lp
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ja sej na avtocesti se jih tudi manj vozi v napacbi smeri po kar je 1200eur. Not
467716-post_slo.gif


Samo da vas spomnim, kako ste bedaki vsi veselili ploskali, ko so po Mačkovi nesreči, višino kazni početverili iz 300 na 1200 eur, prepričani kako zaradi višjih kazni ne bo več tovrstnih prekrškov.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Glede na tale topic Koliko mrtvih
in moj kometar da so potebne VELIKE DENARNE kazni.
Dva tu priznavata VELIKE DENARNE kazeni.
Na cesti ga hitro zamočiš. Problem, bolestno kaznovanje malenkosti - tist parking
OK omejitev hitrosti je pač omejitev. Je pa ta cesta res en fenomen. Sem se tudi dam dobil. Seveda policije ni bilo.
Moj poin je bolj VELIKA DENARNA kazen za težke kršitve.


Stem jebeštrga kej dosezes. Kazni so napcno in prevliko definirane. Ljudje se vedno umirajo, dvijaki kazni ne placujejo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Samo da vas spomnim, kako ste bedaki vsi veselili ploskali, ko so po Mačkovi nesreči, višino kazni početverili iz 300 na 1200 eur, prepričani kako zaradi višjih kazni ne bo več tovrstnih prekrškov.
Maček je na obeh avtomobilih naredil za nekaj tisoč evrov škode, dodatnih nekaj tisoč je zmetal odvetniku, potem pa se je dejansko nekdo vprašal, če je 300 evrov zadostna kazen za vožnjo v napačno smer, ali bi bila morda 1200 bolj primerna?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Samo da vas spomnim, kako ste bedaki vsi veselili ploskali, ko so po Mačkovi nesreči, višino kazni početverili iz 300 na 1200 eur, prepričani kako zaradi višjih kazni ne bo več tovrstnih prekrškov.
Maček je na obeh avtomobilih naredil za nekaj tisoč evrov škode, dodatnih nekaj tisoč je zmetal odvetniku, potem pa se je dejansko nekdo vprašal, če je 300 evrov zadostna kazen za vožnjo v napačno smer, ali bi bila morda 1200 bolj primerna?
In ker višje kazni preprečujejo število nesreč in prekrškov, sedaj voženj v kontra in tovrstnih nesreč ni več,
cheer.gif


Če voziš pijan, če divjaš, telefoniraš, ti je zagrožena smrtna kazen, (smrt kot policija, nekatere ujame, nekatere pa še ni), pa ljudje to dobro vedo in še vozijo pijani in divjajo. A višje kazni pa misliš pomagajo še čemu drugemu kot proračunu?