Kazen za parkiranje

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Zato ti pa pišejo, da napiši člene. Mogoče te je kaznoval zaradi neplačane parkirnine, moral pa bi te zaradi parkiranja na mestu, ki ni namenjeno parkiranju. Ugibam in ti prav nič ne privoščim, da imaš tako situacijo pri svojem vsakodnevnem prihodu na delo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Lokalni odlok v novem 6.a členu določa, da talne označbe niso potrebne, če je prisoten ta prometni znak. Ta prometni znak je prisoten na začetku Metelkove (pri cerkvi).

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20134067

ODLOK
o spremembah in dopolnitvah Odloka o urejanju prometa v Mestni občini Ljubljana

4. člen

Za 6. členom se doda nov 6. a člen, ki se glasi:
»6. a člen
Na javnih parkirnih površinah, kjer parkirni prostori niso označeni s predpisanimi označbami na
in ob vozišču, je parkiranje dovoljeno v skladu s prometnim znakom III-35 »parkirni prostor« in
z njegovo dopolnilno tablo ali v skladu s prometnim znakom III-37 »časovno omejeno
parkiranje«.
Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki parkira na javni parkirni površini iz
prejšnjega odstavka v nasprotju s prometnim znakom III-35 »parkirni prostor« in z njegovo
dopolnilno tablo ali v nasprotju s prometnim znakom III-37 »časovno omejeno parkiranje.«.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ni mi jasno zakaj tako komplicirate zaradi 0,70 € parkirnine ,ki je nisi plačal.
Očitno ti je bilo malo mar za kazen ,ko si se odločil, da tam parkiraš in si jo veretno tudi pričakoval........
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Sekiram se, ker tam parkiram vsak dan in ker zadnjičredar sodelavcu ni napisal kazni, sedaj jo pa je.
Na listku mi piše: Obveščamo vas da ste...blablabla....niste plačali parkirnine, oz. je potekel čas, na območju omejenega parkiranja, kjer se plačuje parkirnina na parkomatih....

Kakor koli, jutri grem itq na morej, ko pridem domov, bom mel kazen že doma, pa bom plačal tistih 20€ in je.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz

Ta vikend smo parkirali na morju strunjan tam zadaj pri hotelih ker je bilo vse polno ob cesti in dobili kazni od redarstva. Zdej mi ni jasno kako je ta avto na sliki lahko dobil kazen ce sploh ni na cesti parkiran? Jest sem bil pa isto samo da sta sprednje in zadnje kolo bila se na asfaltu. A tistih 3 m sirine velja samo ce je cesta crtkana, kajti ta kjer smo bili parkirani ni.

Jest sem bil pa TUKAJ na ovinku
2255492-naPACA.jpg
 

Priponke

  • 2255492-naPACA.jpg
    2255492-naPACA.jpg
    68 KB · Ogledi: 286
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:

Zdej mi ni jasno kako je ta avto na sliki lahko dobil kazen ce sploh ni na cesti parkiran?

Citat:


Zakon o pravilih cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZPrCP-UPB2)
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20133031

65. člen
(ustavitev in parkiranje)

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

6. na križišču in na razdalji manj kot 15 m od najbližjega roba prečnega vozišča pred križiščem, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo;

15. na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas,bankina itd.);

Mogoče? Ne vem... Lahko tudi po odloku glede parkiranja na travi?

Tebi pa so napisali po katerem ölenu so te globili.
Poglej in napiüi, da üe drugi vemo kako in zakaj se tam ne sme parkirati.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
ko smo že glih pri parkiranju... Sem tudi sam dobil obvestilo pri sosedih. Table pred dogodkom nisem videl, oziroma je nisem niti pogledal, ker bi rekel, da je tabla za "obvestila".... a to je veljavna zadeva? (priloga)

Avto pa parkiran ob "cesti", podobno kot oni zgoraj...
2255524-IMG_6010.JPG
 

Priponke

  • 2255524-IMG_6010.JPG
    2255524-IMG_6010.JPG
    150 KB · Ogledi: 293

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ovira preglednost tistim ki speljujejo iz parkirišča na levi..

pa praktično je tole križišče, ena cesta gre še desno... pa že tko je vse ozko
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Ce bi bla tam KP tablca nebi blo panike, tk si pa pac Lj

Folk pa kljub kaznim še vedno hodi na obalo podpirati zamorce.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik igi pravi:
ko smo že glih pri parkiranju... Sem tudi sam dobil obvestilo pri sosedih. Table pred dogodkom nisem videl, oziroma je nisem niti pogledal, ker bi rekel, da je tabla za "obvestila".... a to je veljavna zadeva? (priloga)

Avto pa parkiran ob "cesti", podobno kot oni zgoraj...

Enaka zgodba. Lahko je z zakonom ali odlokom predpisano in ne rabi nobene table.

Ce ni table za prepoved, se ne pomeni, da je dovoljeno parkiranje. (ignorantia iuris nocet)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Ne, v konkretnem primeru listek ne pomaga. Pomaga pa, ko se razve, da se delijo listki, ker nenadoma mnogi obudijo pozabljene veščine pravilnega parkiranja.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ok bom pogledal se na listek, drugace bi jest prej rekel da je tista parcela privatna saj je njiva zadaj. Do sedaj zadnjih 6 let ni bilo nikol panike tako parkirat, zdej pa odkar so dal parkirisce za cel dan 10eur so pa zacel jebat.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ok bom pogledal se na listek, drugace bi jest prej rekel da je tista parcela privatna saj je njiva zadaj.

Na privatnih zemljiščih policaji in redarji nimajo kaj za iskat...
grims-1.gif
Če se gre za kasiranje, potem je kakor vidimo stvar drugačna.
In koliko misliš, da se jih bo pritožilo,če nepravilno izstavijo npr 100 kazni? mogoče eden ali dva? od ostalih 98 ali 99 se bo pa lepo napolnil proračun, res da nezakonito, ampak na denarju ne piše kako je pridobljen.