Prometni prekršek in denarna kazen...?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.265
113
ksz

Kar je storil je prekrsek. To je dejstvo. Zakon ne dovoljuje tega, da iz pasu za zavijanje levo, zapeljes v krizisce in potem nadaljujes naravnost.

Kot je sam napisal je pred tem prehitel kolono in se nato tako vkljucil. jaz mu verjamem, da ne pozna ceste. Ampak to vsak rece pri takih prekrskih.

In vsi ki mu sedaj pritrjujete kako je ubogi, se spomnite kako se razburjate v avtu, ko vaso kolono nekdo prehiti po levi, nato pa s pasu za levo zapelje naravnost. Nekateri celo prispevek o tem na alterju napisejo.

Komandir nima s to kaznijo nic, ravno toliko lahko naredi kot fadil sam.

Zahteva za sodno varstvo se poslje na postajo zato, da lahko ze postaja popravi, ce gre za kako manjso napako. Ce pa se pritoznik ne strinja z ugotovitvijo dejanskega stanja oz ocita procesno napako, pa zadevo obravnava sodisce.

Ampak tu ni bilo napak. Samo dejanje ki ga je storil je prepovedano. In policistka se ocitno ni odlocila za opozorilo ampak je izdala placilni nalog. To je njena diskrecijska pravica.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ni čudnega, da ljudje policaje označijo za inkasante! Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje, oziroma kaj lahko storim, da bo najbolje zame??? Prosim za nasvet! Se opravičujem za doooolg post!

Niti socialna ogroženost jih ne zanima... Samo da pokasirajo in se postavijo pred komandirjem, češ ustavil sem nekoga in kasiral...
bonk.gif
Tako je bilo v tistem primeru, ko je bila tema odprta...
 

catwoman

Pripravnik
3. sep 2007
115
0
16
..: LJ :..
Men se tud zdi, da je fer da je dobil kazen ... Js, če se zmotim, peljem dalje in nekje obrnem ... Kaj pa če bi na AC zgrešil izvoz? Neki zmutil ... Pač se pelješ dalje in basta .. Je treba tud mal pogledat kako karto, če greš prvič nekam, al pa met navigacijo s sabo ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik catwoman pravi:
Men se tud zdi, da je fer da je dobil kazen ... Js, če se zmotim, peljem dalje in nekje obrnem ... Kaj pa če bi na AC zgrešil izvoz? Neki zmutil ... Pač se pelješ dalje in basta .. Je treba tud mal pogledat kako karto, če greš prvič nekam, al pa met navigacijo s sabo ...

Ti imaš verjetno kakšno specialno karto, kjer so za vsak kraj označeni cestni pasovi...?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik catwoman pravi:
Men se tud zdi, da je fer da je dobil kazen ... Js, če se zmotim, peljem dalje in nekje obrnem ... Kaj pa če bi na AC zgrešil izvoz? Neki zmutil ... Pač se pelješ dalje in basta .. Je treba tud mal pogledat kako karto, če greš prvič nekam, al pa met navigacijo s sabo ...

Ti imaš verjetno kakšno specialno karto, kjer so za vsak kraj označeni cestni pasovi...?

Pusti jo... To je ziher kaka policajka, ki sedaj zagovarja svoje kolege...

Kot poje Kreslin: Vrana vrani ne izkljuje oči, jager jagru stolček obdrži...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Če je križišče res tako katastrofalno označeno pejt in poslikaj vse skupaj. Poslikaj tudi morebitni neobstoj razvrstilnih tabel.

Je pa to res jeba ja, ko razvrstilnih tabel ni, potem pa ugotoviš, da si na napačnem pasu.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Upam da te bo tožla zaradi krive obdolžitve in s tem osebne razžalitve ter ti pobrala vsaj ena 2k€ +stroški
evil.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Upam da te bo tožla zaradi krive obdolžitve in s tem osebne razžalitve ter ti pobrala vsaj ena 2k€ +stroški
evil.gif

hysterical-1.gif
Stari, ti pa si faca... Ne vem, a se hecaš, ali si res tako počen!
Kazen 60€ bom plačal in se pritožil! AMEN
Mimogrede, post nisem napisal, da bi jamral, ker ni to moj način. Zanimalo me je samo to, če ima mogoče kdo od vas podobne izkušnje in kakšne imam možnosti! Thats it !
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Če je križišče res tako katastrofalno označeno pejt in poslikaj vse skupaj. Poslikaj tudi morebitni neobstoj razvrstilnih tabel.

Je pa to res jeba ja, ko razvrstilnih tabel ni, potem pa ugotoviš, da si na napačnem pasu.

mislim, da tabla je, ki pa jo hitro zakrije na semaforju stoječa kolona (tako imam v spominu)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Storil bom tako, kot mi je nekdo od vas že svetoval! Kazen bom plačal ter se nato pritožil, ...
Numnost.
Ko kazen plačaš, izgubiš pravico do pritožbe, torej bo pritožba povsod romala naravnost v koš, četudi imaš 100x prav.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Enkrat za spremembo se celo strinjam s snytičem.... glede na to, da plačaš kazen se zadeva zaključi.Zdej, kolk je pa smiselno ugovor dajat, pa sam presodi, kolk se ti da zaj...avat.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Storil bom tako, kot mi je nekdo od vas že svetoval! Kazen bom plačal ter se nato pritožil, ...
Numnost.
Ko kazen plačaš, izgubiš pravico do pritožbe, torej bo pritožba povsod romala naravnost v koš, četudi imaš 100x prav.

A je to res, ali je rekla kazala? Mislim, da imaš kar prav, vendar, če pomisliš po tej logiki človek sploh nima šans na karkoli! Torej, ko enkrat policist napiše zapisnik, otišla baba s kolačima in lahko samo pripraviš €? To je popolnoma ne fer in golo odiranje ljudi!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Policajka je bil svetlolasa, šlank, visoka in tudi faca ni bila napačna. Vsekako bi ji kazen raje plačal v naturalijah! Božja kazen me spremlja za kateri greh?
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
V petek sem bil službeno v Velenju ( Gorenje ). Od krožnega prometa sem peljal proti Šoštanju, kjer je cesta setavljena iz dveh pasov. Peljal sem po levem pasu, saj je bil desni poln prometa ( kolona vozil ). Ko sem se bližal križišču na katerem je gorela rdeča luč, sem opazil da iz mojega levega pasu lahko zavijem samo levo, moja pot pa je bila naravnost proti Šoštanju. V koloni vozil na desnem pasu sem videl tudi policijski avto. Ker je bila na semaforju rdeča luč, sem normalno ustavil in čakal zeleno ter vključil desni smernik, da me nekdo iz desnega pasu spusti v križišče in da odpeljem naravnost naprej. Takoj, ko je gorela zelena, me je drugo vozilo v desni koloni spustilo naprej in sem odpeljal. Po nekaj sto metrih vidim, da za mano vozi policijski avto. Vključi luči in jaz ustavim. Policistka pride in pravi da sem storil prekršek nepravilnega razvrščanja v križišču itd... Lepo sem ji pojasnil, da nisem domačin, da ne poznam ceste in da ni bilo nazaj nobenega znaka, da če želim naravnost proti Šoštanju, da moram na desni pas. Prosil sem jo, da me spusti samo z opozorilom, saj nisem nikogar izsilil, ali ogrožal. Žensko zadeva ni zanimala in ker se je ona tako odločili, bom kaznovan s 120€, oziroma 60€, če plačam v 8 dneh. Lahko pa se pritožim. Policistka odide v avto z mojimi dokumenti in čez cca. 10 minut pride nazaj s plačilnim nalogom. Še enkrat sem jo prosil, da me spusti z opozorilom in da napake 100% ne bom nikoli več ponovil. Odgovori mi, sedaj je že prepozno, ker je že napisan nalog...
stupid-1.gif
WTF. Ko sem se vračal iz Gorenja, sem takoj zavil na policijsko postajo in želel komandirja. zadevo sem mu pojasnil in tip je rekel, da me povsem razume, vendar da on ne more nič storiti. Da se lahko pritožim v osmih dneh itd... Rekel je, da je to druga najmanjša kazen in da je mogoče bolje da plačam in, da če se bom pritožil in če pritožba ne bo odobrena, bom moral plačati 120€! Pritožil se bom 100%, saj se mi ne zdi pošteno da policija odira ljudi za prazen k... Prekršek, če je že bil, bi bil lahko kaznovan samo z ustnim opozorilom in ne z €... Ni čudnega, da ljudje policaje označijo za inkasante! Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje, oziroma kaj lahko storim, da bo najbolje zame??? Prosim za nasvet! Se opravičujem za doooolg post!

Izkušnja iz prve roke. Dobil prekršek za prehod čez cesto na cesti z zelo malo prometa. Sem rekel policistki, da mi lahko da opozoril, ampak ona je napisala plačilčca. Sem s pritožil in SPUŠIL... tako da bo ceneje, če plačaš polovičko...


aja, pa bodi pozoren na sodne takse, ki so visoke v primeru pritožbe.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Sem že plačal!
uf-1.gif

Upam, da se vsem tem brezmilostnim inkasantom nekoč to povrne! Banda!!!
Zase vem, da če bi bil policist in bi me nekdo lepo prosil, da ga spustim za kakšen malenkosten prekršek, bi ga spustil 100%. Nimam srca za hebanje ljudi! Izgleda da res velja tisto, da gredo ponavadi za policiste posebni ljudje! Sve se plača, sve se vrača, mamu vam j....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kaj že cel dan stokaš? če si zajebal, si zajebal..jaz bi ti dal jurja kazni pa izpit vzel, ker očitno ne znaš voziti
evil.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Storil bom tako, kot mi je nekdo od vas že svetoval! Kazen bom plačal ter se nato pritožil, ...
Numnost.
Ko kazen plačaš, izgubiš pravico do pritožbe, torej bo pritožba povsod romala naravnost v koš, četudi imaš 100x prav.

A je to res, ali je rekla kazala? Mislim, da imaš kar prav, vendar, če pomisliš po tej logiki človek sploh nima šans na karkoli! Torej, ko enkrat policist napiše zapisnik, otišla baba s kolačima in lahko samo pripraviš €? To je popolnoma ne fer in golo odiranje ljudi!
Seveda je res, ampak žalostno, če si šele sedaj ugotovil, da gre za sistematsko odiranje ljudi in ne za prometno varnost.