Prometni prekršek in denarna kazen...?

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
škoda časa in živcev!
mene so ustavili na avtobusni postaji Ljubljana ker sem telefonaril in še čez avtobusno peljal. inkasant je bil pešec
scal je pa za popeezdit. se ustavim na semaforju ker je bila rdeča inkasant pride do okna potrka naj zapeljem na stran
zapeljem ustavim on pa spet trkat na okno jaz mu lepo prijazno pokažem naj počaka, da končam pogovor(itak ga bom plačal)
hehehehe čakal je cca 20minut
evil.gif

poscan inkasant za 60€. SPLAČALO SE JE!
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ampak tu ni bilo napak. Samo dejanje ki ga je storil je prepovedano. In policistka se ocitno ni odlocila za opozorilo ampak je izdala placilni nalog. To je njena diskrecijska pravica.
Ali je šlo za napako ali ne, bi morali najprej razčistit, ali je namen zakona zayebavanja folka in kasiranje, ali pa mogoče zagotavljanje varnosti, in pri tem upoštevati, da je tisti na desnem pasu Fadila spustil predse. Pravtako bi bilo fajn najprej razčistiti, ali je višina kazni sorazmerna s težo prekrška.

Takšne nesmiselne kazni sicer res nanesejo v proračun precej denarja, pa policajki kakšno boniteto, ampak obenem pa policija izgublja na ugledu, izgublja zaupanje ljudi, kar policiji na dolgi rok dela nepopravljivo škodo. Ampak to itak ne boste nikoli priznali. Da ima neizvolitev Kresalke in Vlačiča kaj z zakonom pa tudi ne bodo priznali. Bo prej kriv šofer, ki je prehitro ali po napačnem pasu vozil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sem že plačal!
uf-1.gif

Upam, da se vsem tem brezmilostnim inkasantom nekoč to povrne! Banda!!!
Zase vem, da če bi bil policist in bi me nekdo lepo prosil, da ga spustim za kakšen malenkosten prekršek, bi ga spustil 100%. Nimam srca za hebanje ljudi! Izgleda da res velja tisto, da gredo ponavadi za policiste posebni ljudje! Sve se plača, sve se vrača, mamu vam j....

ja sej..zato pa nisi policaj
rolleyes-1.gif


je pa res da se ne sme pospoševat, niso vsi taki... samo kakšnih 95%
zmaga.gif


...kar se pa pritožbe tiče je pa ok, da si plačal polovičko, celotne kazne ti sedaj ne morejo nabit tudi če izgubiš s pritožbo, sodna taksa je pa obilčajno če izgubiš par deset € (npr.40), tako da jaz bi jo vseeno spisal, že samo zaradi boljšega občutka pri sebi pa mogoooooče ti celo kaj uspe (sicer ne s pritožbo na policijo ampak s tisto ta drugo)
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Še 500€ zraven bi ti morali nabit ,zaradi teženja in kompliciranja.!!!
10.gif

Ta sicer ni nič težil, je pa DEJANSKO ogrožal mene in mojo ženo. Torej. Kolko € misliš, da je dobil? Še najbolj me točke zanimajo. S tem, da so mene dobil pri prekoračeni hitrosti, kjer nisem ogrožal nobenega, 3 točke, koliko si jih zasluži tale, ko je ogrožal dva človeka?


Izkupiček v € = _________
Merkator toče = _________

Bom dodal en P.S.
P.S. to ni sedaj moje jokcanje za tiste tri točke. Sam v vednost. Bo treba kaj drugega napisat.
smirk-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ampak tu ni bilo napak. Samo dejanje ki ga je storil je prepovedano. In policistka se ocitno ni odlocila za opozorilo ampak je izdala placilni nalog. To je njena diskrecijska pravica.
Ali je šlo za napako ali ne, bi morali najprej razčistit, ali je namen zakona zayebavanja folka in kasiranje, ali pa mogoče zagotavljanje varnosti, in pri tem upoštevati, da je tisti na desnem pasu Fadila spustil predse. Pravtako bi bilo fajn najprej razčistiti, ali je višina kazni sorazmerna s težo prekrška.

Takšne nesmiselne kazni sicer res nanesejo v proračun precej denarja, pa policajki kakšno boniteto, ampak obenem pa policija izgublja na ugledu, izgublja zaupanje ljudi, kar policiji na dolgi rok dela nepopravljivo škodo. Ampak to itak ne boste nikoli priznali. Da ima neizvolitev Kresalke in Vlačiča kaj z zakonom pa tudi ne bodo priznali. Bo prej kriv šofer, ki je prehitro ali po napačnem pasu vozil.

467716-post_slo.gif



sicer je apollo lepo napisal da je to njena pravica se tako odločit in to je 1000% res...ampak da se pa tako odloči ti pa tudi veliko pove o njej in njeni službi.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
sicer je apollo lepo napisal da je to njena pravica se tako odločit in to je 1000% res...ampak da se pa tako odloči ti pa tudi veliko pove o njej in njeni službi.

Zakompleksana v 3pm. Sicer njej po dejanju ni stal, se ji je pa najbrž odprla.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
...kar se pa pritožbe tiče je pa ok, da si plačal polovičko, celotne kazne ti sedaj ne morejo nabit tudi če izgubiš s pritožbo, sodna taksa je pa obilčajno če izgubiš par deset € (npr.40), tako da jaz bi jo vseeno spisal, že samo zaradi boljšega občutka pri sebi pa mogoooooče ti celo kaj uspe (sicer ne s pritožbo na policijo ampak s tisto ta drugo)

Če je plačal polovičko, potem mu pritožbe nebi smeli niti obravnavat, ker se nima pravice pritoževat, če je plačal polovičko.

Smo pa res že enkrat tu brali, da so pritožbo nekomu obravnavali in zavrnili, pa je potem moral plačat še preostalo polovičko in stroške postopka. Pomoje goljufivo in nezakonito.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
a ni bila enkrat tudi debata, da je bolje da najprej plačaš državi kar ji kao pripada in nato dokazuješ kako pa kaj in ti šele potem (torej po uspešni pritožbi) vrnejo denar?

je pa res, da če plačaš nekaj je to že napol priznanje krivde ja...
 

kritik

Pripravnik
3. nov 2008
60
0
6
Ali vi mislite, da so prometni predpisi samo za zbiranje denarja in nagajanje.
Ali ste uspešno opravili vozniški izpit ali ste ga kupili?
Mogoče ste pozabili, da na tovrstnih križiščih obstajajo tudi horizontalne (vodoravne) cestne oznake, kot npr. prekinjena črta, polna črta, puščica levo itd.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik kritik pravi:
Ali vi mislite, da so prometni predpisi samo za zbiranje denarja in nagajanje.
Ali ste uspešno opravili vozniški izpit ali ste ga kupili?
Mogoče ste pozabili, da na tovrstnih križiščih obstajajo tudi horizontalne (vodoravne) cestne oznake, kot npr. prekinjena črta, polna črta, puščica levo itd.

A ti na Štefanovi 2 delaš?
evil.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kritik pravi:
Ali vi mislite, da so prometni predpisi samo za zbiranje denarja in nagajanje.
Ali ste uspešno opravili vozniški izpit ali ste ga kupili?
Mogoče ste pozabili, da na tovrstnih križiščih obstajajo tudi horizontalne (vodoravne) cestne oznake, kot npr. prekinjena črta, polna črta, puščica levo itd.
In čemu potem služijo razvrstilne table, ki jih v našem križišču ni bilo?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Lahko, da je bila policistka užaljena, da si naredu v pričo nje( policistov v koloni) prekršek in si je to predstavljala, kot neko " ignoranco zakona". Ker jih poznam, da so zelo neprožni in hitro užaljeni, če jim hočeš kaj natvezit.
Drugače pa plačaj, je dolgoročno ceneje, že zaradi živcev. Pa lep dan.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Kar sem napisal je čista resnica! Za malo se mi je zdelo to, ker policistka sploh ni hotela razumeti da ni potrebe, da me denarno kaznuje. Povedal sem ji, da tega zagotovo ne bom nikoli več ponovil, ampak NE. Ona se je odločila za moje €! Človek dobi občutek, da bi bil lahko na nujni vožnji v bolnico, k zdravniku, med potjo storil kakšen podoben prekršek, policija pa bi te olupila in tvoji argumenti niso pomembni! V primeru, da bi me policistka spustila z opozorilom, prekrška 100% tam ne bi nikoli več ponovil, ostala bi mi v lepem spominu in o SLO policiji bi imel lepo mnenje. Tako pa bi ji takrat najraje povedal nekaj od mame po srbo-hrvaško, poslal v 3pm ect...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tako pa bi ji takrat najraje povedal nekaj od mame po srbo-hrvaško, poslal v 3pm ect...

Naslednjič naj ne ostane na "najraje"
smile-1.gif

a si že probal? mislim a si probal se jim naj... mame?
grims-1.gif

ne pomaga nič plačaš vseeno! užitek je pa neprecenljiv niti mastercard ne pomaga tolk
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Samo potem bi bilo verjetno mojih 60€ x 10 in to bi bilo pa zelo boleče!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.266
113
ne tok hudo ne bi bilo. Dobil bi se 417 zraven, ampak velja polovicka.

Kot sem ti napisal: zakonsko gledano, si ti v prekrsku. Kar se tice opozorila: verjami, da nisi ravno izviren, saj to zgodbo o nepoznavanju kraja, da si zadnji trenutek ugotovil na katerem pasu si, itd, uporablja vecina prekrskarjev, ko jih ustavi policija. Dejstvo, ki ga boste vsi morali sprejeti, je, da je policija organ prisile, ki med drugim tudi kaznuje. To pac ni marijina druzba, ki bi stalno nekaj opozarjala, bozala, itd...

Sicer pa se je v tej temi oglasilo kar nekaj dvolicnezev, ki v temi "bedaki na cesti" radi pljuvajo po podobnih voznikih (ki prehitijo celo kolono po levi, nato pa se peljejo naravnost), celo njihove tablice pisejo po forumu, sedaj, ko je pa v igri prekrsek soforumasa, pa se merila alterja kar naenkrat spremenijo in to sploh ni vec grozna stvar.

@ghibli, tega o 20 min ti ne verjamem, ce je res, je tisti policist nesposoben, ti pa neotesan.
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

@ghibli, tega o 20 min ti ne verjamem, ce je res, je tisti policist nesposoben, ti pa neotesan.


Nisi edini. Mogoče 2 minuti, ja ... samo, kaj, ko čas tako hitro teče, če se ti obeta kaj slabega ...
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Kak prokleti težak zahojeni
bonk.gif

...zajebal si pas -nenamensko ,se zgodi vsakemu......in za to NISI plačal kazen
....ker si prelen in preveč vsiljiv in parazitski po naravi si se NAMENSKO odločil kršit predpise in z oviranjem ,živciranjem in ogrožanjem drugih in na račun drugih , popravljal svojo napako , ZATO si plačal!
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
js bi tud mel tako kamero ....
.....včasih mam pa željo de bi mel kak mali top pod haubo zmontiran , ....uf ka bi ga razsul ,....takele mislim ,ko si ga prilimal .
.....in takale govna potem mislijo kak dober vozijo ko se vedno vun iz škarij potegnejo , -na tuj račun seveda
jezen.gif