Prometni prekršek in denarna kazen...?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
V petek sem bil službeno v Velenju ( Gorenje ). Od krožnega prometa sem peljal proti Šoštanju, kjer je cesta setavljena iz dveh pasov. Peljal sem po levem pasu, saj je bil desni poln prometa ( kolona vozil ). Ko sem se bližal križišču na katerem je gorela rdeča luč, sem opazil da iz mojega levega pasu lahko zavijem samo levo, moja pot pa je bila naravnost proti Šoštanju. V koloni vozil na desnem pasu sem videl tudi policijski avto. Ker je bila na semaforju rdeča luč, sem normalno ustavil in čakal zeleno ter vključil desni smernik, da me nekdo iz desnega pasu spusti v križišče in da odpeljem naravnost naprej. Takoj, ko je gorela zelena, me je drugo vozilo v desni koloni spustilo naprej in sem odpeljal. Po nekaj sto metrih vidim, da za mano vozi policijski avto. Vključi luči in jaz ustavim. Policistka pride in pravi da sem storil prekršek nepravilnega razvrščanja v križišču itd... Lepo sem ji pojasnil, da nisem domačin, da ne poznam ceste in da ni bilo nazaj nobenega znaka, da če želim naravnost proti Šoštanju, da moram na desni pas. Prosil sem jo, da me spusti samo z opozorilom, saj nisem nikogar izsilil, ali ogrožal. Žensko zadeva ni zanimala in ker se je ona tako odločili, bom kaznovan s 120€, oziroma 60€, če plačam v 8 dneh. Lahko pa se pritožim. Policistka odide v avto z mojimi dokumenti in čez cca. 10 minut pride nazaj s plačilnim nalogom. Še enkrat sem jo prosil, da me spusti z opozorilom in da napake 100% ne bom nikoli več ponovil. Odgovori mi, sedaj je že prepozno, ker je že napisan nalog...
stupid-1.gif
WTF. Ko sem se vračal iz Gorenja, sem takoj zavil na policijsko postajo in želel komandirja. zadevo sem mu pojasnil in tip je rekel, da me povsem razume, vendar da on ne more nič storiti. Da se lahko pritožim v osmih dneh itd... Rekel je, da je to druga najmanjša kazen in da je mogoče bolje da plačam in, da če se bom pritožil in če pritožba ne bo odobrena, bom moral plačati 120€! Pritožil se bom 100%, saj se mi ne zdi pošteno da policija odira ljudi za prazen k... Prekršek, če je že bil, bi bil lahko kaznovan samo z ustnim opozorilom in ne z €... Ni čudnega, da ljudje policaje označijo za inkasante! Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje, oziroma kaj lahko storim, da bo najbolje zame??? Prosim za nasvet! Se opravičujem za doooolg post!
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Fadil, žal bo tvoja pritožba boj z milini na veter.
Sicer pa kot vidiš nov zakon deluje, saj pokasirali so veliko več kot lansko leto. Lahko bi ti dali opozorilo pa ti ga niso. Očitno imajo kar visoke norme za izpolniti. Ne vem kako si naj drugače to razlagam.

Vso spoštovanje pa tistim policistom, ki delajo za dejansko varnost v prometu (in drugje) za to mizerijo od plače. In to kljub temu, da so pod pritiskom z vrha glede tega koliko je potrebno pokasirati...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Zdaj veš zakaj je bil desni pas poln
smile-1.gif
ker lokalci poznajo foro

Hec OFF: poznam cesto, res se je mogoče zmotiti, sploh ob slabših vremenskih pogojih. Zahebal si se ker si videl kapse, pa nisi zavil levo, tam nekje obrnil in nazaj na glavno. Hebatga.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Lej kolega, ne rečem da si oz. nisi vedu da te prazn pas pelje v levo ampak odkar je lahko vsak nosilec reg. označb bilokaterega kraja policistom malo preseda "nepoznavanje" kraja in razvrščanje pri polni črti oz. v križišču kao "nism vedu"

Sam bi plaču ker ne moreš dokazat da prekrška nisi storil a policista sta bila pa dva
smirk-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Jah, Fadila je sjebo nag³asak
evil.gif

No, to bil hec, brez zamere - ane, ejga?
smile-1.gif


Sicer pa ne vem, kaj narediti... jaz bi plačal 60€ in fd. Edino, če se ti da jebat s sistemom, kjer si že od vsega začetka v podrejenem položaju in policaji vodijo z vsaj 3:0. Nažalost.
frown-1.gif

Na koncu te bo vse skup prišlo še dražje + živce ti bodo sfukali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko se hecaš naprej, če ti je... in ti globo nadomestijo z opominom (lahko, ni pa nujno
smile-1.gif


Citat:

Opomin

21. člen


(1) Opomin sme prekrškovni organ in sodišče izreči za prekršek, storjen v takih olajševalnih okoliščinah, ki ga delajo posebno lahkega.

(2) Opomin se sme izreči tudi, če je prekršek v tem, da ni bila izpolnjena predpisana obveznost, ali je bila s prekrškom povzročena škoda, storilec pa je pred izdajo odločbe oziroma sodbe o prekršku izpolnil predpisano obveznost oziroma popravil ali povrnil povzročeno škodo

Plačaj 60 in roka.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Še 500€ zraven bi ti morali nabit ,zaradi teženja in kompliciranja.!!!
10.gif

....pa ka misliš da imajo jeklene živce ?-vsak dan na desetine takihle ,,ničkrivih ,,težakov .
uf-1.gif

.....edn alteraš bolj sposobn ko drug , ko je pa treba usranih 60€ dat , pa jokat in pizdit ko majn otrok
hysterical-1.gif

...če ga userješ -plačaš , ...ka bi zaj rad?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Pišuka, Capl, a ti lohk še bolj direktno na gobc užgeš?
rolleyes-1.gif

Ni čudn, da te ne marajo...
frown-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mah brezveze je fasal, tako se motajo Italijani po Primorju vsak vikend
smile-1.gif


Ne rečem če bi nadaljeval naravnost po pasu za levo in se potem vrinil, tam bi že lahko kazen padla...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ta cesta od velenja proti šoštanju je grozno slabo označena po tleh, vedno bluzim in se v zadnem momentu razvrščam (tiste enkrat na leto ko sem tam), nekak se mi zdi, da so pasi ravno kontra večini označeni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
In to najbrz namenoma nocejo bolje oznacit, saj vejo da je to dober punkt za kasiranje.
Tudi jaz 1-2x letno bluzim po tisti dvopasovnici, ki ima poleg vsega mislim da se 50 omejitev (vsaj en del, sem ze velikokrat srecal kontrolo z radarjem)
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Velenje je jeba, res je. Od krožnega, kjer dnevno parkrat poči, do razvrstilnih pasov proti Šoštanju -prvič pri zavijanju proti Lidlu in drugič proti Gorenju. Ja, lokalci vedo za te fore. Še mene včasih zajebe. Če sem z avtom, grem pač tja, za kamor je pas in obrnem, z motorjem se že nekako zrineš na drugi pas. Žal si padel policajem v oko. Verjetno nimaš Audija ali BMW, ki so tam menda imunitetno zaščiteni. Tako pravijo, ne vem. Upam, da z morebitno pritožbo uspeš, čeprav ne vidim možnosti uspeha. Vedno sta v avtu dva policaja (že Natalija poje o tem...), ki sta eden drugemu za pričo.... Jaz bi plačal polovičko in imel grenak priokus....
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Dejansko nisem nikogar izsilil in tudi čez neprekinjeno črto nisem zapeljal na drugi pas, ko me je človek spustil naprej. Zapeljal sem direktno v križišče. Če bi vedel, da je to prekršek z denarno kaznijo, nisem nor, da bi to storil, saj sem videl policaja nekaj metrov nazaj. Nima namena bežati pred odgovornostjo in mutiti. Jezi pa me to, da sem vse lepo policistki razložil, da nisem nikogar ogrožal, ne izsilil itd... Človek mi je dal prednsot in lepo spustil naprej, ampak ona ni hotela nič slišati in na moje vprašanje zakaj me želi denarno kaznovati, je bil njen odgovor, da se je pač ona tako odločila.
uf-1.gif
Ko pa je nalog že napisala, je pa bilo po njenih besedah že prepozno! Kdo tu koga jebe!? Resnično me zanima kakšen človek moraš biti, da z užitkom zajebeš nekoga, za katerega ne veš nič Mislim da je bil bolj povod za to ljubljanska registrska tablica... Zanimivo pa je to, da pritožbo moraš poslati na isto policijsko postajo, njim, ki so te pribili na križ. Imam občutek, da človek sploh nima možnosti storiti karkoli...!?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Velenje je jeba, res je. Od krožnega, kjer dnevno parkrat poči, do razvrstilnih pasov proti Šoštanju -prvič pri zavijanju proti Lidlu in drugič proti Gorenju. Ja, lokalci vedo za te fore. Še mene včasih zajebe. Če sem z avtom, grem pač tja, za kamor je pas in obrnem, z motorjem se že nekako zrineš na drugi pas. Žal si padel policajem v oko. Verjetno nimaš Audija ali BMW, ki so tam menda imunitetno zaščiteni. Tako pravijo, ne vem. Upam, da z morebitno pritožbo uspeš, čeprav ne vidim možnosti uspeha. Vedno sta v avtu dva policaja (že Natalija poje o tem...), ki sta eden drugemu za pričo.... Jaz bi plačal polovičko in imel grenak priokus....

Avto je bil službeni Mercedes VITO, ljubljanske tablice... jbg. Me je pa komandir res vprašal. če imam pričo in, če je bil kdo z menoj. Torej, me je že pripravil, da se lahko hebem, ker policaja sta bila dva. Policistka mi je rekla, da domačini tukaj delajo prekrške, pa poznajo cesto. [censored] ga, jaz nisem domačin in ne poznam ceste, označeno pa ni nič, da se moram razvrstiti na desni pas, če želim naravnost proti Šoštanju!
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Dejansko nisem nikogar izsilil in tudi čez neprekinjeno črto nisem zapeljal na drugi pas , ko me je človek spustil naprej. Zapeljal sem direktno v križišče. Če bi vedel, da je to prekršek z denarno kaznijo, nisem nor, da bi to storil, saj sem videl policaja nekaj metrov nazaj. Nima namena bežati pred odgovornostjo in mutiti. Jezi pa me to, da sem vse lepo policistki razložil, da nisem nikogar ogrožal, ne izsilil itd... Človek mi je dal prednsot in lepo spustil naprej, ampak ona ni hotela nič slišati in na moje vprašanje zakaj me želi denarno kaznovati, je bil njen odgovor, da se je pač ona tako odločila.
uf-1.gif
Ko pa je nalog že napisala, je pa bilo po njenih besedah že prepozno! Kdo tu koga jebe!? Resnično me zanima kakšen človek moraš biti, da z užitkom zajebeš nekoga, za katerega ne veš nič Mislim da je bil bolj povod za to ljubljanska registrska tablica... Zanimivo pa je to, da pritožbo moraš poslati na isto policijsko postajo, njim, ki so te pribili na križ. Imam občutek, da človek sploh nima možnosti storiti karkoli...!?

Sam si napisu odgovor!

Kaj pa če bi plaču pa se potem pritoži SEM magar prek e-pošte
wink-1.gif

V tvojem primeru bi se 100% pritožu nad izrečeno kaznijo!

LP,S
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Storil bom tako, kot mi je nekdo od vas že svetoval! Kazen bom plačal ter se nato pritožil, vendar pritožbe ne bom poslal samo na policijsko postajo Velenje ( da se bodo tam smejali na moj račun ), ampak tudi na notranje ministrstvo, pa mogoče še kam...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Dejansko nisem nikogar izsilil in tudi čez neprekinjeno črto nisem zapeljal na drugi pas , ko me je človek spustil naprej. Zapeljal sem direktno v križišče. Če bi vedel, da je to prekršek z denarno kaznijo, nisem nor, da bi to storil, saj sem videl policaja nekaj metrov nazaj. Nima namena bežati pred odgovornostjo in mutiti. Jezi pa me to, da sem vse lepo policistki razložil, da nisem nikogar ogrožal, ne izsilil itd... Človek mi je dal prednsot in lepo spustil naprej, ampak ona ni hotela nič slišati in na moje vprašanje zakaj me želi denarno kaznovati, je bil njen odgovor, da se je pač ona tako odločila.
uf-1.gif
Ko pa je nalog že napisala, je pa bilo po njenih besedah že prepozno! Kdo tu koga jebe!? Resnično me zanima kakšen človek moraš biti, da z užitkom zajebeš nekoga, za katerega ne veš nič Mislim da je bil bolj povod za to ljubljanska registrska tablica... Zanimivo pa je to, da pritožbo moraš poslati na isto policijsko postajo, njim, ki so te pribili na križ. Imam občutek, da človek sploh nima možnosti storiti karkoli...!?

Sam si napisu odgovor!

Kaj pa če bi plaču pa se potem pritoži SEM magar prek e-pošte
wink-1.gif

V tvojem primeru bi se 100% pritožu nad izrečeno kaznijo!

LP,S

Hvala za link! Odlično! Tudi sem bo šel moj mail...