Ali je to zakonita postavitev radarja?

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Danes me je v "coni 30" po vsej verjetnosti ujel radar. Vem, ker sem peljal prehitro... tukaj se tako vsak dan vozim že 20 let, pa še nikoli ni bilo radarja.
Zanima me, ali je takšno merjenje zakonito... avto mestnega redarsta je bil namreč parkiran pred dvoriščem stanovanjske hiše (označeno s črno, kjer je bil parkiran).
Se radar lahko parkira na zasebnem zemljišču (kar sklepam da to je) in kako se lahko pritožim.... seveda v primeru, da bom kazen dobil. Mogoče v pomoč... pločnik do te ograje privatnega zemljišča z ene strani je, naprej od ograje ga pa ni. Glavni pločnik je na drugi strani ceste.
2023-08-24_19-25-49.png
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Meritev je OK in storil si prekršek. Imajo pa verjetno tudi izdelane elaborate za meritve tako, da boš verjetno ti prej izgubil polovičko in pokasiral še sodne stroške kot pa da se boš izognil globi. Mogoče boš pa imel srečo na sodišču. Kdo ve...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Še točna lokacija radarja...Sneberska cesta 99/C.


Meritev je veljavna. Se ne splača po sodišču vlačit, ker nastajajo samo dodatni stroški.
Plačaš in probaš čimprej pozabit.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Kaj če si na zasebnem zemljišču je meritev manj natančna, kot pa če si na javnem?
Vozil si prehitro, prevzamep odgovornost, plačaš kazen in gremo naprej; kaj je tu potrebno debatirati?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in krava

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Kaj če bi si redar za začetek svojo parcelo kupil... Jaz tudi ne smem na MOLovi opravljati dejavnosti...

zakaj? vse kar potrebujejo je "soglasje", oz. netezenje lastnika.

po vsej verjetnosti je pa ravno lastnik prijavljal divjanje in na koncu so ga uslisali.

je pa to bilo ze predebatirano tja okol leta 2000, ko se je folk hotel obesat na lokacije policijskih patrulj.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
zakaj? vse kar potrebujejo je "soglasje", oz. netezenje lastnika.

po vsej verjetnosti je pa ravno lastnik prijavljal divjanje in na koncu so ga uslisali.

je pa to bilo ze predebatirano tja okol leta 2000, ko se je folk hotel obesat na lokacije policijskih patrulj.
Divjanje tam ni mogoče, ker so tudi ležeči policaji.. pa še šleparji vozijo po tej ulici (imajo dostop do parih firm, drugače je prepovedano). Od okoli leta 2000 so se najbrž spremenili tudi nekateri zakoni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Vprasanje je bilo - a lahko tam meri in upanje, da ne, ker bi to bila podlaga za uspesno pritozbo. Lahko probaš, pa ti bodo na vseh instancah do sodisca razlozili. Verjeti alterju je res bolj tako tako ponavadi...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.845
113
pri taščici
Kaj če bi si redar za začetek svojo parcelo kupil... Jaz tudi ne smem na MOLovi opravljati dejavnosti...
Lastnik ga je naročil. Preko kaksne cetrtne skupnosti.
Radar je sedaj dnevno v Beričevem. Danes sem sel mimo pa ga nisem videl. Samo potem po radiju slisim za radar na stojalu.
Sel sem v koloni tako da bistveno prehiter nisrm mogel biti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pri nas je bila dokaj redna točka za radar na privat zemljišču ene hiše, dokler lastniku ni dop... in jim je prepovedal postavljanje radarja tam.
Od takrat jih ni več tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Kdo pa pravi, da redar nima dovoljenja?

Lastnik ga je naročil. Preko kaksne cetrtne skupnosti.
Radar je sedaj dnevno v Beričevem. Danes sem sel mimo pa ga nisem videl. Samo potem po radiju slisim za radar na stojalu.
Sel sem v koloni tako da bistveno prehiter nisrm mogel biti.
Kje točno v Beričevem... Krem skoraj vsak dan skozi... Večinoma s kolesom, ni pa nujno...

Pa dva nova ležeča so včeraj pribil na tla pred Bistriškim mostom...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.845
113
pri taščici
Pred kmetskim, vceraj pa je po radiju rekel da je bil pred mostom. Ampak kot rečeno, ga nisrm videl.
Pa se eno objavo sem videl, pa lokacije nisrm razpoznal(nimam bericevega malem.prstu).
Dokler ne bo most odprt bodo najbrz dnevno stali.
Bodi pozoren na stojala. S kolesom si lahko prehiter. Ti jaz dovolim ;)
 

Priponke

  • Screenshot_2023-08-25-06-24-58-823_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2023-08-25-06-24-58-823_com.facebook.katana.jpg
    989 KB · Ogledi: 86