Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113

Odvetnik Gregor Bakija, ki je pošiljal opomine za neplačanane parkirnine na Hrvaškem, je kršil pravila in načela odvetniške etike, je odločila Odvetniška zbornica Slovenije. Odvetnik obžaluje, da se na mnenje ne more pritožiti na sodišče.

 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Baje mu je blo skoraj tri sekunde res težko težko pri srcu in pred spanjem je moral enega ruknit.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To pa samo zato, ker je njegova banka bila pet sekund off line in ni mogel preverit stanja na TRR!
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
No pa smo tudi mi prišli na vrsto.
zagreb 2017.
Pred mescem dni iz pozdravi od advokata iz "pule", sedaj še od Celjana.

Rekli bi na hrvaskem - neumorni ste :)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ni dvoma, da je parkirnino, kjer je le-ta plačljiva, potrebno plačati.
.
Vseeno bi pa naša politika - zakaj pa plačujemo 90 ljudi v parlamentu - lahko že enkrat sprejela nek zakon glede takih primerov npr., da stroški izterjave, "poizvedb"... ...in kar vse si še izmišljujejo tile odvetniki, ne morejo presegati npr. 50% same kazni za neplačilo parkirnine.
.
Če bi bilo našim "predstavnikom ljudstva" kaj do njihovih volivcev - 3,14zda zakaj pa imamo državo, če ne da ščiti svoje državljane - bi bilo to urejeno že zdavnaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno ti je jasno, da naših 90 kekcev lahko sprejme samo zakonodajo, ki velja v SLO in da nima nobenega učinka na neplačilo parkirnine v HR, prehitro vožnjo v A in D, ter vožnjo po no-go conah v I. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Saj verjetno ti je jasno, da naših 90 kekcev lahko sprejme samo zakonodajo, ki velja v SLO in da nima nobenega učinka na neplačilo parkirnine v HR, prehitro vožnjo v A in D, ter vožnjo po no-go conah v I. ;)
To bi lahko sprejela EU. In tudi bo, če bo kakemu nemškemu avtoklubu dopizdilo preko članov, da so izterjave oderuške. Takrat bi znali to urediti na nivoju EU. Iz Slovenije ne bo prišel niti poskus pobude zato.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Mogoče komu zanimiv dogodek izpred enega tedna: parkiram v Umagu v coni 2 na nekem parkirišču malenkost ven iz centra, kjer je bila ura parkiranja 20 kun/h, tukaj pa je bila recimo normalnih 10 kun. Pogledam malo naokrog, same hrvaške registracije, vsi brez parkirnih listkov, nihče pa tudi ni imel kakšne dovolilnice. Si mislim, da izven sezone redarji ne delajo in domačini to vedo, zato pač parkirajo brez plačila, ampak jebiga, se ne mislim zafrkavati s tem, da jih potem pokliče nek nono, ki je z balkona videl, da nisem plačal parkirnine. Grem do parkirnega avtomata, dam listek na armaturo in grem v mesto.

Pridem nazaj čez dobro uro in zraven parkiran še en avto s slovenskimi tablicami, za brisalci pa kazen za nepravilno parkiranje. Vsi ostali avtomobili s hrvaškimi tablicami še vedno brez kakršnegakoli parkirnega listka, pa seveda tudi brez kazni.

Rečemo, da je imel tisti Ljubljančan smolo, ker je naletel na tako kratkovidnega redarja, da je opazil samo njegov avto? :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
In kaj sedaj? Pač nategnejo tujce. Je to prav? Ni. Je redar svinja? Je. Je Lublančan parkiral brez plačat? Je.
Torej gremo naprej, za drugič pa pojdi v neko normalno državo, kjer ne bodo lupili samo tujce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in zino

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
MOščenićka Draga (preden je bila rampa): izmed avtov, parkiranih v vrsti ob ISTI cesti so z pajkom odpeljali samo tujce (pa mislim da Nemce in Italijane niti ne, predvsem so jih nastradali Slovenci, Čehi in podobni). Pajk je avte dostavil na eno od privatnih dvorišč v okolici (100m stran), računali pa so dvojno tarifo (ker je moral pajk priti kao iz Opatije, kar je res, a ni hodil za vsak avto posebej). Izgovor za uporabo pajka je bil, da je avto oviral promet. Ko se je na isto mesto parkiral hrvat, nenadoma prometa zaradi tega ni bil več oviran.

Edino zadovoljstvo mi je, da je ta koncesionar zaradi takih in podobnih zadev izgubil koncesijo, ker so se pritožili tudi domačini, ki so začeli izgubljati goste. Ta koncesionar (Liburnija parking) je bil sicer znan tudi po tem, da so avtomati jemali samo kovance in si rabil recimo za 8 urno kopanje že kar vrečko kovancev (to mislim v Opatiji, v Moščeniški je bilo že prej računano na dan).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Morda še to: jaz VEDNO plačam parking, edino kjer so me dobili je bilo tole v Moščeniški, kjer smo parkirali na območju (ob cesti), kjer niso nikoli pobirali parkirnine (niti ni bilo tam avtomata) in pa dvakrat v Opatiji (oziroma enkrat v Ičičih), ko je parking potekel za par minut (enkrat smo bili celo zraven, samo na pločniku smo čakali, da pride žena iz bankomata, mojster je pa na drugi strani lepo prišel do avta in odtipkal v terminal).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
V kamšnem času je potebno vložiti zahtevo za plačilo cestnine, da ne pride do zastare?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Karma is a bitch! :)

Ne zamerite mi pogrevanje stare teme. Marsikdo bo vesel:

Mogoče je karma bitch, verjetno je pa tudi samo vprašanje časa, kdaj boš dobil poziv za plačilo cestnine iz l. 2014, ki bi jo moral plačati 10€, danes pa te terjajo za 300€. Slovenija je blizu. Pa me zanima, če se ti bo tudi takrat tako zdelo? Ker dokazati, da si plačal, po tolikih letih ne boš mogel več ker ne boš imel s čem. Svinjarija na kubik.