Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
..Moram pa reči, da so bili tile Dubrovničani vztrajni:), so šli po ene treh inštancah, hehe, pa 7 let so se matrali.
Hvala za delitev nasvetov. Bolj malo je tega tu na Alterju, sploh v tej temi. Razen tistih: Plačaj pa mirna bosna.
Dobrje, ampak stroški so.
Koliki cca na tvoji strani, koliki cca na njhovi strani.
...Mi je pa v zelo veliko veselje, ko vidim kakšnega hrvata, ki ga obdelujejo "vinjetarji".
To gotovo razumejo:
Za vsako rit palica raste.
Milo za drago.
Ti meni, jaz tebi.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ni problem, če komu prav pride. Strošek sem imel samo za pošiljanje pritožbe 3x s povratnico, napisal sam (sem še iz jugo cajtov in znam toliko HR, sem bil pa bolj redkobeseden - samo dejstva).
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Ni problem, če komu prav pride. Strošek sem imel samo za pošiljanje pritožbe 3x s povratnico, napisal sam (sem še iz jugo cajtov in znam toliko HR, sem bil pa bolj redkobeseden - samo dejstva).
Kolikor vem se na pritožbe sploh ne odzivajo ter jih ne obravnavajo ker gre za civilno-pravni odnos. Pravnega pouka ni, mislim pa da vseeno vodijo postopek naprej in moč je pričakovati, da boš prej ko slej še kaj prejel.
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
kzs: Če koga zanima, ravno danes sem prevzel sodbo višjega sodišča iz HR (izvršba zaradi napačnega parkiranja v Dubrovniku leta 2012:)). Višje (županijsko) sodišče potrdilo sodbo prve stopnje, v kateri je ta zavrnil izvršbo notarja proti meni, in potrdil odpravo izvršbe sodišča prve stopnje.
Na kratko: upravljalec parkinga me je najprej terjal preko enega slo odvetnika, ko je dobil moje podatke na podlagi registrske, sem dal ugovor, potem pa je vložil izvršbo zoper mene pri notarju (na HR poznajo notarsko izvršbo na podlagi verodostojne listine). Seveda sem dal pritožbo. Sodišče 1. stopnje je pritožbi ugodilo, ker je reklo da (tudi po enem case-u EU sodišča) notarji niso sodišče, po zakonu pa je za izvršbo stvarno pristojen notar po sedežu oz. prebivališču dolžnika. Ker nimam prebivališča v HR njihovi notarji zame niso pristojni, na absolutno pristojnost pa mora sodišče paziti po uradni dolžnosti. No, zdaj je višje sodišče potrilo navedeno (pustimo da je zadeva že relativno in absolutno zastarala, kar sem tudi trdil, vendar se s tem niso niti ukvarjali ke ni bilo potrebe).
Nauk zgodbe: če dobiš izvršbo notarja daš ugovor da niso pristojni, pa si se rešil.
Moram pa reči, da so bili tile Dubrovničani vztrajni:), so šli po ene treh inštancah, hehe, pa 7 let so se matrali.
uspel si samo, ker so pošiljali zadevo preko Hrvaških notarjev, ki pa nimajo pristojnosti izvrševanja v Sloveniji. To je nekaj takšnega kot če bi Slovenski notar ali pa odvetnik želel neke stvari početi na Hrvaškem, seveda to ne gre.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Ja saj 99% teh smeti pošiljajo hrvaški notarji, v upanju na naivneže. Na žalost jih ne manjka.
Sem napisal že da sem ob zadnjem prejemu teh smeti letos bil že kar rahlo impresioniran, ko sem videl kako se trudijo, da zadeva izgleda legit in ne nigeriski scam. Namreč vseskupaj je bilo lepo zvezano z belo rdečo modro vrvico, kao hudo zayebana stvar
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Če se komu da brat:

https://www.rtvslo.si/koda/hrvaske-parkirnine-spet-razburjajo-slovence/395573

V glavnem, hrvati sami pravijo, da njihovi notarji nimajo pristojnosti izven hrčkolandije.

"Z vprašanji o tem, ali lahko hrvaški notar v Sloveniji izpelje postopek izvršbe na premoženje dolžnika, smo se obrnili tudi na pravosodno ministrstvo, od koder so nam sporočili, da "ko ima upnik iz ene države članice izvršljivo sodno odločbo, izdano v državi članici Evropske unije, lahko obrne na izvršilne organe v drugi državi članici, saj so le ti pristojni, da "prisilijo" dolžnika k plačilu. Dolžnik, proti kateremu se zahteva izvršitev, pa lahko pri sodišču vloži zahtevo za zavrnitev izvršitve." Ob tem pa so izrecno poudarili, da "skladno z izjavo Republike Hrvaške, ki jo je ta dala k Uredbi 1393/2007 o vročanju sodnih in izvensodnih pisanj v civilnih in gospodarskih zadevah v državah članicah, notar ni organ za pošiljanje skladno z 2. členom Uredbe 1393/2007." "

Naši notarji so že prenehali s tem nategom, ker je "neetično". Dobili so opozorilo po tem, ko so že nategnili par naivnežev. So morali vrnit nakraden denar? Seveda ne, dobili so opozorilo, da je to neetično. Tak se to pač dela, ko gre za nateg na visokem nivoju. Me zanima, če grem jaz zdaj v trgovino nakrast robe za 200€, če bom dobil samo opozorilo, robo pa lahko obdržim?

Hrvat se poserje na etiko in nadaljuje z nategom ker dobro ve, da največ kar lahko dobi kot sankcijo, je opozorilo.
Pa tudi če bi to po kakem čudežu šlo skozi, bi padlo na točki nelegalno pridobljenih osebnih podatkov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Torej:
Če gre za zakonski prekršek - NAPAČNO parkiranje, prekoračitev hitrosti-radar - ne ga palčkat in plačat (ali ugovor?)
Če gre za civilno pravni odnos - NEPLAČAN parking, neplačana soba, girice po 12€ - takoj ugovarjat in pozabit.
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Torej:
Če gre za zakonski prekršek - NAPAČNO parkiranje, prekoračitev hitrosti-radar - ne ga palčkat in plačat (ali ugovor?)
Če gre za civilno pravni odnos - NEPLAČAN parking, neplačana soba, girice po 12€ - takoj ugovarjat in pozabit.
Ne mešaj, napačno parkiranje ni prekršek. Ko parkiraš in ne plačaš parkirnine si v civilnopravnem odnosu in tukaj ni pravnega pouka. Se pravi, da tudi pritožba ni možna niti ugovor. Ne vem pa kako bi lahko ugovarjal zakaj nisi plačal parkirnine.
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Če se komu da brat:

https://www.rtvslo.si/koda/hrvaske-parkirnine-spet-razburjajo-slovence/395573

V glavnem, hrvati sami pravijo, da njihovi notarji nimajo pristojnosti izven hrčkolandije.

"Z vprašanji o tem, ali lahko hrvaški notar v Sloveniji izpelje postopek izvršbe na premoženje dolžnika, smo se obrnili tudi na pravosodno ministrstvo, od koder so nam sporočili, da "ko ima upnik iz ene države članice izvršljivo sodno odločbo, izdano v državi članici Evropske unije, lahko obrne na izvršilne organe v drugi državi članici, saj so le ti pristojni, da "prisilijo" dolžnika k plačilu. Dolžnik, proti kateremu se zahteva izvršitev, pa lahko pri sodišču vloži zahtevo za zavrnitev izvršitve." Ob tem pa so izrecno poudarili, da "skladno z izjavo Republike Hrvaške, ki jo je ta dala k Uredbi 1393/2007 o vročanju sodnih in izvensodnih pisanj v civilnih in gospodarskih zadevah v državah članicah, notar ni organ za pošiljanje skladno z 2. členom Uredbe 1393/2007." "

Naši notarji so že prenehali s tem nategom, ker je "neetično". Dobili so opozorilo po tem, ko so že nategnili par naivnežev. So morali vrnit nakraden denar? Seveda ne, dobili so opozorilo, da je to neetično. Tak se to pač dela, ko gre za nateg na visokem nivoju. Me zanima, če grem jaz zdaj v trgovino nakrast robe za 200€, če bom dobil samo opozorilo, robo pa lahko obdržim?

Hrvat se poserje na etiko in nadaljuje z nategom ker dobro ve, da največ kar lahko dobi kot sankcijo, je opozorilo.
Pa tudi če bi to po kakem čudežu šlo skozi, bi padlo na točki nelegalno pridobljenih osebnih podatkov.
Ne ugovarjaš na neplačilo parkirnine, ampak na način izterjave, ki ni skladen z EU in SLO zakonodajo.
Ne gre za Slovensko zakonodajo ampak za Hrvaško saj je pri niih prišlo do neplačane parkirnine in je za te stvari pristojno samo Hrvaško sodišče
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A zahtevek pride od HR notarja?

Če pa pride zahtevek s strani sodišča, te pa “ščiti” EU zakonodaja glede zaščite potrošnikov.

Tak, da ne zavajajte ljudi, da je treba kar vse takoj plačati.

Disclaimer: dolg za parkirnino s pripadajočimi zamudnimi obrestimi je treba poravnati in se ustrezno pritožiti na postopek. Vse ostalo dejansko lahko vodi v dolgo pravdo, ki je povezana s precejšnjimi stroški.
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
A zahtevek pride od HR notarja?

Če pa pride zahtevek s strani sodišča, te pa “ščiti” EU zakonodaja glede zaščite potrošnikov.

Tak, da ne zavajajte ljudi, da je treba kar vse takoj plačati.

Disclaimer: dolg za parkirnino s pripadajočimi zamudnimi obrestimi je treba poravnati in se ustrezno pritožiti na postopek. Vse ostalo dejansko lahko vodi v dolgo pravdo, ki je povezana s precejšnjimi stroški.
. Včasih so pošiljali notarji pa niso imeli pristojnosti. Sedaj mislim da ne pošiljajo več. Zahtevek tudi ne pride od sodišča, ker sodišče ni pristojno za pošiljanje teh zadev, vsaj ne v začetni Fazi. Ko pa že kaj dobiš iz sodišča je pa lahko samo tožba in nič drugega.
Varstvo potrošnikov ???? Pa sj nisi nič kupil da bi imel kakšno Varstvo.
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Misliš ti ja, nimaš pa pojma. Še vedno pošiljajo in še vedno nimajo pristojnosti. Je pa zanimivo, da si se očitno registriral z samo tem namenom, da tukaj zavajaš.
Kr napamet neki piseš,,, za nekim šankom si neki slišal in zdaj pametuješ na dolgo in široko. Prideš v Avstrijo, Italijo al pa tudi na Hrvaško in ne plačas neko stvar. Kdo je potem za to pristojen? Slovenija????? Valjda država v kateri ti nekaj nisi poravnal. Kakšne veze ima s tem Slovenija, nikakršne če ti pač ne poravnaš svojih obveznosti. No temu se reče civilnopravni odnos če ne veß
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Če se komu da brat:

https://www.rtvslo.si/koda/hrvaske-parkirnine-spet-razburjajo-slovence/395573

V glavnem, hrvati sami pravijo, da njihovi notarji nimajo pristojnosti izven hrčkolandije.

"Z vprašanji o tem, ali lahko hrvaški notar v Sloveniji izpelje postopek izvršbe na premoženje dolžnika, smo se obrnili tudi na pravosodno ministrstvo, od koder so nam sporočili, da "ko ima upnik iz ene države članice izvršljivo sodno odločbo, izdano v državi članici Evropske unije, lahko obrne na izvršilne organe v drugi državi članici, saj so le ti pristojni, da "prisilijo" dolžnika k plačilu. Dolžnik, proti kateremu se zahteva izvršitev, pa lahko pri sodišču vloži zahtevo za zavrnitev izvršitve." Ob tem pa so izrecno poudarili, da "skladno z izjavo Republike Hrvaške, ki jo je ta dala k Uredbi 1393/2007 o vročanju sodnih in izvensodnih pisanj v civilnih in gospodarskih zadevah v državah članicah, notar ni organ za pošiljanje skladno z 2. členom Uredbe 1393/2007." "

Naši notarji so že prenehali s tem nategom, ker je "neetično". Dobili so opozorilo po tem, ko so že nategnili par naivnežev. So morali vrnit nakraden denar? Seveda ne, dobili so opozorilo, da je to neetično. Tak se to pač dela, ko gre za nateg na visokem nivoju. Me zanima, če grem jaz zdaj v trgovino nakrast robe za 200€, če bom dobil samo opozorilo, robo pa lahko obdržim?

Hrvat se poserje na etiko in nadaljuje z nategom ker dobro ve, da največ kar lahko dobi kot sankcijo, je opozorilo.
Pa tudi če bi to po kakem čudežu šlo skozi, bi padlo na točki nelegalno pridobljenih osebnih podatkov.
Objavil si link iz leta 2016,,, star je 3 leta in zagotovo se je v tem obdobju marsikaj spremenilo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Zanimivo... https://slo-tech.com/novice/t748256#crta

Optično prepoznavanje tablic je nezakonito. Ajde pustmo zdaj to, kar delajo stacionarni radarji že desetletja... Ampak zanimivo, pa da dajanje naših podatkov tujim organom pa ni. Sklepam da tudi to je nezakonito, le noben še ni stopil na prste pokvarjenim slovenskim odvetnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Objavil si link iz leta 2016,,, star je 3 leta in zagotovo se je v tem obdobju marsikaj spremenilo.

Ja, zagotovo, ker to se spreminja vsako leto. To spet misliš, ali veš?
Če bi ta forum bil moderiran, bi se tebe in tvoje sranje pobrisalo, ker je več kot očitno da namerno zavajaš in to na podlagi tega, ker ti nekaj misliš.