Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem tudi prejšnji teden v enem selu imel situacijo, ko sem želel plačat parking (čeprav sem samo v trgovino za 5min skočil) in ni zagrabilo na kartico ne maestro, ne master in ne vise. Je potem moja počakala pri avtu in sem šel v trgovino kupit nekaj za 11 kun, da sem dobil 9kn za parking nazaj v kovancih :bonk:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
V tistem link lepo piše, našli odvetnika in nam rihta. Moje: so proti Slovencem.
Ne moremo! se znebiti tega občutka. Ali Nemci res tako vestno plačujejo?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Enkrat sem sam parkiral narobe Pula...., je bilo v liniji parkiranih vsaj 10 vozil narobe, se primaje policaj, domačinom nič ne piše, en avto pred mano Koper mu vestno napiše, sam sem bil v avtu, hoče še meni napisati, sem mu povedal, da čakam par minut, ni hotel slišati, se prerekava, pride en domačin mimo, mu še on pove, da je to zelo grdo, kar dela, da so tudi njegovi znanci iz Slo edini dobili, kazen teden nazaj, on ne popušča, mu povem, da prav, da poznam novinarje in bo tole lep mednarodni škandal, kako dela policija na hrvaškem, mi reče čakam, minuto, da odpelješ, potem pišem listek...., seveda sem potem raje odpeljal, kot se pregovarjal, ja tudi to je turizem.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Se pravi, parkiral si narobe, ko se je bilo treba soočit s posledicami si bil pa še pameten. En posnetek je pred časom krožil okoli ko se je en v LJ usajal na redarja in se je cel Alter strinjal kakšen pacient da je. Če te ustavi kontrola tudi kažeš na mimovozeče in pametuješ kako naj raje ustavljajo njih, da ti si v primerjavi z njimi prava devica marija? Naj raje red naprej pri drugih (hrvatih v tvojem primeru) dela, potem pa pride nazaj do tebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thazz

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jello, kaj je ženo po noči glava bolela ali kaj, da se usajaš.

Kazen je kazen, to ni problem, problem nastane, ker hrvaški policjoti načelno za take ne kritične prekrške, domačinom ali Hrvatom, ne pišejo kazni, Slovencem pa z največjim veseljem. Torej problem je v neenakosti in v ničemer drugem !!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog in 8888

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Točno o tem pišem. Za prav vsak prekršek, ki ga narediš jih z lahkoto najdeš še nekaj, ki so naredili enakega ali večjega. Težava je v razumevanju avtoritete, njemu se pač lahko kadarkoli dvigne, da bo tebi napisal kazen, drugim pa ne. In tebe žuli, ker te izbire nimaš.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ni res še 1 x ..... žuli me to, da dela razliko na nacionalni bazi, kar pa ne bi smel, torej ali naj vse polistka ali pa nobenega, ne pa samo Slovence. !!!

Sicer pa cestni Policaj pa avtoriteta, daj no smešno posebej hrvaški modri, ki so zmerom v prežvečenih uniformah, navadno ne ravno lepega vonja, skratka meni, ne, da bi jih gledal, kako avtoriteto imajo, meni se revčki smilijo niso nekih pametnih šol naredili , se ne znajdejo pa so na cesti listkajo in so prva bojna linija, za razno razne "norce", ki jih krotijo ob polni luni, enako naši, so pa vseeno naši vsaj veliko bolje urejeni in vsaj , kot imam sam izkušnje veliko bolj korektni.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.133
870
113
Evo, to soboto zjutraj ob pol enih v Samoboru po celodnevnem 'sihtu' na Vugecu, me je ustavil policaj. Ce bi zelel, bi me komot lahko 'hebal' samo ni delal nobenih tezav. Pregledal dokumente in adijo, srecno. Smo se samo pogledali. Zame je to bolj tisto kakor imas sreco. Kje na soncu, ob morju seveda zna bit drugace, samo na splosno se mi zdi, da je to bolj tako, na osebni obcutek vezano.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Ni res še 1 x ..... žuli me to, da dela razliko na nacionalni bazi, kar pa ne bi smel, torej ali naj vse polistka ali pa nobenega, ne pa samo Slovence. !!!

Sicer pa cestni Policaj pa avtoriteta, daj no smešno posebej hrvaški modri, ki so zmerom v prežvečenih uniformah, navadno ne ravno lepega vonja, skratka meni, ne, da bi jih gledal, kako avtoriteto imajo, meni se revčki smilijo niso nekih pametnih šol naredili , se ne znajdejo pa so na cesti listkajo in so prva bojna linija, za razno razne "norce", ki jih krotijo ob polni luni, enako naši, so pa vseeno naši vsaj veliko bolje urejeni in vsaj , kot imam sam izkušnje veliko bolj korektni.

Haha, ti si kaliber. Napišeš da ni res, potem pa z vsakim stavkom podrobno razložiš in potrdiš da je ego tisto kar te jebe. Jebe te to, da nisi v poziciji ko bi lahko odločal kdo ti bo avtoriteta. Na parkingu pred hrvaškim lokalnim konzumom je zate avtoriteta lahko tudi šolarček z značko če je lokalni šerif tako določil. Ali na lokalni cesti prometnik v strgani majci, ki se je nazadnje tuširal leta 92.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
V tem linku vse velja. Le da so v tem času hrvati odpravili vse pomanjkljivost.
Po novem te terja slovenski pooblaščenec, ki izda poziv k plačilu v slovenščini, račun za prevod v slovenščino in pozvan si, da še lahko plačaš samo 171€(v mojem primeru) drugače gre zadeva preko sodišča, kar pa bo dvignilo stroške v višave.

Ker avto ni bil moj in imam nekaj na hrvaškem si nisem upal zajebavat in sem plačal
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Samo kot zanimivost, marshal in še 2 uporabnika, ko sta obudila to temo par dni nazaj in vsi zatrjujejo kako je nujno potrebno plačati in kako so oni morali na meji plačati, so vsi čudežno registrirani na isti dan, vsi 3, da pišejo samo v to temo.

Novi prijemi prevarantskih odvetnikov? Jaz ostajam pri svojem: dopisi romajo direkt v koš. Ta ciganija ne dobi od mene nič. Ampak to je isti sistem kot nigerijci. Pošiljajo tega na tisoče, če samo par naivnežev prime v vabo, je to dober biznis. Enih par se je že tu pofočkalo
 

Hoyost

Zelenc'
8. jul 2019
10
0
1
Samo kot zanimivost, marshal in še 2 uporabnika, ko sta obudila to temo par dni nazaj in vsi zatrjujejo kako je nujno potrebno plačati in kako so oni morali na meji plačati, so vsi čudežno registrirani na isti dan, vsi 3, da pišejo samo v to temo.

Novi prijemi prevarantskih odvetnikov? Jaz ostajam pri svojem: dopisi romajo direkt v koš. Ta ciganija ne dobi od mene nič. Ampak to je isti sistem kot nigerijci. Pošiljajo tega na tisoče, če samo par naivnežev prime v vabo, je to dober biznis. Enih par se je že tu pofočkalo
Steve, že dve uri berem vse komentarje pa me zanima kje si prebral da je gdo napisal da je plačal na meji. A sem js kaj spregledal al pa ti zavajaš... prosim citiraj mi kje je zapisano kaj takšnega?
 

Marina 1980

Zelenc'
4. jul 2019
5
0
1
Samo kot zanimivost, marshal in še 2 uporabnika, ko sta obudila to temo par dni nazaj in vsi zatrjujejo kako je nujno potrebno plačati in kako so oni morali na meji plačati, so vsi čudežno registrirani na isti dan, vsi 3, da pišejo samo v to temo.

Novi prijemi prevarantskih odvetnikov? Jaz ostajam pri svojem: dopisi romajo direkt v koš. Ta ciganija ne dobi od mene nič. Ampak to je isti sistem kot nigerijci. Pošiljajo tega na tisoče, če samo par naivnežev prime v vabo, je to dober biznis. Enih par se je že tu pofočkalo
Omenjaš ciganijo a nisi plačal par kun parkirnine in vsi drugi so ti krivi,
 

marshal

Zelenc'
4. jul 2019
9
0
1
Steve! Za razliko od tebe sem se vsaj poglobil v zadeve in zapisal nekaj iztočnic. Če bi se ti manj primitivno obnašal in zavrtel kako telefonsko več in prebral kak članek bi tudi ti imel dosti gradiva. Ampak ne, ti greš na dopust na Jadransko obalo s seboj vzameš itak vse kar se da, ne palčuješ parkirnine, potem pa dobiš poziv da nekaj dolguješ, potem pa si velik frajer kako vse mečeš v koš in da ti nihče nič ne more, zavajaš ljudi na forumu in še kar pametuješ kako so vsi povezani in itak da vsi delajo za Hrvate. Me pa zanima, če plačaš parkirnino pri nas ko greš v mesto ali tudi vse mečeš v koš?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
V tem linku vse velja. Le da so v tem času hrvati odpravili vse pomanjkljivost.
Po novem te terja slovenski pooblaščenec, ki izda poziv k plačilu v slovenščini, račun za prevod v slovenščino in pozvan si, da še lahko plačaš samo 171€(v mojem primeru) drugače gre zadeva preko sodišča, kar pa bo dvignilo stroške v višave.

Ker avto ni bil moj in imam nekaj na hrvaškem si nisem upal zajebavat in sem plačal

Vse jasno, vendar , če je bila parkirnina 5 eur gre za nerazumne stroške, ki so jih sami naredili, ker so sami tako hoteli in verjetno naše požrtne neuspešne odvetnike, ki se gredo tako nespodobno izterjavo. Sam še vedno trdim, da sem po opozorilu, morda listka nisem dobil, ga je kdo ukradel ipd, vendar trdim, da če se je zadeva res zgodila, sem vsekakor dolžan plačati to parkirnino in tudi morda zamudne obresti največ do višine glavnice, se pravi do višine same parkirnine in recimo še ene 10-15 eur za serijsko pismo na moj naslov in popolnoma NIČ VEČ. Kaj boste naredili, vi, ki plačujete tako radi še ostalo, če oni naslednjič za izterjavo 5 eur najamejo odvetnika , ki računa 2000 eur, boste tudi leteli plačati ? Vsekakor tudi če želijo tožiti jih še vedno doleti visoka sodna taksa in dokaj negotov izid, ali bo in če bo, koliko bo, če sploh kaj, ker sem prepričan, da tudi v takem nerazumnem sporu in izterjavi 5 eur z stroški, ki so 200 kratnik zneska ne bi nikoli uspeli, morda največ pol na pol, kar pa pomeni, da njih še vedno doleti pol sodnih stroškov ....... in so na krepki izgubi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Imaš popolnoma prav in se večinoma strinjam, vendar je na sodiščih toliko "čudnega", da raje ne grem blizu.

Pod "čudnega" mislim deložacijo in rubež hiše za neplačano položnico za par 10€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
To vsi vemo da ni deložacije zaradi neplačanih 10€. 10€ je vrh ledene gore ki se uporablja za izsoljevanje. Vse ostalo neplačano se zamolči, ker zgodba nebi bila šokantna
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik