Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnjič sem iskal en račun Big banga za garancijo in mi je rekla na blagajni - a si ne slikate in date na mail? To je dejansko trotl ziher način shranjevanja.

Zdaj pa še "mala tajna velikih majstora": parkiraš brez listka, ob povratku pa si poslikaš parkirni listek sosednjega avta - tako da se ne vidi registrska in model avta - ali pa lepo nafehtaš od enega ki gre proč, da ti da njegov listek - ti pa pritožbo, da je veter od zapiranja vrat vrgel listek na tla. ;)
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Torej, tu ne gre za kazen! Gre za izterjavo dolga - parkirnine, ti postopki potekajo mimo policije in redarstva, isto kot da bi bil Francl dolžan Jožetu. Ali pa Micka Telekomu.
Jaz se tukaj sprašujem, ali je dolžnik sploh vedel za svoj dolg (obvestilo na šipi)? Če ne, potem je tako nabijanje stroškov sprevrženo. Prav tako, je sprevrženo, da stroški predstavljajo 20 - kratnik dolga. To bi bilo treba zakonsko urediti.
"Po mojem mnenju" so pa tako ali tako najbolj pogoste besede odvetnikov.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Zadnjič sem iskal en račun Big banga za garancijo in mi je rekla na blagajni - a si ne slikate in date na mail? To je dejansko trotl ziher način shranjevanja.

Zdaj pa še "mala tajna velikih majstora": parkiraš brez listka, ob povratku pa si poslikaš parkirni listek sosednjega avta - tako da se ne vidi registrska in model avta - ali pa lepo nafehtaš od enega ki gre proč, da ti da njegov listek - ti pa pritožbo, da je veter od zapiranja vrat vrgel listek na tla. ;)

Jaz slikam listek in avto....
20190328_121645.jpg20190328_121611.jpg
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Zadnjič sem iskal en račun Big banga za garancijo in mi je rekla na blagajni - a si ne slikate in date na mail? To je dejansko trotl ziher način shranjevanja.

Zdaj pa še "mala tajna velikih majstora": parkiraš brez listka, ob povratku pa si poslikaš parkirni listek sosednjega avta - tako da se ne vidi registrska in model avta - ali pa lepo nafehtaš od enega ki gre proč, da ti da njegov listek - ti pa pritožbo, da je veter od zapiranja vrat vrgel listek na tla. ;)
- dobra ideaj ta s slikanjem in e-mail
- ponavadi si ti odogovoren, da je listek na vidnem mestu in ce ga je odneslo si ti kriv. Slika bi bila z listkom na armaturki ali na tleh kjer ga je odpihnilo ;-)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zdaj pa še "mala tajna velikih majstora": parkiraš brez listka, ob povratku pa si poslikaš parkirni listek sosednjega avta - tako da se ne vidi registrska in model avta - ali pa lepo nafehtaš od enega ki gre proč, da ti da njegov listek - ti pa pritožbo, da je veter od zapiranja vrat vrgel listek na tla. ;)
Kolikor včasih opazim naše redarje, poslikajo notranjost vozila, da preprečijo takšne finte.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jao, no.
A doma tud slikaš babo, preden greš na šiht? In ko se vrneš, jo še enkrat slikaš. Če se vidi nasmeh na licu, pol veš, da jo je med tvojo odsotnostjo nekdo (odlično) kresnil.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
no, a se bo javil kdo, ki je dejansko plačal parkirnino, imel listek na vidnem mestu in dobil kazen po xx letih?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Jaz sem plačal. Pri njih je notar isto kot sodišče oz. ima podobna pooblastila, za te zadeve.
Da, vendar notar za Hrvate.
Citat iz WWW:
Naj zgolj omenim, da je evropsko sodišče v zadevi Pula Parking proti nemškemu državljanu Svenu Klausu Tedeheranu sprejelo odločitev, po katerem se notarji in njihove izvršbe v EU ne priznavajo kot odločitve sodišča.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Res je, kakor je tudi res, da je g. Tedeheran opozorjen, da ob vstopu v HR, ga lahko doleti vse po spisku iz hrvaške notarske izvršbe! ;)
 

marshal

Zelenc'
4. jul 2019
9
0
1
Ti bom povedal kako to funkcionira v enem selu v hr, kjer sem pogosto. Tam je plačilo selektivno, balkan v vsem svojem sijaju. Domačini ne rabijo plačat, nemci tudi ne. Plačat morajo samo slovenci in zagrebčani. In tem primitivcem ne plačam. Pika. Amen. Pa plačam drugače vsepovsod in vedno. Sem že videl zagrebčane, ki so ob parkiranju tablice dol šraufali. Balkanska way of life pač.

In dobim prejšnji teden pošto za dvignit. Grem na pošto, vidim da ima uslužbenka cel kup enake pošte še za druge. Neki hrvaški odvetnik z arabskim imenom iz pule. Sem razmišljal ali sploh odprem, ali gre direkt v smeti. Pa sem odprl. Gre za parkirnino iz 2014. So se potrudli, da zgleda zadeva resno in zastrašujoče. Kup solate, zvezane skupaj z plavo belo rdečo vrvico. Kao resna stvar, kot da je iz sodišča. Solate nisem bral, zanimal me je znesek. 240€. Ne kun, ampak €. Original kazen je bila če se prav spomnim okrog 20€, ker so mi že pošiljali te smeti par let nazaj. Sem fooknil dikrekt v kanto.
Zagotovo boš dobil še kakšen poziv tako kot jaz. Na koncu je bil strošek repko čez 5000 kun in ko sem se poglobil v zadevo imajo vso zakonsko podlago da te terjajo na Hrvaškem po njihovi zakonodaji....
 

marshal

Zelenc'
4. jul 2019
9
0
1
Torej bi teoretično ti narobe parkiral (te ujel radar), jaz bi od države odkupil terjatev, medtem ko tebe država nebi o prekršku niti obvestila), jaz pa bi lahko tebe izterjal za kazen plus bi nabil zraven še neke moje stroške.

Kaj pa tisto, da ti mora organ odločbo o prekršku izdat v roku enega meseca? A drugje tega ni, ali se kar ignorira?

Itak pa gre samo za inkasantstvo.
Ne gre za narobe parkiranje,,, gre za neplačano parkirnino kar predstavlja civilno terjatev. Kolikor sem se pozanimal bo v nadaljevanju postopka Hrvaški odvetnik vlagal tožbe pred pristojnim sodiščem na Hrvaškem,,, uporabljal se bo zakon Republike Hrvaške, ljudje bodo morali najeti Hrvaškega odvetnika,,, sami problemi na meji itn,,,,,,
 

marshal

Zelenc'
4. jul 2019
9
0
1
no, a se bo javil kdo, ki je dejansko plačal parkirnino, imel listek na vidnem mestu in dobil kazen po xx letih?
Js sem moral plačati, skoraj mesec in pol sem si vzel časa da preverim vse okoliščine in prišel do zaključka da je bolje poravnati. Pozive pošiljajo v skladu z zakoni, Gre za civilno pravni odnos in ne za prekršek, vsi nadaljni postopki se bodo vodili na Hrvaškem, se pravi njihova zakonodaja, Hrvaška sodišča, najeti bo potrebo Hr odvetnika ki bo zaračunal 1000 kun za dober dan, uspeha v pravdi pa ni,,, bistvo vsega je ZAKAJ SE NI PLAČALA PARKIRNINA
 

Marina 1980

Zelenc'
4. jul 2019
5
0
1
Kaj naj rečem. Z družino smo bili na Hrvaškem in smo pozabili podaljšati parkirnino. Čez eno ali dve leti dobim poziv za plačilo parkirnine. Ker z možem misliva da gre za nateg tega ne plačava ampak v letu 2018 prejmem iz sodišča na Hrvaškem tožbo da naj bi dolgovala skoraj 6000 kun nekem parkirišču, ki je najelo odvetnike. Pokličem pisarno v Pulii, ki se nočejo več niti pogovarjati z menoj, v bistvu sama gnjavaža. Na koncu preko nekih vez se le dogovorim z njimi da plačam samo znesek njihovega zahtevka pb 184,80 €.. vseeno sem imela dodatne stroške s sodiščem v Puli okoli 1000 kun, ker so umaknili tožbo
 

Priponke

  • 80E3C2DD-4FA2-454D-92F4-88018D7484D7.jpeg
    80E3C2DD-4FA2-454D-92F4-88018D7484D7.jpeg
    1,1 MB · Ogledi: 193

Marina 1980

Zelenc'
4. jul 2019
5
0
1
Torej, tu ne gre za kazen! Gre za izterjavo dolga - parkirnine, ti postopki potekajo mimo policije in redarstva, isto kot da bi bil Francl dolžan Jožetu. Ali pa Micka Telekomu.
Jaz se tukaj sprašujem, ali je dolžnik sploh vedel za svoj dolg (obvestilo na šipi)? Če ne, potem je tako nabijanje stroškov sprevrženo. Prav tako, je sprevrženo, da stroški predstavljajo 20 - kratnik dolga. To bi bilo treba zakonsko urediti.
"Po mojem mnenju" so pa tako ali tako najbolj pogoste besede odvetnikov.
To zakonsko pozabi, meni so poslali že tožbeni zahtevek, ker nisem odreagirala na poziv