Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Kaj niso določeni roki, v kolikem času lahko dobiš kazen oziroma izterjavo? Mislim, če utaja miljonskih davkov lahko zastara, ne vem kako to ne.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
in kaj je poanta.? boljše plačat parkirnino takrat ko parkiraš!

Se strinjam.

Ampak poanta je ta, da me zanima, do kod bodo narasli stroški dokler se ne bo nekomu živc strgal?

Iz 8€ naredit 170€ v petih letih je 2100% donos. Poznaš še kak tak donos?

A če bi bilo 1700€ bi bilo tud ok?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
glej, vedno ko parkiram plačam listek. v 30 letih nimam problema, torej lahko imajo 5000% donos in se mi j-ebe, nemorejo od mene dobit nič, nikoli in nikdar.
Da sam dobim to gladko vržem v smeti, ker vem da nisem nikoli tega storil.
se pa strinjam s tabo, da je oderuško.

če je res prekršek, potem je to v obdelavo dobil en hrvaški odvetnik, ta je to dal v delo k slo odvetniku, valjda da vsak nekaj zasluži, zastojn se še mačka ne goni...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
glej, vedno ko parkiram plačam listek. v 30 letih nimam problema, torej lahko imajo 5000% donos in se mi j-ebe, nemorejo od mene dobit nič, nikoli in nikdar.
Da sam dobim to gladko vržem v smeti, ker vem da nisem nikoli tega storil.
se pa strinjam s tabo, da je oderuško.

če je res prekršek, potem je to v obdelavo dobil en hrvaški odvetnik, ta je to dal v delo k slo odvetniku, valjda da vsak nekaj zasluži, zastojn se še mačka ne goni...

Saj bo vsak enkrat naletel na tako mino. Naslednjič ti bo poštar zgubil položnico za mobitel, in boš dobil naslednji mesec račun za 350 eur, ker nisi plačal 10 eur. Saj mora vsak nekaj zaslužit...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zanimvo, saj potem namero kazen 5 let čaka v predalu, in potem tik pred zdajci v obvestilo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
in kaj je poanta.? boljše plačat parkirnino takrat ko parkiraš!

Ti bom povedal kako to funkcionira v enem selu v hr, kjer sem pogosto. Tam je plačilo selektivno, balkan v vsem svojem sijaju. Domačini ne rabijo plačat, nemci tudi ne. Plačat morajo samo slovenci in zagrebčani. In tem primitivcem ne plačam. Pika. Amen. Pa plačam drugače vsepovsod in vedno. Sem že videl zagrebčane, ki so ob parkiranju tablice dol šraufali. Balkanska way of life pač.

In dobim prejšnji teden pošto za dvignit. Grem na pošto, vidim da ima uslužbenka cel kup enake pošte še za druge. Neki hrvaški odvetnik z arabskim imenom iz pule. Sem razmišljal ali sploh odprem, ali gre direkt v smeti. Pa sem odprl. Gre za parkirnino iz 2014. So se potrudli, da zgleda zadeva resno in zastrašujoče. Kup solate, zvezane skupaj z plavo belo rdečo vrvico. Kao resna stvar, kot da je iz sodišča. Solate nisem bral, zanimal me je znesek. 240€. Ne kun, ampak €. Original kazen je bila če se prav spomnim okrog 20€, ker so mi že pošiljali te smeti par let nazaj. Sem fooknil dikrekt v kanto.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Predvidevam, da gre za tipa, ki je kar krepko namazan s temi zadevami in dejansko kolikor je meni videti izigravajo zakon. Kazni pustijo čakati v predalu skoraj do zastaranja in potem pošljejo s polnimi stroški. Me zanima koliko od teh kazni je res upravičenih in koliko jih je zgolj, ker praktično nihče nima parkirnega listka iz kakšnega parkirišča niti par mesecev, kaj šele, da bi ga imel pet let. Gre pa za "odvetnika" Shain Pacheco Vinkovič

https://insajder.com/slovenija/hrvaska-parkirisca-odirajo-tujce-za-nepravilno-parkiranje
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Ti bom povedal kako to funkcionira v enem selu v hr, kjer sem pogosto. Tam je plačilo selektivno, balkan v vsem svojem sijaju. Domačini ne rabijo plačat, nemci tudi ne. Plačat morajo samo slovenci in zagrebčani. In tem primitivcem ne plačam. Pika. Amen. Pa plačam drugače vsepovsod in vedno. Sem že videl zagrebčane, ki so ob parkiranju tablice dol šraufali. Balkanska way of life pač.
Moja izkušnja bližje doma: Imam nek pregled par let nazaj v zdravstvenem domu Novo mesto. Parkiram na desni strani vozišča - pred mano že parkiranih nekih 5 avtomobilov, za mano še en. Čez eno uro se vrnem in vidim kazen na šipi. Ni panike, res je bil znak... avto pred mano (isti kot prej) kazni nima. Avto pred njim tudi ne. Jaz ljubljanske tablice, oni novomeške.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Torej nauk zgodbe (popravite me če se motim):

Plačaj parkirnino, hrani listek (itak nobeden ne), če pride sklep iz Celjskega sodišča plačaj, če pride od odvetnika iz Pule vrzi v koš, ker ni skladno z evropskim pravom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
V zgoraj omenjenem članku vsi vprašani samo "domnevajo, po njihovem mnenju ipd", da bi pa kdo rekel, da takšno pošiljanje ne velja, da naj prejemniki takšna notarska obvestila zavržejo, oziroma jih ne upoštevajo, to pa ne.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Daniel:
post pred tvojim je omenjeno da je prvo bila poslana nižja kazen 20€, ki se je ignorirala, danes je 240€.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Tako je in tudi ta bo gladko ignorirana. Plačal bom, ko bo to prišlo po legalni poti, ne pa preko nekih odvetnikov ki upajo na čim več glupih, da jih nategnejo. Bil pa je ta isti tip, kot piše v linku gori, Shain Pacheco Vinkovič
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne pozabit na možnost dobro organiziranega "kriminala", kjer razne firme in z njimi povezani odvetniki legalno odkupijo izterjavo kazni od bogih občin, seveda z velikimi diskonti (govori se o 90% diskontih) in s tem pridobijo vse pravice izterjave v svojem imenu. Če se odzove samo 20% ljudi so na pozitvini nuli, z ostalimi se jim splača igrat, do končne izterjave preko sodišča in takrat boste plačali vse!

Edini kar se mi zdi skrajno nemoralno je čakanje več let na izterjavo in to, da "občina" ne ponudi 90% skonta vsem neplačnikom - ostale pa "prbit na križ".
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
V zgoraj omenjenem članku vsi vprašani samo "domnevajo, po njihovem mnenju ipd", da bi pa kdo rekel, da takšno pošiljanje ne velja, da naj prejemniki takšna notarska obvestila zavržejo, oziroma jih ne upoštevajo, to pa ne.

Se tudi s tem strinjam. Najbolj konkreten je bil Bogovič. Vsi ostali zavijajo leporečje v celofan in so jih stavkih polni samo "menim da" "pristojne institucije" "pristojni organi" "v skladu s veljavnimi zakoni". Nihče pa ne pove kateri so ti zakoni, kateri so ti pristojini organi ter točno kaj je potrebno storiti.

Moje mnenje je da ko dobim priporočeno pošto od kateregakoli sodišča, šele takrat je za ukrepat. A lahko nek notar od tebe terja denar? Brez neke razsodbe po mojem ne. Pismo kaj nimamo tukaj nobenega pravnika. Po temi o ciglu nekega bloka na avtu in odbitni franšizi rez zgleda, da ne.