Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
jaz tudi ne vem čemu res....pejte na našo obalo malo dvignit gospodarstvo.
A misliš, da pri nas ne bodo rabili plačati parkirnine ali jih samo rubili ne bodo.

PS- pol bi morali zastonj parking uvesti tudi na letališču Jožeta Pučnika. Če greš kam bliže z letalom (Ciper, Malta...) te pride parkiranje za 14 dni dražje kot povratna letalska karta.
evil.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Jaz tem pyzdunom ne placam nic, pa ce se po trepalnicah mecejo. Sem navajen placat vsepovsod in vedno parkirnino, ampak ne pri teh ciganih. Povem zakaj: v enem selu, kjer sem pogosto, so se pred leti odlocili vsako luknjo postavit pod placljivo. Vse lepo in prav, ampak za koga to velja, je zelo selektivno. Namrec svabi, domacini in vse kar nima zg in slovenske tablice, tam lahko z lahkoto parkira neomejeno brezplacno. Cim se tam narise slovenec ali zagrebcan, dobi listek. In ti neandertalci bi se sli neko evropo...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, kazni za parkiranje sploh niso problem, po mojem mnenju.
Če so nediskriminatorne, torej recimo da je cela ulica narobe zaparkirana in seveda hrvaška vozila brez kazni, tujci pa s kaznimi. Ampak tudi proti temu nimaš kaj kot plačat, pa drugič ne več it tja (ali pa na celo Hrvaško).
evil.gif

Problem je pa to, kar je igi dobil. Torej nobene kazni in nobene možnosti, da bi jo plačal, potem pa kazen x faktor po pošti domov. Torej brez možnosti, da bi kazen normalno plačal. Sam sem zato, da ''balkance'', ki se jim je.. in ne plačujejo kazni lepo nategnejo. Ampak jim morajo najprej dati možnost za plačilo samo kazni.
Nič, še en razlog več, ko bom tehtal ali grem na Hrvaško ali ne.
grin1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ma kamor koli , samo k hrčkom ne .... tudi Vrbsko jezero je krasno, pa Egipt pa ....morje tega....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Že 3 leta nisem bil na Hrvaškem in še vsaj toliko nimam namena it. Še ko smo šli v Črno Goro, kjer moraš na žalost prečkati majhen del Hrvaške, so bile piz.darije na meji. Hvala, ne hvala.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Biograd hočeš parking plačati pa avtomat ne dela. WTF
Isto je bilo v Zadru. Pride mimo inkasant, se nekaj matra z (mojim) denarjem in avtomatom, pa ne gre, mi pravi kateri avto je tvoj, mu s prstom pokažem kateri, pa pravi, je že okej.
grin1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sam jest ga pa ne bi spustil in bi ga je.bal do konca, naj zrihta kakor ve in zna. Ker če tebe ne bi bilo zraven, bi pa kazen napisal.

Ker meni ni nikoli problem sama višina parkinrnine, pač pa način kako jo moraš plačati. Drobiža ponavadi nimam, saj v menjalnici ne dobiš kovancev, da bi pa šel zato ne vem kolikokat v bife ali v štacuno po čigume se mi pa tudi ne hodi, saj na koncu za dve uri parkiranja (20 kun) poženeš vsaj 100 kun. Ok, tukaj je še telefonsko plačilo, a je problem ker imam službeni telefon in imam blokirano, poleg tega verjamem da zna biti za koga komplicirano. Da avtomat ne dela je seveda še dodaten zaplet, prav tako plačilo kazni na licu mesta (dodjite u ponedeljak na blagajnu). Da bi pa naredili na kartice je pa seveda preveč za 'rvate.

Rešitev problema? Pač ne greš tja, kjer računajo parkirnino, pa naj se potem gotstinci in ostali slikajo s temi parkomati.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:Da bi pa naredili na kartice je pa seveda preveč za 'rvate.
V Sloveniji je kje plačilo na kartice? V Lj na primer?
Parkirnina je povsod tu okrog večji ali manjši problem, ker so povsod neke lokalne fore. Od valute naprej. Dobro, to je še logično. Manj logično je, da avtomati praviloma ne vračajo drobiža.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Povsod so s temi lokalnimi "forami" problemi. V Pragi sem imel problem kupiti karte za mestni prevoz za določeno obdobje, ker so avtomati jedli samo njihove kovance, ki jih niti slučajno nisem imel dovolj. Po kakem km sprehoda smo prišli do postaje, kjer je bil kiosk, kjer si to lahko kupil s papirnato gotovino. Verjetno bi tudi s parkirnino imel podoben problem, če ne bi bilo zanjo poskrbljeno v okviru bivanja.