Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Kok je men smešno, ker še nikoli nikjer na Hrvaškem nisem imel nobenih težav, tako z natakarji, kot s policaji, niti parkirnega listka še nisem dobil, ker pač parkiram tam, kjer je dovoljeno in mi 10 kun pač ni nevem kakšen strošek, če dam lahko za pir 15. Podobno nikol nismo imeli težav z redarji v kampu, pa smo ga svoje čase po Pagu orenk srali. Zdaj ko potujem z mulci sem imel čast spoznat njihovo medicinsko pomoč, ki je bila vedno prijazna in uslužna, pa naj je šlo za visoko vročino, ali pa letos odbit noht mojega najstarejšega.

Lahko pa marsikaj napišem o pripetljajih z vsem zgoraj naštetim na našem lepem primorju. Od metanja šotorov v zrak, do izživljanja policajev. Da o Bohinjskih parkirnih šerifih ne govorim.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Saj sploh ni fora v tem, da bi nekdo nalašč parkiral kjer ni dovoljeno, ali potem ko je dobil listek, glumil gljivo, ali bi mu bilo škoda plačat 5 kun. Da je prepovedano in da je fasal kazen je izvedel šele, ko je dobil pošto od angležev. Ja, svinjska fora in ne, enim se svinjske fore absolutno ne morejo zgodit.

Tako kot ti, sem imel tudi jaz ob branju te teme ves čas v mislih bohinjce. Hrvatje imajo očitno pozimi, ko ni sezone, tečaje v Bohinju. Oziroma, so v primerjavi z bohinjci še vedno pravi amaterji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Tisto je letelo na "kaj pa sploh rinete dol". Drugače se pa strinjam, seveda. Sam take neumnosti se ti komot zgodijo doma oziroma se ti z LJ tablico še prej kot na Hrvaškem.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Sem jim poslal naj mi pošljejo bolj razločno sliko, ker iz slike ni razvidno če je letak za kazen ali reklama. Se ne spomnim, če sem plačal al ne
in ali je bil kakšen list na steklu. Ne vem kaj je bilo prejšnji teden kaj šele 2 leti...
2457869-fiat.JPG
 

Priponke

  • 2457869-fiat.JPG
    2457869-fiat.JPG
    55 KB · Ogledi: 951
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Višek budalaštine je pa bil parkirni avtomat v Zagrebu pri eni kliniki, kamor hodim. Na uro 3 kune, avtomat ne vrača denarja. Sem imel pri sebi 5 in 2 kuni, rečem OK, bom vrgel not 5 kun, pa je. In mi napiše ''ubaceno 5 kuna, još 1 kuno za 2 uri parkiranja'' Izdajanje listka ne prime. zgleda lahko daš točno ali nič. Vržem not še 2 kuni, da vidim če mi uspe in smo spet tam ''ubaceno 7 kuna, još 2 kuni za 3 ure parkiranja''
hysterical-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Ja a ni za hrčke kakšen univerzalen obrazec. tam kjer je več možnosti, se da nekaj primerov.
 

magica

Zelenc'
16. mar 2014
1
0
1
5.11. 16 sem prav tako prejela s strani tega podjetja kazen za neplačano kazen v Srbiji . Kazen naj bi dobila 15.09.14 , kar se ne spomnim , da bi jo . Tako da me zanima kako ste rešili to situacijo . Hvala za odgovor
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Juhu, 21.7.2017 sem parkiral, kjer ne bi smel v Umagu. Dobim kazen v višini celodnevnega parkinga 80kun. !!!Plačam!!!, tudi zaradi tega, ker sem imel izposojen avto.
Danes dobim od firme, ki mi je avto posodila, dokumente za plačilo 171€ in če ne plačajo, jih dajo v sodni postopek.

Dopis je v slovenščini, slika lepa, pooblaščenec za pridobitev podatkov o lastniku vozila je pristen.

Vse kar rabim je listek o potrditvi plačila, ki ga seveda več nimam oz. ga ne najdem. Jutri probam priti še do podatkov iz Pošte, ker mislim, da sem tam plačal parkirnino s cca. tedenskim zamikom od storjenega prekrška.

Vprašanje je sledeče: sem dolžan plačati nadstroške prevajalca, odvetnika in ostale administrativne stroške v višini 160€?
Prav tako me zanima, če še pošiljajo kakšne druge opomine ali zadevo kar dajo advokatu, kar pomeni 16-kratnik kazni.

Hvala za odgovore!
Prosim ne v stilu kaj pa hodiš na hrvaško!!!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Takih potrdil o plačilu, se ne meče stran, jaz jih mečem v eno škatlo.... i ko rabim, sem še vedno vse našel, enako, kot razne garancije in podobno ......

Lahko poskusiš z finto, da pokličeš tja, da si plačal, če lahko trr . preverijo, boš videl, kaj pa kako....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
jonny77 : s problemom, da ne znajo upariti plačila in kazni, se je pred kar nekaj leti srečala tudi moja žena za eno prometno kazen pri nas. Ker med delom ne more viseti na telefonu, sem jaz poklical in zvedel, da je (oziroma je bil takrat) postopek tak:
1. Izda (ministrstvo za notranje zadeve) se plačilni nalog in z zamikom tudi opomin, ki se mi zdi, da je šel preko FURS-a (ministrstvo za finance).
2. Plačilo prispe na nek skupni račun.
3. X-ta služba bi morala preklicati opomin. Včasih ga ne.
Ona je k sreči takrat hranila potrdilo o plačilu, sklic je bil v redu, plačat je šla na pošto ali banko, da bi ja bilo vse v redu. Poslali smo kopijo odrezka in so uredili.
Je pa verjetno blizu 20 let od tega. Mogoče še niti polovičk ni bilo.

Vem, da ti ta izkušnja žal nič ne koristi :(
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Zanima me, če je v odločbi iz tujine našteto, na podlagi česa terjajo kazen oz. kako so prišli do podatkov lastnika vozila?

Kolikor mi je znano, konvencija o medsebojni pravni pomoči in konvencija o izvajanju schengenskega sporazuma,
govorita samo o izmenjavi podatkov glede kazenskih zadev in ne prometnih prekrškov?
V tem primeru naš organ (kateri?) nezakonito posreduje osebne podatke lastnika vozila?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Terjajo na podlagi neplačane parkirnine in ne kazni.
Podatke so dobili prek slovenskega advokata, ki je pooblaščen s strani hrvaškega advokata. Slovenski advokat bi naj bil pooblaščen za pridobivanje podatkov o neplačnikih parkirnin.
Parkirnino in stroške, ki so 15x-tnik parkirnine so plačali včeraj.
Bom terjal nazaj če najdem listek o plačilu parkirnine
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kot že napisano, zadeva ni kazen, pač pa izterjava plačila za opravljeno storitev gospodarske družbe.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da še jaz dodam vprašanje - brat je menda (avto pisan na mamo) leta 2014!!! V Zagrebu parkiral brez parkirnega listka.

Dopis poslan s strani celjskega odvetnika Gregorja Bakije, ki je pooblaščen za puljskega odvetnika Marka Kuzmanovića (očitno so vse odvetniške barabe v Puli).

Kazen, pazi to:
8,22€ parkirna kartica
85,5€ stroški pridobitve podatkov o dolžniku
32,5€ stroški prevoda
42,75€ za stroške pridobitve podatkov, administrativni stroški in poštnina.

8 dni za plačilo od prejema, pošta poslana NE priporočeno. Če ne plačaš bojo brez opomina sprožili postopek na sodišču za izterjavo.

Plačilo seveda direktno “odvjetniku”.

Torej iz 60kn — 169€.

Brata še nisem vprašal ampak je verjetnost, da ima kako dokazilo izpred 5 let nekje med nič in nič.