Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Js sem moral plačati, skoraj mesec in pol sem si vzel časa da preverim vse okoliščine in prišel do zaključka da je bolje poravnati. Pozive pošiljajo v skladu z zakoni, Gre za civilno pravni odnos in ne za prekršek, vsi nadaljni postopki se bodo vodili na Hrvaškem, se pravi njihova zakonodaja, Hrvaška sodišča, najeti bo potrebo Hr odvetnika ki bo zaračunal 1000 kun za dober dan, uspeha v pravdi pa ni,,, bistvo vsega je ZAKAJ SE NI PLAČALA PARKIRNINA

citiral si mene, ki sem vprašal: no, a se bo javil kdo, ki je dejansko plačal parkirnino, imel listek na vidnem mestu in dobil kazen po xx letih?
kaj ti ni jasno tukaj?, da mi odgovarjaš čisto nekaj drugega kot vprašam?
 

marshal

Zelenc'
4. jul 2019
9
0
1
Predvidevam, da gre za tipa, ki je kar krepko namazan s temi zadevami in dejansko kolikor je meni videti izigravajo zakon. Kazni pustijo čakati v predalu skoraj do zastaranja in potem pošljejo s polnimi stroški. Me zanima koliko od teh kazni je res upravičenih in koliko jih je zgolj, ker praktično nihče nima parkirnega listka iz kakšnega parkirišča niti par mesecev, kaj šele, da bi ga imel pet let.
citiral si mene, ki sem vprašal: no, a se bo javil kdo, ki je dejansko plačal parkirnino, imel listek na vidnem mestu in dobil kazen po xx letih?
kaj ti ni jasno tukaj?, da mi odgovarjaš čisto nekaj drugega kot vprašam?[/ Kako ti naj kdo odgovori, če postavljaš napačno vprašanje! Ne gre za kazen ampak neplačano parkirnino. Js sem imel listek na vetrobranskem steklu pa normalno da ga nisem hranil. Ko sem jim to hotel dopovedati so mi dejali, da naj jim dostavim dokaz, ker oni so pa imeli fotogrfijo mojeaga avta brez listka. DA, na koncu sem moral to zadevo poravnati
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
citiral si mene, ki sem vprašal: no, a se bo javil kdo, ki je dejansko plačal parkirnino, imel listek na vidnem mestu in dobil kazen po xx letih?
kaj ti ni jasno tukaj?, da mi odgovarjaš čisto nekaj drugega kot vprašam?

Jaz nisem imel listka, sem pa plačal parkirnino, ki sem jo imel zataknjeno za brisalec. Po 2 letih prideš izterjava vendar žal nisem več našel potrdila o plačilu in sem placal 170€ z vsemi stroški.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Po neumnosti si plačal, jaz sem že tri krat ugovarjal in nobeni niso šli naprej........
 

Zinek1

Zelenc'
5. jul 2019
4
0
1
Moja mama se je delala pametno tako kot večina tukaj na forumu. Pisala pritožbe, se kregala in ne vem kaj vse. Ko pa smo šli letos postavljat prikolico v Umag je na meji naletela na prvo težavo. Končalo se je tako, da je šla vsa poniźna plačati zahtevani denar za parkiranje. Sedaj vsak. Nauk te zgodbe je,,, plačuj parkirnino na Hrvaškem če ne boš imel težave
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
hahahahhahaha kaj tukaj ste vsi hrvaški plačanci? OD kdaj vodijo izterjave cariniki in policija na meji? daj ne blodite
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mene pa lani na Hrvaško niso spustili slovenski cariniki, ker še dohodnine nisem plačal. Te zgleda niti naši več ne izpustijo iz države, če nimaš vsega poravnanega.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
In kakšne težave je imela na meji? Konkretno.
In zakaj jo je to prepričalo, da je povezano s parkirnino?
 

Zinek1

Zelenc'
5. jul 2019
4
0
1
In kakšne težave je imela na meji? Konkretno.
In zakaj jo je to prepričalo, da je povezano s parkirnino?[/QUOTKonkretno; ni se odzvala na sodni poziv, ki ga je prejela. Sodišče je dalo najverjetneje poizvedbo in nato je bila opozorjena, da se zoper nje vodi neki postopek in da se mora nemudoma odzvati
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Dejstva vsekakor so, da gre za civilno pravni odnos. Dejstvo tudi je, da nisi dolžan plačati dodatnih stroškov, tudi če nisi plačal parkirnine na hrvaškem, torej na pismo niste plačali 5 eur parkirnine, sedaj plačajte 5 + 100 na izterjavo odgovorite, da boste plačali 5 eur in basta ostalo naj tožijo, če se jim zdi pametno in dokažejo, da so upravičeni. Prav tako vse kar je po 2 letih po naši zakonodaji zastara, se pravi sedaj vas lahko za lani še grabijo, če pa je bil prekršek npr 30.12.2017 je pa zadeva zastarala ob koncu naslednjega leta 31.12.2018 in ja če gredo v postopek proti vam FO pri nas , veljajo naši zakoni, lahko pa vas počakajo, da pridete na hrvaško in vam tam preko sodišča probajo vročiti zadevo, samo za 5 eur tega ne delajo ........
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če plačaš samo 5eur, si pripoznal terjatev in precej enostavneje lahko terjajo od tebe vse, kar so prepričani, da si jim dolžen.
 

Zinek1

Zelenc'
5. jul 2019
4
0
1
Dejstva vsekakor so, da gre za civilno pravni odnos. Dejstvo tudi je, da nisi dolžan plačati dodatnih stroškov, tudi če nisi plačal parkirnine na hrvaškem, torej na pismo niste plačali 5 eur parkirnine, sedaj plačajte 5 + 100 na izterjavo odgovorite, da boste plačali 5 eur in basta ostalo naj tožijo, če se jim zdi pametno in dokažejo, da so upravičeni. Prav tako vse kar je po 2 letih po naši zakonodaji zastara, se pravi sedaj vas lahko za lani še grabijo, če pa je bil prekršek npr 30.12.2017 je pa zadeva zastarala ob koncu naslednjega leta 31.12.2018 in ja če gredo v postopek proti vam FO pri nas , veljajo naši zakoni, lahko pa vas počakajo, da pridete na hrvaško in vam tam preko sodišča probajo vročiti zadevo, samo za 5 eur tega ne delajo ........
Ni glih tako kot pišeš!!! Kake veze ima naša zakonodoja če pa gre za civilno pravni odnos na Hrvaškem. Valjda tam velja Hrvaška zakonodaja in ne Slovenska. Po Hrvaški zakonodaji pa je absolutni zastaralni rok 5 let,. Ni mi tudi jasno zakaj bi nekdo vlagal tožbo v Sloveniji proti nam, to niakor ne bi pilo vodo. V kolikor hočejo Hrvati izterjati dolgovane zneske morajo vložiti tožbi na Hrvaškem in ne v Sloveniji.
Aja pa ne gre za prekršek ampak za neplačilo parkirnine kolikor je meni Znano.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Zinek1, preberi si vsaj nekaj strani teme, nekaj zadnjih, potem pa komentiraj !

Pbutec, to, da si pripoznal terjatev in jo plačal ni nič narobe, nikjer pa ne piše niso te predhodno opozorili, da si ti dolžan plačati stroške slovenskega ali drugega odvetnika, firme, ki so jo oni najeli za izterjavo. Podredno tudi če bi jim teoretično uspelo, lahko jasno ugovarjaš še nesorazmerne stroške.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Verjamem, da jih veliko objestno parkira in je prav da se kaznujejo. A ker poznam situacijo v recimo Opatiji, vem, da se redarji poslužujejo tudi nekaterih dvomljivih metod nabiranja "norme". Problem namreč nastane, ko vsi plačajo parkirnino, kar pri visokih kaznih (in nizkih parkirninah) ni tako redko. Redarji se v teh primerih namestijo na kakšno malo bolj prometno parkirišče in "lovijo minutke", ali pa čakajo, da recimo kdo samo skoči na bankomat. Parkirnina namreč ni visoka, 5 ali 10 kun na uro (od 70 centov do 1,4 eur) in meni recimo sploh ni problem plačati. Problem je edino v tem, da so (morda namensko) naredili tako, da je parkirnino možno plačati samo v gotovini in to v samo v kovancih. Zdaj pa povejte, kje naj človek dobi recimo 49 kun po 5 kun, da si plača parkiranje za neko normalno kopanje?

Če pa že plačaš, je dovolj, da zamudiš samo minutko in te že "poj*be". Slovence sploh še posebej "čuvajo". Jaz sem imel primer, ko je bila parkirnina plačana za 3 ure, ko smo prišli nazaj, je bilo še 5 minut "rezerve" in so otroci hoteli sladoled, sem ga šel čez cesto iskat (žena in otroci so bili pri avtu) in je bil dve minuti po poteku že tam tip z že natisnjenim listkom za kazen ("ja ne mogu ništa, več sam štampao").

No, v opatiji so temu koncesionarju vzeli licenco in je sedaj normalno stanje (in se da tudi plačati z kreditno kartico), ker take stvari tudi škodijo turizmu.