Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Preprosto - rampa pokvarjena in je dvignjena.
Meni se je letos dvakrat zgodilo v roku enega tedna na isti relaciji (tja in nazaj), da ni cestninske kartice prečitalo. Prvič mi je po rdečem gumbu kar sam vnesel najkrajšo možno relacijo, drugič me je vprašal kje sem vstopil in sem plačal polno. Lahko da bom še kako doplačilo dobil za prvič, ampak definitvno ni bila moja napaka.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Kaj ni tu nekih zastaralnih rokov? Terjat za 8 do 9 let star prekršek se mi zdi da je postopek namerno zavlačevan.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tam piše, da so samo na hrvaško poslal 4000 "kazni"

ne vem no... men je to mal čudno...
na pokvarjeno rampo sem že naletel ampak ni bla dvignjena... :rolleyes:
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Mogoče komu zanimiv dogodek izpred enega tedna: parkiram v Umagu v coni 2 na nekem parkirišču malenkost ven iz centra, kjer je bila ura parkiranja 20 kun/h, tukaj pa je bila recimo normalnih 10 kun. Pogledam malo naokrog, same hrvaške registracije, vsi brez parkirnih listkov, nihče pa tudi ni imel kakšne dovolilnice. Si mislim, da izven sezone redarji ne delajo in domačini to vedo, zato pač parkirajo brez plačila, ampak jebiga, se ne mislim zafrkavati s tem, da jih potem pokliče nek nono, ki je z balkona videl, da nisem plačal parkirnine. Grem do parkirnega avtomata, dam listek na armaturo in grem v mesto.

Pridem nazaj čez dobro uro in zraven parkiran še en avto s slovenskimi tablicami, za brisalci pa kazen za nepravilno parkiranje. Vsi ostali avtomobili s hrvaškimi tablicami še vedno brez kakršnegakoli parkirnega listka, pa seveda tudi brez kazni.

Rečemo, da je imel tisti Ljubljančan smolo, ker je naletel na tako kratkovidnega redarja, da je opazil samo njegov avto? :)
Ne vem, kako imajo urejeno na Hrvaškem.
Pri nas se ti taka situacija mimogrede zgodi - če plačaš z aplikacijo (Easypark), nimaš nobenega listka. Sosednji avto recimo tudi nima listka, ampak on ni plačal parkirnine in dobi kazen, ti pa ne. Potem ti sosed lahko upravičeno na havbo nariše s šraufencigrom violinski ključ, ker si očitno pobraten s temi pristranskimi redarji...