Občinska inšpektorica v Medvodah - Help

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer
Prebral si me kot knjigo
hysterical-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ksz....

Zanimiva razpletanja...nastudiraj kako moraš spisat da so ti dolžni odgovorit...googlaj "molk organa"...

Upam da ti rata
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Se strinjam, samo z nalogom lahko njen oče in evropska komisija dobi tudi moje podatke, potem mi lahko pa socialno podporo ukinejo, pa samo 15 let sem star, pa že take težave sem si nakopal... jojmene
cry12bpy.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer
Prebral si me kot knjigo
hysterical-1.gif

Daj preberi no, to je mene mislil. Kaj naj rečem, je kar zadel.
redface-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Sam si mal tečen...sploh ko dobiš podporo in si zakupiš enote na pre-paid kartici. Zgleda ti je za čike že zmanjkal
grin1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Pobrskaj: brezplačna pravna svetovalnica (tudi v zvezi s CPP-jem)

Ukrepaš: pritožba. (jaz ti pa odvetnika zrihtam. In to tazga, da bo joj.)

Če je le tako, kot si napisal. Če si pa jebal mater, še predno se je sovoznikova šipa na avtu dvignila do konca je pa drugo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.664
6.225
113
Citat:
Uporabnik MOBIKING pravi:
Tole je bolj za v rubriko sj ni res pa je kljub temu bi pa rabil nasvet kako ukrepati pred dobesedno ponorelo občinsko inšpektorico iz Medvod.


V ponedeljek zapeljem kolega iz Ljubljane v Goričane pri Medvodah. Na poti nazaj mi na vozilu zagori lučka za motor in avto pade v testni program zato takoj ustavim na robu velikega T križišča v Goričanah. Cesta prazna nikjer nobenega prometa. Vklučim vse šitiri utripalke, sedim v vozilu in kličem svojega mehanika kaj bi bilo lahko narobe ko za menoj potrobi vozilo. Spustim avto v skrajni desni del križišča tako da z gumo že zadanem višji pločnik in kamorkoli drugam praktično več ne morem. Belo civilno vozilo katero bi me lahko brez težav obvozilo še enkrat potrobi nato pa me obvozi in zapelje vzporedno z menoj spusti sopotnikovo steklo mi iz razdalje voznica ženskega spola pokaže šop ključev na katerih je tudi neka kartica bi reče dobesedno in samo "v križišču se ne parkira" in v isti sekundi odpelje dalje proti Medvodam.

Vse ok si mislim pač nervozna voznica ki ima verjetno slab dan vendar sledi filmsko nadaljevanje...

Danes dobim plačilni nalog za nepravilno parkiranje na prehodu za pešce (65. člen (ZPrCP) iz občinske uprave Medvode.

Po poizvedovanju in klicih občino Medvode ugotovim da je bila oseba za menoj v belem vozilu občinska inšpektorica SCHLAVS Martina katera ima na omenjeni občini popolnoma tretjo vlogo splošnih področij in verjetno nobene strokovne podlage glede cestnoprometnih predpisov. Omenjena inšpektorica me je verjetno tako v svoji slabi volji s svojim privatnim telefonom slikala ko sem v vozilu klical mehanika in je sama stala z vozilom za menoj. Kakorkoli ko je prišla tistega dne na občino Medvode je sliko predala kolegu z redarskega področja kateri mi je na podlagi njenega videnja in opisa "prekrška" izdal pavšalni plačilni nalog za nepravilno parkiranje v znesku 80 EUR.

Ker več ljudi več ve sem rekel da kar tule povprašam kako ukrepati v takšni situaciji. Kdo izvaja nadzor nad napakami ki jih naredijo takšni "občinski inšpektorji-ce"?

Napačna ugotovitev dejanskega stanja, nepopolno predstavljanje kot uradna oseba, vsaj razgovor in ugotavljanje prekrška na kraju, napačno navedena lokacija - pavšalno Medvode, pristojnost omenjene inšpektorice, itd.

Ali je možno da tole kam prijavim kakšni nadzorni inštituciji ker me je dobesedno strah takšnih nadzornih organov in načina dela. Ne gre se za teh 40-80 EUR globe ampak za to da mi je bil ta denar dobsedeno ukraden iz žepa zaradi njenega napačno ugotovljenega dejanskega stanja ali še bolje rečeno njene slabe volje in neka kontrola nad takimi nadzornimi organi mora obstajati.

Hvala vnaprej za predloge.

Poslji ZS pa ti bom jutri jaz spisal zadevo.

Oci iz evropske komisije pa vabljen... bomo se njemu kaj spisali
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Ker ti je vozilo javilo napako, si se kot dober gospodar nemudoma ustavil in vklopil vse 4 smernike z namenom preprečitve večje materialne škode.
Med tem, ko si v sovoznikovem predalu iskal odsevni jopič in istočasno klical mehanika, da ga povprašaš ali se je s takim vozilom varno voziti naprej, se je za teboj pojavilo vozilo bele barve, ki ti je potrobilo. Ker si ocenil, da je za teboj vozeče vozilo bilo pravočasno opozorjeno na nevarnost na cesti (vse 4 utripalke), si v naročju začel iz prozorne vrečke jemati odsevni jopič.
V tem trenutku ti je belo vozilo ponovno potrobilo. Da bi vozilu omogočil lažji obvoz si svoje vozilo pomaknil za cca. 2m naprej in 30cm v desno skrajno do robnika, pri čem si s sprednjo desno pnavmatiko zadel ob robnik.
Po umiku vozila si si hotel nadeti odsevni jopič, vendar se je v tem času na tvoji levi strani pojavilo vozilo v katerem je neznana oseba ženskega spola spustila prednje desno steklo, pokazala šop ključev poleg katerih je bila obešena neznana kartica in izjavila, citiram: "v križišču se ne parkira". NN oseba se je takoj odpeljala v smeri Medvod.

Ker ti je z dejanjem NN osebe ženskega spola (vzopredna ustavitev vozila z onemogočanjem odprtja voznikovih vrat), bilo onemogočeno izvesti zavarovanje ustavljenega vozila (postavitev varnostnega trikotnika) v skladu s 1. odstavkom 63.člena ZPrCP-1, prosiš za takojšnjo ustavitev postopka in odpravo plačilnega naloga.

Da je šlo res za okvaro vozila navedeš kot pričo mehanika, njegovo tel.številko in uro klica.

evil.gif

In to je to ...
Al pa res Apollo spiše ... Lahko bi tudi jaz, če ne bi bil na poti ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
@apollo8 hvala lepa sem se kar sam nekako potrudil pomoje 4 ure dela skup 4 drobno tipkani listi.

Screenshoot SMSa z mehanikom da bo jasno da sem imel res okvaro, Slika avta zabitega desno gumo v pločnik drugam res nisem mogel, ni točnega kraja ne časa na plačilcu, na njeni fotki mojega avta isto ni nič zabekežbe časa, ne vem s čem je sploh slikano, malo možnosti za dokazovanje so mi vzeli ker glede na to da nisem vedel zakaj se gre kdo je in ker je samo odpeljala mimo nisem sam mogel nič poslikat, en kup drugih nepojasnjenih zadev, v opisu kršitve katero je izdal redar posredno na njeno zahtevo mi očita parkiranje vendar bi moralo iti glede na zakon in termin za ustavljeno vozilo katero pa je bilo glede na čas tudi primerno označeno. Tud če vse to zanemarijo in vztrajajo na kršitvi glede ustavljanja in parkiranja glede na situacijo redlagam da uporabijo glede na vse okoliščine 6a ali 53 člen ZP-1 kar bi bilo nekako fer ker takrat tam in v tisti situaciji drugač nisem mogel ustavit..

Prav zdaj ko printam študiram ali je vredno tolk časa zabit za 40 oz. 80 ali 140 EUR kot je nekdo rekel da bo na koncu.verjetno globa.

Ampak dokler vem da mi je bila narejena krivica vem tudi odgovor: JE VREDNO.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Ne pozabit, da imaš na plač. nalog po 65. členu prvo ugovor. Potem sledi ali odločba o prekšku ali ustavitev postopka in šele nato je zahteva za sodno varstvo. Tako, da možnosti je kar nekaj. Če bo sledila odločba o prekršku mora bit noter obvezno navedeno, na podagi katerih dokazov je bila izdana. Tako boš lahko videl, ali imajo kakšno fotografijo ali je samo osebna zaznava.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Je vredno, ker je treba takim šerifom stopit na prste. Pomojem ga ni policaja, ki ti v takem trenutku ne bi pomagal, ali te pa vsaj opozoril, da premakni avto malo naprej, pa tud če peš. Tale bejba je pač inšpektorica in misli, da drži jezusa najmanj za jaja. Tak človek nima kaj iskat v vlogi uradne osebe, pika. Ne vem pa, kaj si tipkal 4 strani. Take pritožbe morajo bit jasne, kratke in spisane v "uradnem" jeziku.

Me pa preseneča število pametnjakovičev, ki bi kar plačali globo.
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Tudi pri nas imamo slabo izkušnjo s toto žensko. Težila ker pes ni bil privezan na javni površini. Pes ima 2kg in 15cm plečne višine, bilo je pa na privat zemljišču in naokoli 2km nikogar razen nje. .
smile-1.gif
No, ker smo jo podučili, je bila razarjena in na skrivaj pričakala iza vogala na javni površini (cesti), kjer pa je bil pes že na povodcu.

Naj dodam, da je bil njej pristop skrajno neprofesionalen. Brez slehernega pozdrava ter predstavljanja za koga sploh gre, se je začela dret na nič hudega sluteč občana, ki je sprehajal psa na širnem travniku....
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Saj bo kmalu tako zloglasna, da bodo še ptiči leteli mimo nje, ter kruha zmanjkalo ko pride v trgovino.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer

a si slučajno mož od tele inšpektorce?
confused-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer

a si slučajno mož od tele inšpektorce?
confused-1.gif

Glede na funkcionalno nepismenost, domnevam da je to kar gospod oča, ki v evropski komisiji, cel ljubi dan ne dela drugega, kot brska po internetu.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
@KING ker si bil pravilno ustavljen na vozišču, obvezno navedi 30cm od robnika
wink-1.gif


Vseeno ti priporočam, da posreduješ svoje 4 strani Apollu v pregled.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
kakorkoli že. Stal si na cesti in telefoniral. Če bi postavil ven trikotnik bi poleg vseh 4 žmigavcev bil iznačen kot avto v okvari.

Ali pa je dotična inšpektorca pooblašena za to da te prijavi in potem dobiš kazen je pa uprašanje. Ker pred časom je bilo na policijo uprašano, če so kamere za snemanje prometa v avtu dovolj da se prekškraju napiše plačilni naloga. Odgovor je bil da ne. Torej tebe je slikala neka oseba ki je inšpektorca in je ali ni pooblaščena za te zadeve.
Uprašej odvetnika kako je s tem. Lahko, da boš izgubil tožbo ali pa jo dobil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik s_samotar pravi:
kakorkoli že. Stal si na cesti in telefoniral. Če bi postavil ven trikotnik bi poleg vseh 4 žmigavcev bil iznačen kot avto v okvari.

Ni tako enostavno.

Avto ti crkne in obstojiš. Vklopiš vse štiri žmigavce, da opozoriš druge na oviro. Ker je zadaj nekdo živčen, avto na zaganjač premakneš bolj za rob ceste. Druga tisti trenutek ne moreš narediti. Ven iz avta varno ne moreš, ker je ves čas prometno. Po 5 minutah postaviš trikotnik. V vmesnem času pa nekdo pameten in ti da kazen za "parkiranje".

Ne vem no, koliko časa pa imaš, da postaviš trikotnik? 3 minute? 69 sekund? Kolikor berem ni definirano v času. Ga pa moraš čimprej.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ugibam, da si v 4 straneh pisanije spisal marsikatero neumnost, ki nima veze z ugovorom bi ti tudi svetoval, da sprejmeš Apollovo ponudbo za pomoč, saj je namreč iz foha in bo verjetnost uspešnosti pritožbe vsaj malo večja.
smile-1.gif