Občinska inšpektorica v Medvodah - Help

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Saj pravim jaz imam vse argumente. Parkiranje ustavljanje itd. Bil sem tam. Iz njejega trenutnega videnja situacije je pac zadevo tako videla in ugotavljala nobenih okoliscin ker prakticno nisva imela komunikacije. Samo sam postopek pa je popolnoma čuden, kar po eni strani razumem ker verjetno tega področja ne dela vsak dan gre pa za napačno ugotovljeno dejansko stanje. Bom oddal ugovor kaj mi drugega ostane.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Na kakšen način sploh lahko redar izda plačilni nalog za prekršek, ki ga ni sam videl in dokumentiral? Ali lahko kar vsak zasebnik pošilja fotke na redarstvo in zahteva sankcije?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Na kakšen način sploh lahko redar izda plačilni nalog za prekršek, ki ga ni sam videl in dokumentiral? Ali lahko kar vsak zasebnik pošilja fotke na redarstvo in zahteva sankcije?

Pomoje lahko... samo mora potem tudi priti pricati k sodniku ...Vsaj tako sem zasledil z ev nekaterih drugih temah ...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Ker ti je vozilo javilo napako, si se kot dober gospodar nemudoma ustavil in vklopil vse 4 smernike z namenom preprečitve večje materialne škode.
Med tem, ko si v sovoznikovem predalu iskal odsevni jopič in istočasno klical mehanika, da ga povprašaš ali se je s takim vozilom varno voziti naprej, se je za teboj pojavilo vozilo bele barve, ki ti je potrobilo. Ker si ocenil, da je za teboj vozeče vozilo bilo pravočasno opozorjeno na nevarnost na cesti (vse 4 utripalke), si v naročju začel iz prozorne vrečke jemati odsevni jopič.
V tem trenutku ti je belo vozilo ponovno potrobilo. Da bi vozilu omogočil lažji obvoz si svoje vozilo pomaknil za cca. 2m naprej in 30cm v desno skrajno do robnika, pri čem si s sprednjo desno pnavmatiko zadel ob robnik.
Po umiku vozila si si hotel nadeti odsevni jopič, vendar se je v tem času na tvoji levi strani pojavilo vozilo v katerem je neznana oseba ženskega spola spustila prednje desno steklo, pokazala šop ključev poleg katerih je bila obešena neznana kartica in izjavila, citiram: "v križišču se ne parkira". NN oseba se je takoj odpeljala v smeri Medvod.

Ker ti je z dejanjem NN osebe ženskega spola (vzopredna ustavitev vozila z onemogočanjem odprtja voznikovih vrat), bilo onemogočeno izvesti zavarovanje ustavljenega vozila (postavitev varnostnega trikotnika) v skladu s 1. odstavkom 63.člena ZPrCP-1, prosiš za takojšnjo ustavitev postopka in odpravo plačilnega naloga.

Da je šlo res za okvaro vozila navedeš kot pričo mehanika, njegovo tel.številko in uro klica.

evil.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Cash

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Na kakšen način sploh lahko redar izda plačilni nalog za prekršek, ki ga ni sam videl in dokumentiral? Ali lahko kar vsak zasebnik pošilja fotke na redarstvo in zahteva sankcije?


Zakon o prekrških (ZP-1)
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO2537



Začetek postopka o prekršku

50. člen

(1) Postopek o prekršku se začne po uradni dolžnosti, ko opravi prekrškovni organ v okviru svoje pristojnosti v ta namen kakršnokoli dejanje, ali z vložitvijo pisnega predloga oškodovanca, državnega tožilca ali državnega organa, nosilca javnih pooblastil ali samoupravne lokalne skupnosti (predlagatelji).

(2) Predlog vsebuje podatke o kršitelju (osebno ime, enotno matično številko občana (v nadaljnjem besedilu: EMŠO), če je fizična oseba tujec, pa njene rojstne podatke, državljanstvo, stalno oziroma začasno prebivališče, za odgovorno osebo tudi zaposlitev, za pravno osebo pa ime in sedež ter matično številko, če teh ni, pa podatke, ki jih je lahko pridobil), opis prekrška in navedbo dejstev oziroma dokazov, ki kažejo na sum storitve prekrška.

(3) Predlog se vloži pri pristojnem prekrškovnem organu. Če je predlog vložen pri drugem organu, ga ta takoj odstopi pristojnemu prekrškovnemu organu in o tem obvesti predlagatelja.


rolleyes-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Vem kaj mislis ja. Hocem ti povedat sam da je ne poznas. Njen oce je v evropski komisiji in bo sigurno reagiral na tole zaj. Ker jih poznam in vem kaksen vpliv ima . Premisli preden kaj das dalje. Lp stane

Lahko dobim mail ali telefon od očeta v evropski komisiji? Sosed neki ne ločuje odpadkov v smetnjakih pa me ma da bi priklical nanj bes božji. Ker je pač ta dec tok vpliven, sej mu dam za kavo
cheer.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz vem, da če mi avto crkne sredi križišča, ziher ne grem klicarit, ampak ga najprej porinem ven, če to ne gre, pa označim s trikotnikom. To so osnove.

Se spomnim, na internetnih forumih so najde mnogo avtorjev zgodb, kaj se jim je zgodilo glede kršitev z zares izvirnimi "izgovori".

Ena cvetka, ko je nekdo dobil listek, ker ni plačal parkiranja. On je namreč slučajno ostal brez drobiža in ga je šel iskat po trgovinah. Ne vem točno, koliko trgovin je tačas obredel, ko ravno takrat pride redar. Zares izvirno.

Seveda vsi taki in drugačni posebneži, v plačilnem nalogu na koncu je naveden tudi pravni pouk, kjer lahko vse te težave tudi navedete. Bomo videli, kako bo to šlo po ravni poti. Sporoči.
nahrung002.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik MOBIKING pravi:
Saj pravim jaz imam vse argumente. Parkiranje ustavljanje itd. Bil sem tam. Iz njejega trenutnega videnja situacije je pac zadevo tako videla in ugotavljala nobenih okoliscin ker prakticno nisva imela komunikacije. Samo sam postopek pa je popolnoma čuden, kar po eni strani razumem ker verjetno tega področja ne dela vsak dan gre pa za napačno ugotovljeno dejansko stanje. Bom oddal ugovor kaj mi drugega ostane.
Obvezno ugovor-a se bo pa zdaj vsak šel redarja, ki ima pet minut časa , ne da bi se prej uradno ugotavljalo stanje?
Na občino bi pa kazalo poslati kakšno TV ekipo, da preiščejo to Medvoško leglo birokratov.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Čak mal. Ti si ustavil s 4 žmigavci v križišču.

Kaj pa ona? Uporaba telefona v avtomobilu, najbrž je tudi ustavila, ko te je slikala, le da brez smernikov. Govedo od babe, verjetno tipična zadrta baba, ki ji doma ded ne da 5% lufta, frustracije pa nosi okoli po svetu.


Torej. Nekdo ustavi v križišču tako, kot je to naredil on. Jaz ga poslikam, sliko pošljem redarjem. Bojo lastnika kaznili?
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jp, tudi take se najdejo..le, da je v tem primeru šlo revše izkoristit svojo služben položaj in "moč", ki ji po njenem pripada in pokomandirala redarje..
rolleyes-1.gif
 

MOBIKING

Pripravnik
15. okt 2010
163
0
16
Skoraj smo že malo zašli iz teme. Neki nivo mora ostat. Ne poznam jo in tudi nisem iz tistega območja.

Glede na Google dobro opravlja svoje delo na večih področjih. To vejo tisti ki imajo z njo opravka na področju ki ga zastopa.

Odprl sem temo predvsem zato da dobim kakšen nasvet kako ukrepat v situaciji saj je moje mnenje da je tu ukrepala in uporabila svoje kontakte bolj zaradi svoje slabe volje in ker verjetno ne pokriva tega področja je tudi spregledala okoliščine in speljala zadevo bolj po domače.

Jaz sem zaradi tega tako ali dugače kaznovan in kot pravijo ljudje v zgornjih postih vsi ugovori zopet romajo na isto inštitucijo kjer je moznost da se upoštevajo moje navedbe precej majhna in vse kar se zgodi imam dodatne stroške.

Nisem neki kršitelj v 10 letih imam mislim dve kršitve iz CPP pa sem vsakdan na poti. In da potem dobivam kazen takrat ko si jo res ne zaslužim od organa kateri se navadno z takimi zadevami ne ukvarja in zadevo vzame verjetno precej osebno pa je grenak priokus.
 
Nazadnje urejeno:

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Fotografiraj placilni nalog. Glede na napisano mobikinga je prehitro odreagirala. Ampak imamo zgodbo samo ene strani... dokler ne slisim obeh je to vse bolj na trhlih temeljih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Hei.
Kaj se zavedas da bos dobil kontra tožbo? Zaradi javnega blatenja.......in imena in priimka....ki si ga objavil. Mas kar jaj......
Srecno
Objavil je javno dostopne službene podatke. Pritožba je na mestu, edino tako se šerifi stopi na prepotentne prstke. Pa kaj vam folk ni jasno?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
In njen oče je v evropski komisiji...uhuuuu buhahaaaa....še enkrat, kaj vam ni jasno?
 

Yamaha123

Zelenc'
25. jan 2018
4
0
1
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Pravi [cenzura] si res......se vidi da zivis od socialne in ne ves kah bi pocel v zivljenju......luzer

Haha, a ga boš evropski komisiji zatožil?
hysterical-1.gif
 

Yamaha123

Zelenc'
25. jan 2018
4
0
1
Za tebe sem mislu ...... se vidi da si froc 15 letni.....v ogledalo sw poglej in si stisni mozolj pol pa idi mamici recit za 5 eura
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
OK bom, sam ne evropske komisije nad mene poslat, kaj če mi socialno podporo vzamejo
evil.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Yamaha123 pravi:
Vem kaj mislis ja. Hocem ti povedat sam da je ne poznas. Njen oce je v evropski komisiji in bo sigurno reagiral na tole zaj. Ker jih poznam in vem kaksen vpliv ima . Premisli preden kaj das dalje. Lp stane

Tale post bi bilo dobro shraniti. Je zelo lepo napisano kako deluje njena družina. Verjetno bi še kdo drug moral odreagirati na tole in ukrepati, da se takšne ljudi ostrani iz položajav. IP “Staneta” je itak v logih in z nalogom ga bo Alter moral predati. Potem pa je zelo kratka pot do priče.

In ja jaz bi spisal pritožbo, sploh ko sem tole grožnjo prebral.